Medici de TIMISOARA!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

eu am nascut in 2003 la bega cu dr.bran-walther normal, fara peridurala, fara nimic si a fost super ok. in doua ore am terminat treaba. moasele sunt extraordinare, n-am avut nici o pb., nici la copii. n-am stat mult pe acolo, cum bine spunea si gabi, uiti repede ce e urit, ca ai multa treaba de facut cind ajungi acasa. si tot acolo il voi naste si pe bb2, cu acelasi dr. prin august (daca totul merge bine pina atunci).
in timisoara maternitate particulara nu exista asa ca ramin doua variante...

si aveti grija de voi si de bb mici si mai mari


http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christyn04 spune:

Eu am fost foarte dezamagita de d-na Dr Ginecolog Luca Mariana. Prietena mea cea mai buna care era insarcinata mi-a recomandat-o si a fost si ea foarte dezamagaita in final de prestatia acestui medic. Datorita faptului ca doctorita a fost foarte neglijenta, prietena mea a avut dupa nastere foarte, foarte mari complicatii. A fost la un pas de septicemie. a nascut prin cezariana si doctorita nu a intubat-o corect si nici nu i-a dat medicamentatia necesara prevenirii infectiilor. I-a luat o gramada de bani, s-a purtat cu ea ca si cu un caine, a tratat-o mizerabil si cand a vazut ca situatia se inrautateste si nu stia ce sa-i mai faca a trimis-o la chirurgie de urgenta. Eu la randul meu am fost foarte dezamagita de aceasta d-na medic. La prima vizita mi-a facut o impresie buna fiindca a avut mai multa rabdare cu mine decat avusese primul meu medic, dar ulterior s-a dovedit a fii ca multi altii. Trebuia sa imi faca o internare de 4 zile si nu am reusit sa-i dau "plicul cu atentia" si ca sa nu o pun intr-o ipostaza proasta avand in vedere ca erau multi pacienti si doctori in cabinetul ei de la spital, am hotarat sa ii dau "atentia" la cabinetul ei privat in urmatoarele zile dupa externare. In ziua externarii crezand ca am sa plec si nu o sa-i dau nimic, mi-a spus ca am sa-i raman foarte obligata moral , va redactez cuvant cu cuvant cum a spus ea. Mi-a fost asa sila.......acum imi caut alt medic. Sper sa nu mai dau peste medici asemena ei. Am si prietene care au nascut cu ea si au fost multumite, dar eu am fost foarte dezamagita. Simplul fapt ca nu te priveste in ochi cand vorbeste cu tine, pentru mine este un mare semn de intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

quote:
Originally posted by Christyn04

Eu am fost foarte dezamagita de d-na Dr Ginecolog Luca Mariana. Prietena mea cea mai buna care era insarcinata mi-a recomandat-o si a fost si ea foarte dezamagaita in final de prestatia acestui medic. Datorita faptului ca doctorita a fost foarte neglijenta, prietena mea a avut dupa nastere foarte, foarte mari complicatii. A fost la un pas de septicemie. a nascut prin cezariana si doctorita nu a intubat-o corect si nici nu i-a dat medicamentatia necesara prevenirii infectiilor. I-a luat o gramada de bani, s-a purtat cu ea ca si cu un caine, a tratat-o mizerabil si cand a vazut ca situatia se inrautateste si nu stia ce sa-i mai faca a trimis-o la chirurgie de urgenta. Eu la randul meu am fost foarte dezamagita de aceasta d-na medic. La prima vizita mi-a facut o impresie buna fiindca a avut mai multa rabdare cu mine decat avusese primul meu medic, dar ulterior s-a dovedit a fii ca multi altii. Trebuia sa imi faca o internare de 4 zile si nu am reusit sa-i dau "plicul cu atentia" si ca sa nu o pun intr-o ipostaza proasta avand in vedere ca erau multi pacienti si doctori in cabinetul ei de la spital, am hotarat sa ii dau "atentia" la cabinetul ei privat in urmatoarele zile dupa externare. In ziua externarii crezand ca am sa plec si nu o sa-i dau nimic, mi-a spus ca am sa-i raman foarte obligata moral , va redactez cuvant cu cuvant cum a spus ea. Mi-a fost asa sila.......acum imi caut alt medic. Sper sa nu mai dau peste medici asemena ei. Am si prietene care au nascut cu ea si au fost multumite, dar eu am fost foarte dezamagita. Simplul fapt ca nu te priveste in ochi cand vorbeste cu tine, pentru mine este un mare semn de intrebare.




