Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buna fetelor,

Am si eu o intrebare: cum pot vedea postarea despre un anumit medic care exista in lista de la inceputul topicului? de ex. vreau sa vad ce scrie la medicul Berbecar de la spitalul Militar. Acolo scrie "reby(26)" si nu stiu cum gasesc postarea ei.

Va rog sa ma ajutati si pe mine iar daca ati mai auzit de acest medic astept parerile voastre.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

In special pentru fetele din Targu Mures, daca vreti un medic si un om extraordinar, va recomand cu caldura si din tot sufletul pe dr.GLIGA MARIUS. Pe mine m-a ajutat enorm si fara el n-as fi reusit niciodata sa am copilul pe care mi l-am dorit din tot sufletul.Si priviti ce minune de copil am!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/br_cristina30/album?.dir=3fe9&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Crinutz

Buna fetelor,

Am si eu o intrebare: cum pot vedea postarea despre un anumit medic care exista in lista de la inceputul topicului? de ex. vreau sa vad ce scrie la medicul Berbecar de la spitalul Militar. Acolo scrie "reby(26)" si nu stiu cum gasesc postarea ei.

Va rog sa ma ajutati si pe mine iar daca ati mai auzit de acest medic astept parerile voastre.
Multumesc!


In partea de jos a listei cu medici, din prima pagina, ai continuarile: "...continuarea subiectului "Liste medici"1,2,3,4 si 5"
Daca in dreptul mediucului nu e trecut nimic cu cifre romane, inseamna ca e in prima parte (1) si ca ceea ce a scris reby despre dr. respectiv se gaseste la pagina 26.
Uite aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=1879&whichpage=26
Daca vrei sa afli mai multe de la reby, poti sa-i dai un PM si sa va conversati.



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Mutumesc pt indrumare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Un 10+ pentru prof. Bogdan Marinescu de la Giulesti, care mi-a " salvat " baietelul.

La o zi sau doua dupa ce se "prinsese" sarcina am facut o radiografie pulmonara.
In acel moment eram sub urmarirea domnului doctor Popa Mihail de la Cantacuzino, de circa 6 luni de zile, care doctor in momentul in care am realizat eu ca sunt insarcinata, era in concediu. L-am sunat pe mobil pentru programare, mi-a spus ca se intoarce peste doua saptamani si m-a trimis la un coleg (dr. Vaduva Adrian) sa-mi confirme sarcina. Acestuia i-am povestit dilema mea privind acea radiografie si eventualele riscuri la care el mi-a spus sec "Intrerupeti sarcina! Va fi un copil malformat." Mi-a cazut cerul in cap. Deja ma atasasem teribil de acest pui, eu il voiam pe el si nu altul.

L-am sunat din nou pe Dr. Popa Mihail pentru a-i cere parerea, dar nu mi-a mai raspuns la telefon, nici in acea zi, nici in urmatoarele.

Aceasta fiind probabil sansa lui Rares care altfel probabil n-ar fi mai existat. M-am dus la prof. Marinescu, care facand niste calcule mi-a zis sa pastrez sarcina caci totul e QK, radiografia nu a afectat fatul .
Prin luna a III -a am avut o sangerare foarte puternica, sambata seara. L-am sunat pe prof. Marinescu, mi-a zis sa ma duc la Giulesti la camera de garda, ca va vorbi el cu doctoria , iar dupa consultatie aceasta ii va comunica care este situatia. Am ajuns la Giulesti, doctorita de garda ma astepta, m-a consultat si l-a sunat pe prof. Marinescu sa-i comunice ce constatase. Prof. era deja pe drum, in cca 5 minute a ajuns si m-a vazut el insusi. Si asta desi era ora 21,00, sambata seara, iar noi ne cunoscusem cu doua luni in urma, la cabinet, fara vreo recomandare/ relatie , etc.... Este un mare om.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Buna VEVE, am o rugaminte. As vrea ca in lista medicilor ginecologi din Targu Mures sa apara si dr. GLIGA MARIUS.Este un medic si un om de exceptie si fetele din Tg.Mures trebuie sa stie la cine pot apela cu incredere.
Multumesc mult.

Cristina si bebe Alex

http://pg.photos.yahoo.com/ph/br_cristina30/album?.dir=3fe9&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrycalu spune:


D-ra doctor Elena Mihalcianu este o dulce sii voi ramane recunoscatoare pentru grija cu care imi urmareste sarcina care nu este chiar usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Un doctor de nota 20!!!!!
Eu am mare incredere in Dr. Parvu Ioan (clinica Medsana si Spit. Elias)! Am nascut cu el luna trecuta (el a fost doctorul care m-a asistat la nastere si care a avut grija de mine pe toata perioada sarcinii), pot sa spun ca este un om exceptional si un medic super!
Spit. este curatel si personalul de treaba. Cam multa "politie" la poarta, eventualii vizitatori au multe batai de cap.

Recomand tuturor pe Dl.Doctor Parvu Ioan. Este un om extraordinar.





poze
Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_Gina spune:

Am, de curand, o mare, foarte mare dilema...
Am nascut in 2004 cu Dr. mubarak (Cantacuzino). pe scurt, lucrurile s-au derulat in felul urmator: la ora 10 dimineata am gasit pe chilot dopul gelatinos, l-am sunat pe dr pe mobil (era luni) si mi-a spus sa vin dupa 14.00 la policlinica sa ma vada (eram in sapt.40). Aveam contractii foarte putin dureroase la 12-15 min. La 16.00 m-a vazut si mi-a zis sa merg la spital, sa ma internez, ca pe la 23.00h o sa nasc (nastere normala). Zis si facut. La ora 20.00 eram deja in sala de nasteri (asa a dat dispozitii doctorul) cu acelasi tip de contractii, foarte putin dureroase, si ma ingrozeam vazandu-le pe fetele care erau in travaliu avansat (si eu eram in travaliu, dar pe la inceput...)
Pe la 21.00 a venit dr, a pus o asistenta sa-mi dea calciu cu vitamine intravenos, mi-a pus o perfuzie cu glucoza (asa am vazut ca scria pe eticheta), si mi-a dat o injectie in fund. In momentul ala au inceput niste dureri de am crezut ca mor, mai ales ca m-au luat pe neasteptate, nu din aproape in aproape, cum imi inchipuiam eu, ci brusc! mai ales cele din spate... Efectiv am crezut ca mor de durere. Dupa ce m-am perpelit o vreme asa (sa zic cam o ora), dr. a venit la patul meu si, cu o manusa chirurgicala pe mana a inceput sa ma apese chiar in momentul in care aveam contractia. Ma apasa inauntru, nu ma intrebati unde si cum, dar s-a dovedit ca durerile de dinainte, atunci cand ziceam eu ca mor, erau floare la ureche. De data asta eram convinsa ca ma duc... Banuiesc ca ma dilata manual...?????????...
Si a tinut-o asa pana la miezul noptii, cand m-a dus la masa de nasteri si am nascut. Treaba e ca venisem ultima in sala de nasteri, si fara dureri, si am nascut prima...
Ei, acum sa va spun dilema: pana mai ieri eram convinsa doctorul meu e un zeu, adevarul e ca s-a purtat impecabil cu mine (mai putin dupa ce am nascut, cand parca nici nu ma mai cunostea, si sa nu va-nchipuiti ca nu am onorat prestatia:)))))) Nici nu a venit sa ma vada in cele trei zile cat am stat internata. Deci impresia pe care mi-a lasat-o doctorul (vorbesc numai despre ziua in care am nascut) a fost aceea pe care ti-o lasa un prieten atunci cand te ajuta la greu. Nici nu stiu exact cum sa ma exprim, dar tot ce simteam pentru dl. dr. era la superlativ... Ei bine, zilele trecute, intr-o discutie, aud intamplator ca genul asta de interventie rapida este total neindicat, nici nu se prezinta in manualele de specialitate si am ramas cu senzatia de "sentimente inselate". Eu l-am laudat atat de mult pe unde am putut, ca am nascut in trei ore, ca s-a purtat exemplar etc, ca sa aflu ca mi-a aplicat o procedura nepermisa????? Asta vreau sa aflu de la voi (cine stie): este bine ce mi-a facut dr. sau nu? Copilul e super OK, e viata, sufletul si fericirea noastra, dar vreau sa stiu daca pe al doilea o sa-l nasc tot cu el sau nu. Acum eu stau si il suspectez ca a vrut sa termine repede, sa mearga acasa, etc, era si el obosit, si s-o fi gandit ca, decat sa-l chem la 4 dimineata (zic si eu), mai bine ma termina el. Cred ca m-a fortat cumva sa nasc, nu? Poate ca normal, as fi nascut la alta ora, sau, mai stii, in alta zi...
Va rog, e foarte important sa stiu ce s-a intamplat, pentru ca ma simt un pic frustrata: tot timpul am trait cu impresia ca am avut o nastere "ca la carte", iar acum stau cu indoiala in suflet.
Pupici si multumiri in avans!!!!!

Daniela

http://community.webshots.com/user/Daniela_Gina



Relatia mea cu oamenii s-a schimbat: acum sunt mama unuia dintre ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Confirm cele spuse de Gio despre dr. Dinca Gabriela, este o doctorita foarte buna, sta de vorba cu tine, iti spune partea buna si cea rea a fiecarui lucru. Este in afara de Polizu si la Medsana sau Sanador. O recomand si asta pentru ca cu ea am avut o interventie chirurgicala nu grava, ea reusind sa ma linisteasca foarte mult cand eu consideram problema capat de lume. Acum sunt insarcinata in aproape 5 luni si merg lunar la dansa , ma ajuta mult discutiile. Chiar si cand aveam gheturi mi-a recomandat anumite vitamine si mi-au trecut. Eu una o consider o doctora buna!

Ioana 18+ si

http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Mergi la inceput