F.I.V. - cap.55

F.I.V. - cap.55 | Autor: Avalon

Link direct la acest mesaj

Fetelor, va poftesc la un capitol nou si sper aducator de noroc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Stai linistita, Avalon! cum as putea sa ma supar?!nu tin neaparat sa fac asta deocamdata.



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Eu o stiam altfel: "Cine are sa si-i creasca, cine nu - sa se grabeasca!!!!"
Lachi ne auzim maine
Fetelor nu va inghesuiti la deschis capitole ci la...
cu rezultate


Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor am si eu mare nevoie de un sfat,
As vrea sa incep luna asta pe 22 tratamentul pentru vitro - de fapt anticonceptionale cateva zile si apoi tratamentul ptr Fiv. Problema este ca in data de 17 ianuarie sunt programata sa imi scot maseaua de minte (de fapt operatie, pentru ca a crescut perpendicular pe cealalta masea si oarecum indreptata in jos - complicat rau de tot) Ideea este ca medicul stomatolog mi-a spus ca trebuie sa i-au antibiotice cam 10 zile. Asa inseamna ca tramamentul cu antibiotice se suprapune cu stimularea hormonala ptr FIV...Oare e bine sa incep luna asta? Sau sa mai astept....
Merci si multi

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Betty - nu are nimic - si eu am luat antibiotic in paralel cu tratamentul pentru FIV (racisem si tb sa ma dreg repede). Chiar Ancar mi-a spus ca pot sa iau linistita.

Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Luli: merci mult pentru informatie.
Sper sa nu ma omoare prea tare operatia aia si calmantele:)

Pupici

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

BETTY78 si eu stiu ca se poate lua antibiotic chiar daca esti in timpul stimularii,.....chiar unii medici spun ca e bine....in caz de vreo infectie etc.....din momentul in care iti face punctia stiu ca e bine sa nu mai iei nimic .(din spusele medicului meu)

va pup pe toate care imi sunteti alaturi si va doresc ce-mi doresc si mie...vreo 5 bebei !

"cand o persoana are un vis tot universul conspira pentru ca acest vis sa devina realitate"-Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Fetelor dragelor nu ma pot abtine sa nuintru la acest capitol. Va multumesc frumos ptr gandurile voastre bune si mai ales ptr ptr flacaul meu. Cate o de la mihnea ptr toate fetele curajoase de la acest capitol.

Luli, Lachi si Cecilia fete frumoase va multumesc ptr vorbele frumoase dar sunt un om obisnuit care a trecut atatia amar de ani prin ce treceti voi si stiu prea bine toate starile si trairile voastre.
Luli mai facut sa plang si sa sti ca astept anul asta sa imi faci o nora ca altfel nu dau inelul cel valoros. Sa va spun si voua despre ce este vorba - anul asta cand am implinit 35 de ani sotul meu mi-a facut cadou o bijuterie f veche de familie de 100 de ani cu diamante, rubine si topaz si mi-a zis sa il dau la nunta norei mele - asa ca imi trebuie o nora pe masura mai Luli draga pe care o astept

Denisa da-mi pe Pm adresa de email sa iti trimit poze cu Mihnea pana imi fac timp sa pun poze noi si in yahoo.

Cat despre neintelegerile care apar cu mamele voastre fetelor cand o sa deveniti mame o sa intelegeti cat sufera o mama cand isi vede copilul suferind la randul lui. Stiti ca mamele devin egoiste la un moment dat. Mamele voastre se gandesc cat suferiti voi cu diverse tratamente si fizic si psihic si de asta va zic sa va distrati si sa va vedeti de viata. Cu siguranta in sufletul lor isi doresc un nepotel drag dar nu vor sa va mai amarasca si ele spunanduva. O sa vedeti cand veti fi mame cat suferiti cand pe copilul vostru il doare ceva sau plange sau il jigneste cineva - veti musca din ei. Asa sunt si mamele noastre cu noi ca doar o sa fim pui lor pana la batranete.
Hai va pup si sa auzim de .

Intreba cineva de diphereline la Medsana se face o singura fiola de 3,75 la inceputul tratamentului si costa in jur de 140 euro in Ungaria(eu cu atat am luat acum un an si ceva).

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Andicule pe mine cam 500 Euro m-a costat tratamentul pt. fiv facut la Medsana cu 1 diphereline de 3,75 si apoi 70 fiole de menogon ( eu in total am cumparat 76 fiole menogon).
Iar nr. dnei. Szabo din Ungaria cine il vrea i-l pot da eu pt ca il am notat in agenda, dar sa stiti ca nu sunt mult mai ieftine acolo: o fiola menogon e 8 euro iar la noi ultimul pret a fost 391.000 lei vechi iar comisionul pentru ca ti le aduce in Arad este de 40 de Euro indiferent cate fiole comanzi. Eu am apelat la dansa pentru ca atunci nu se gaseau la noi si imediat cum mi le-a adus au reaparut si la noi.
Cat despre preturile la puregon sau gonal f in Ungaria nu stiu nimic pentru ca eu am folosit doar menogon.

Fetelor cine face acum tratament cu menogon: mai am 6 fiole care expira in luna mai 2006 si vreau sa i le ofer pentru ca nu vreau sa le las sa expire!

Moni vreau si eu poze pe mail. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Lachi da-mi pe PM adresa de email ca am avut calc virusat si nu mai am nici o adresa nimic.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia spune:

Din pacate am ratat aseara programarea la dna.dr.Protopopescu pentru ca nu a reusit sa ajunga, intrase intr-o operatie.
Poate cineva sa-mi zica pe ce schema de tratament merge dna. dr. ca sa ma interesez cam cat costa ca nu dispun de o suma prea mare?
Si as vrea, va rog si numarul de telefon de la dna. din Ungaria si sa-mi spuneti ce limba vorbeste.
Va multumesc foarte mult, imi sunteti de un mare ajutor.

Felicia

Mergi la inceput