Am si eu o prietena care a fost la acesta dr si prin luna a 4-a a speriat-o de moarte ca are copilul SD. Bineinteles ca a fost perfect sanatos la nastere...tipa a mai nascut si la 7 luni! La dr asta nu a mai mers cand a vazut cat e de incompetenta...a mers la alt medic la Odobescu.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu tot cu Bran Walter am nascut in ian.2006, la Bega. daca ar fii sa o iau de la capt, tot la el m-as duce, cu toate ca maternitatea mi-a lasat un gust amar.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Fetelor, baietelul doctorulul Bran a fost la noi in gradinita, eu personal n-am avut tangenta cu el dar am auzit ca e tare de treaba. Una din fostele mele colege a nascut cu el si a fost foarte multumita. Sotia lui (fosta) e de asemenea un medic stomatolog foarte bun (si ca medic si ca om), copilul meu de 4 ani a fost la ea si a plecat de acolo incantat. Am pentru ei numai cuvinte de lauda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mie mi-a distrus vreo 3 masele d-na dr. Walter. Si acum am ajuns la implant, asa ca nu pot sa ma laud in privinta ei.
Ca om e drept, e foarte de treaba, dar ca dr......mai ales in privinta mea, lasa mult de dorit.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Giova, ma sperii. Mie mi-a fost foarte laudata de altii, mi-am dus la ea baiatul care avea doar o carie de suprafata. Adevarul e c-am fost incantata de felul in care s-a purtat... si-am vazut ca are si studenti la cabinet. Mie mi-a propus sa-mi schimbe o plomba foto dar i-am spus ca nu vreau sa-mi ia din dinte daca nu e cazul. Poate c-am facut bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ela eu m-am dus la ea dupa ce am nascut, tot pt. niste carii. nu mi-a facut anestezie, dar a curatat doar in suprafata. Dedesupt stricandu-se tot mai tare dintele/maseaua, pana s-a rupt.
acum nu stiu ce sa zic, dar unde merg acum nu am asa probleme. Dr. sta si cate o ora pana curata tot de acolo, si preturile sunt la fel.
sper sa o fii prins eu intr-un moment mai prost, sau sa-i fii fost frica sa se bage mai adanc din cauza ca nu mi-a facut anestezie??? nu stiu....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu arat fantastic spitalul Bega , dar e ok.Si toaletele sunt f. faine, ca tot s-a intrebat pe aici
Eu am avut stagii cu dr Gluhovschi , l-am vazut in focul actiunii , mi s-a parut foarte ok si de treaba.
De Hrubaru mai stiu ca e foarte bun(mama a nascut cu el si am aparut eu pe lume dupa 3 "impinge acum").
Si Dornean e fain....de la Odobescu imi place foarte mult de Laurentiu Pirtea. N-am avut ocazia sa-l vad la nasteri , dar am facut practica in spital cu el (e rezident) si chiar este bun.
Oricum , nastere usoara va doresc!

Richard..... http://www.youtube.com/watch?v=U5POHmIIujg

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

si eu am nascut cu Dr Olaru in 2004 la Odobescu si am fost foarte multumita de el , atat ca om cat si ca medic.
De conditiile din maternitate nu am ce spune decat ca lasau de dorit mult (nu stiu cum sunt acum) maiales toaletele in schimb personalul a fost de nota 10.

------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput