Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Vreau si eu "bile negre" pentru restaurantele: Laguna Blu, Casa Oamenilor de Stiinta, Casa Bucur si Casa Ardeleneasca. Deocamdata noua astea ne-au placut si ne-am fixat "dead-line" sfarsitul lunii, ca sa ne hotaram la unul dintre ele, asa ca avem nevoie de argumente ca sa mai taiem cate unul de pe lista Se poa'?
Multam fain!
A, si stie cineva ceva despre Restaurantul MAI (str. Cobalcescu)? Ca ni-l tot recomanda cumnatul nostru. Noi am fost, am vazut, dar mi se pare ca trebuie investit la greu in decor, ca sa arate cat de cat fain...



Optimistul e mai aproape de Adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zfcristina spune:

quote:
Originally posted by nicolici26

Buna fetelor!
Ce imi mai spuneti si mie de restaurantul Laguna Blu. Noi vom face nunta acolo pe 3 iunie. Ati mai fost la nunti acolo, e totul ok, la ce trebuie sa avem grija in mod deosebit?

mersi si o saptamana excelenta la toata lumea!



Noi am facut nunta acolo dar a trecut ceva timp(in anul 1999).A fost super,n-am nimic de criticat.Intre timp am mai fost de cateva ori doar pt. a manca si am vazut ca au facut multe modificari e super ok d.p.d.v. al designului.Nu cred ca in ceea ce priveste servirea ar fi vreo schimbare in rau.
Va doresc sa fiti fericiti si sa aveti parte de o nunta asa cum va doriti!

Cristina mamica de Craciunita Cristina Adriana(25.12.2001) si piticut Mihai Stefan (17.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

quote:
Originally posted by niccostea
A, si stie cineva ceva despre Restaurantul MAI (str. Cobalcescu)? Ca ni-l tot recomanda cumnatul nostru. Noi am fost, am vazut, dar mi se pare ca trebuie investit la greu in decor, ca sa arate cat de cat fain...



Daca te referi la restaurantul ministerului de interne, am fost acolo la o nunta, in cladirea principala. Salonul era in forma de L. Masa mirilor era pusa pe colt, astfel incat sa-i vada toata lumea. Puncte slabe:
-ring de dans fooooaaarte mic-in fata mesei mirilor, la imbinarea celor doua laterale.
-mancarea a lasat mult de dorit: a fost si putina si rece. Meniul traditional, deci nici spectaculos nici sarac, dar putin ca gramaj. Dar asta cu meniul e subiectiva: poate au ales ei un meniu mai ieftin si atunci, normal ca era putina mancare. Partea cu sarmale si friptura reci cred ca tinea de restaurant, totusi.
-lipsa crasa de spatiu: scaunele stateau lipite spatar in spatar(mesele fiind asezate tip "file"). Mese de 8 persoane parca, lipite la un capat de perete, astfel incat cand venea chelnerul sa -i serveasca pe cei de langa perete trebuiau sa se ridice primii trei, sa bage scaunele sub masa, ca sa aiba omu loc sa ajunga pana acolo! Din nou, asta poate fi subiectiv: poate ca la nunta asta au fost prea multi invitati pentru capacitatea salii.
Sper ca ti-am fost de folos, si sper ca vorbim despre acelasi restaurant. Daca nu, poate am ajutat totusi pe cineva cu aceasta descriere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

