Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmona spune:

Draga Moko, mi-am activat pm. daca nu merge scrie-mi pe bonsai_carmona@yahoo.com. Astept informatii. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmona spune:

quote:
vad ca nu ai pm activat.lasa-mi eventual o adresa de mail si am sa-ti dau detalii acolo.

uf, ma descurc mai greu pe forumul asta. Mai trimit odata mesajul: pt. Moko, am activat pm, adresa de mail este bonsai_carmona@yahoo.com. mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

de restaurantul Capitol din cadrul hotelului cu acelasi nume nu stie nimic????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinalumi spune:

cristina 26 care e capacitatea restaurantului si cam cat este meniul la Capitol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Capacitatea restaurantului e de 50-6o de persoane. Are doua sali, fiecare sala cu o capacitate de 60 de persoane . Iar meniul incepand de la un milion de lei in sus. Depinde de ceea ce vrei tu sa pui in meniu , poate ajunge la 2 milioane jumate. Asta asa era acum 2 luni cand am aranjat noi.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cris1313_2000/album?.dir=/22a6re2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cris1313_2000/album?.dir=/9dfbre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Dca e vb de cel pe care il stiu eu in Drumul Taberei (ca nu stiu dac amai e vreunul) stiu cate ceva.

Eu am fost acolo la ziua unei prietene anul acesta pe 26 aprilie. Mancare mi-a placut foarte mult... Eu am luat ficatzei ardelenesti mmmmm (erau facutzi cu ceapa prajita, cu unt, smantana si usturoi mmmmm deliciosi! ) cu mamaligutza si cartofi prajitzi. Am gustat si carnaciori si erau buni si f frumos servitzi (pe o un batz ca de frigaruie si rasucitzi ca un S cu 2 spirale, daca intzelegi).

Aaaa si inainte am luat rosie cu salatA de vinete.
Si astea f frumos servite: rosia avea un mic capacel in partea de sus unde era pusa salata de vinete si acolo erau facute un nas din coaja de lamaie si ochi din bucatzele de masline parca..

Ce nu mi-a placut si m-a deranjat, adik mi s-a parut o chestie de nesimtzire crasa... (chiar daca nu eram eu sarbatorita) a fost ca desi prietena mea venise cu tortul cumparat de ea de la Tip-Top (deci nu era de la ei..desi nici asa nu se justifica gestul...) deoarece l-a dat lor ca sa il aduca la masa la ora 12.00 dupa ce ne-au servit pe totzi, desi ramasese mai mult de jumatte de tort... au plecat cu el la bucatarie si nici ca l-a mai vazut! Nu au intrebat nimic... l-au luat pur si simplu de parca li e cuvenea...

Acum, nu stiu... o fi fost intentzionata treaba, sau au uitat sa i-l dea...... sau au uitat ca l-a adus ea si au crezut ca e de la ei (ceea ce e putzin probabil fiindca nu l-au pus la nota)...

In rest toti au fost multzumitzi de mancare, a fost calda si buna si nici nu a fost scumpa (adika prietena mea se astepta sa o coste mult mai mult..pregatise vreo 4 mil in cond in care eram 8 persoane si a platit doar vreo 2 mil si ceva...) Si luasem 2 platouri din acelea pt cate 2 pers, cate 2 portii din cele doua ce le comandasem eu, si parca o salata.

Aaa si a mai fost ceva... Noi am luat masa in sala mare. Cum intri pe usa de afara din mijloc, cea care are in fatza un mic poduletz de lemn (nu cea care e in lateral, in stanga cum te uitzi din strada la local, deci nu cea care are inaintea ei un hol mare) deci..cum intri in dreapta....parca prima sau a doua masa:
Acolo sub masa era o tzeava ceva care venea de la subsol cred si avea iesirea prin podea. Si venea cand si cand cate un miros de apa statuta si canal... Dar cred ca eu il simtzeam cel mai bine ca era chiar sub scaunul meu ... in rest nu s-a plans nimeni ca nici nu mirosea rau..dar orisicat...
Daca faci in sala aia poate vb cu ei sa faca ceva... sa o acopere...

Altceva...muzica era la un moment dat asa de tare... cand a inceput "programul artistic" si a venit un nene cantaretz... ca nu ne mai auzeam om cu om, decat daca ne vb la ureche... Bine... ca ne-am si amuzat copios pe chestia asta la un moment dat... dar asta e alta poveste..
Mie mi se pare f obositor la nunta... si frustrant sa nmu te auzi om cu om, sa ajungi sa vb prin semne....si poate nici atat ca nici citit pe buze nu reusseam...de aia am ras atat
La nunta lumea vine sa se simta bine alturi de altii....de miri, de rude, de colegii..... si sta nu o ora doua sau trei ci o noate...
Si sa stea toti izolati sa nu vb sau daca se incapatzaneaza sa o faca sa ajunga acasa cu laringlele tandari nu e chiar fain..
Asta e parerea mea...

In rest au fost ok. Imbracatzi frumos chelnarii, numai ca am rugat pe unul sa ne aduca tortul mai devreme si a uitat de noi. L-au adus tot cand au crezut ei ca e bine.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

quote:
Originally posted by ginutza2002

Fetelor de restaurantul Hanul Drumetului a auzit cineva?
Eu fac nunta acolo si mi s-au parut super ok.
Plus ca mi-a mai fost recomandat de mai multe persoane!
Stie cineva ceva nasol de el?

Gina

Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani !
Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi !
Danseaza ca si cand nimeni nu te vede !
Canta de parca nu te-ar auzi nimeni !
Traieste ca si cand Paradisul ar fi pe pamant !




Nunta noastra: 29 iulie 2006

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

Sar'na de raspuns!
Acum am vazut raspunsul, scuzele mele!
Spre rusinea mea nu am mai trecut pe aici cam de mult.
Nu stiu ce sa va spun de servire, eu am mai intrebat pe ici pe colo, plus ca am mai fost si acolo sa iau masa si mi s-a parut super ok.
Am vb cu cineva care a avut botez acolo si care a fost multumit si de servire si de tot cu o singura obiectie:cica nu aveau apa rece si nu a putut manca tot ce era in meniu.
Acum nu stiu ce sa zic... vedem la Nicoletab...
Sper sa ii iasa totul bine si frumos!
Acu' sa vedem!
Multam inca o data si pupici multi!

'Ubita si 'Ubitu'
http://community.webshots.com/user/ginutza2002
Ce nu te doboara, te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

iertare , iertare de trei ori iertare... sunt noua pe forum... probabil se vede si incerc sa ma integrez in el... macar in el daca in UE nu avem sanse prea curand...:))

dragelor, ma numar printre fericitele posesoare ale unui inel de logodna... iar anul acesta ne-am hotarat sa ne casatorim , in toamna...

Restaurantul ales? Monte Carlo din Cismigiu. la ce trebuie sa ma astept? aveti referinte? bune rele?
va ,multumesc din suflet.

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna1 spune:

buna fetelor. De Mogosoaia stiti ceva ? Restaurantul de langa muzeu... cum e mancarea, cum e servirea, ies bine nuntile acolo ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

quote:
Originally posted by anna1

buna fetelor. De Mogosoaia stiti ceva ? Restaurantul de langa muzeu... cum e mancarea, cum e servirea, ies bine nuntile acolo ?




Din pacate nu stiu nimic de acel restaurant, dar am vrut sa iti urez bun venit!

Pupici!

'Ubita si 'Ubitu'
http://community.webshots.com/user/ginutza2002
Ce nu te doboara, te intareste!

Mergi la inceput