Meryl Streep in Sophie's Choice

Meryl Streep in Sophie's Choice | Autor: Sabina

Link direct la acest mesaj

Ati vazut-o? Eu nu stiam filmul, dar acum cand l-am vazut am ramas foarte impresionata, e geniala tipa.Ce parere aveti?

Sabina & Sofia Galagia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

E actrita mea preferata.
Si, normal, filmul mi-a placut ....


Adela &Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Si eu o am pe Meryl Streep ca actrita preferata. Are intotdeauna un aer de mister...dar chiar in filmul asta parca nu prea mi-a placut... De gustibus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Si-a meritat Oscarul pentru Sophie's choice. Filmul l-am vazut in Ro, acum vreo 16 ani, l-am revazut acum cateva luni pe Bravo.
Accent polozez (in acest film), accent de italianca in filmul "The bridge of Madison County", o fac sa fie o actrita f. complexa.
Un film (tot cu M. Streep) care mi-a placut in mod deosebit a fost "The House of Spirits", film pe care l-am (re)vazut de cel putin 10 ori. Merita si vi-l recomand cu placere.

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Dar de "Despartire de Africa" ce spuneti?
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Este actrita mea preferata. In "Alegerea Sophiei" a fost geniala (ca de altfel in majoritatea rolurilor). Iar filmul..... o capodopera. Cumplit...de adevarat si de trist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Dar e extraordinara si in comedie! E f. inteligenta, e ea insasi, ceea ce mare lucru.
Cat despre accent...

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

o minune de femeie..are si trei copii , sta si la tara, na, la ferma si face si filem frumoase;
cit despre subiectul din 'alegera sofiei', nu stiu ce am dar de cind am doi copii imi trece mereu prin cap...si ma ingrozesc;

aaa, si ce tinere sinteti, abia acum vedeti sophie's choice....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Da, e actrita noastra preferata! The best!!!

"Casa Spiritelor" e un film superb. L-am vazut acum vreo 6 ani la PRO TV (parca). La fel ca si "Podurile din Madison County" si celelalte de care ati pomenit.

Dar despre Cate Blanchet (mi-e lene sa verific daca e cu "C" sau "K", scuzati daca am scris gresit) ce parere aveti? Desi nu a devenit o figura clasica (e prea tanara) am senzatia ca se lanseaza pe urmele lui Meryl...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Julie, imi place de Kate Blanchet, mi se pare ca a luat(sau a fost nominata) pentru Oscar, in rolul reginei Elisabeth.
Uite ca suntem la M. Streep, dar alta actrita preferata este : Kristin Scott Thomas (4 Weddings and a funeral, The English pacient, Random Hearts, The horse whisperer).

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Aaaah, daaaa! Kristin! Din pacate in ultima vreme nu am mai auzit nimicuta de ea... Cel mai recent film in care eu am vazut-o a fost acela in care a jucat alaturi de Harrison Ford (Random Hearts). Mi se are mie, sau a intrat intr-un con de umbra?

Mergi la inceput