quote:
Originally posted by dyadya



Daca te referi la restaurantul ministerului de interne, am fost acolo la o nunta, in cladirea principala. Salonul era in forma de L. Masa mirilor era pusa pe colt, astfel incat sa-i vada toata lumea. Puncte slabe:
-ring de dans fooooaaarte mic-in fata mesei mirilor, la imbinarea celor doua laterale.
-mancarea a lasat mult de dorit: a fost si putina si rece. Meniul traditional, deci nici spectaculos nici sarac, dar putin ca gramaj. Dar asta cu meniul e subiectiva: poate au ales ei un meniu mai ieftin si atunci, normal ca era putina mancare. Partea cu sarmale si friptura reci cred ca tinea de restaurant, totusi.
-lipsa crasa de spatiu: scaunele stateau lipite spatar in spatar(mesele fiind asezate tip "file"). Mese de 8 persoane parca, lipite la un capat de perete, astfel incat cand venea chelnerul sa -i serveasca pe cei de langa perete trebuiau sa se ridice primii trei, sa bage scaunele sub masa, ca sa aiba omu loc sa ajunga pana acolo! Din nou, asta poate fi subiectiv: poate ca la nunta asta au fost prea multi invitati pentru capacitatea salii.
Sper ca ti-am fost de folos, si sper ca vorbim despre acelasi restaurant. Daca nu, poate am ajutat totusi pe cineva cu aceasta descriere.
[/quote]
Scuze, era restaurantul ministerului de interne. Habar n-am de unde mi-a venit cu MAI Noua ne-au zis ca intra 100 de pers acolo (insa personal cred ca si 100 si-ar da cu coatele in gura unii altora), dar oricum mi se pare nasol ce-mi povestesti, mai ales ca meniul e super-ieftin (asa ca nu inteleg de ce erau portiile mici... ca n-ar fi avut motive sa se "ieftineasca"). N-am mancat in salonul de jos, dar am fost la un botez intr-o alta sala, pe la etaj si intr-adevar mancarea nu m-a dat pe spate deloc!
Merci fain de informatii!



Optimistul e mai aproape de Adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

quote:
Originally posted by niccostea
Scuze, era restaurantul ministerului de interne. Habar n-am de unde mi-a venit cu MAI



Pai iubita, e acelasi lucru: Ministerul Administratiei si Internelor = MAI!!! Eu am intrebat daca de asta e vorba ca m-am gandit sa nu fie vreun restaurant cu numele Mai(de la luna mai)
[/quote]
Noua ne-au zis ca intra 100 de pers acolo (insa personal cred ca si 100 si-ar da cu coatele in gura unii altora),
[/quote]

Mie-mi spui?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

[/quote]

Pai iubita, e acelasi lucru: Ministerul Administratiei si Internelor = MAI!!! Eu am intrebat daca de asta e vorba ca m-am gandit sa nu fie vreun restaurant cu numele Mai(de la luna mai)
[/quote]

Eu credeam ca am facut vreo combinatie intre MAPN si MI.... Merci ca m-ai luminat...

In rest? de celelalte restaurante nu stie nimeni nimic? Plsssssss...
Optimistul e mai aproape de Adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

Buna fetele,

Despre Casa Universitarilor pareri bune/proaste? De mancare stiu ca-i buna ca altfel nu semnam , insa mie mi-e de spatiu, ca sala de jos are capacitate de 75 intr-un loc si 30 intr-o camera auxiliara. Eu invitati as avea vreo 80-100 insa nu stiu pe cine sa separ in camera aceea sa nu se supere! SFATUITI-MA SI PE MINE, PLEASE!

Thank you girls,




Pana la nunta noastra mai sunt....
http://daisyPath.com/days/060603/1/0/+10/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Balkina, la Casa Universitarilor a facut Olguttza si ne-a tot povestit fata cum a fost. Ca sa-ti fac un rezumat: a fost foarte bine!Ea a fost multumita de cum s-a desfasurat totul.
Cat despre asezarea pe sali: de exmplu, in salonul acela adiacent poti sa bagi colegi de servici(ai tai si ai lui) pentru ca ei oricum nu cunosc pe nimeni altcineva de la nunta si nu au cum sa-ti reproseze ca de acolo de unde au stat, n-au vazut-o pe matusa nu stiu care! Plus ca salonul ala micut arata si intr-un fel anume, nu este doar o camaruta cu patru pereti si o masa. L-am vazut asta- vara prin peregrinarile mele si chiar mi-a placut salonasul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

Mersi mult Dya-dya! Chiar la varianta asta nu m-am gandit...si da sa stii ca e dragut salonul!
Despre nunta Olgutzzei acolo stiu in cele mai mici detalii, ca mi-am notat si ceea ce au avut la meniu! Olgutza ai pe cineva sa-mi recomanzi ca sef de sala?Nu mai stiu cum o cheama pe d-na care se ocupa cu meniul, decorarea salii s.a.m.d



Pana la nunta noastra mai sunt....
http://daisyPath.com/days/060603/1/0/+10/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Draga mea, pana iti raspunde Olguttza, iti dau eu informatiile pe care le-am primit acolo asta vara. Sper sa nu se fi schimbat; sefi de sala sunt doi(probabil ca lucreaza in ture). d-na Nuti si D-nul Florin.Acum nu stiu Olguttza cu care dintre ei a colaborat, dar nu cred sa fie mari diferente.

Mergi la inceput