Singulair si transaminazele

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kover spune:

Sinziana!ieri puiutul meu a facut febra mare(39,4),probabil de la vaccinul ROR facut acum 9 zile,si nu ti-am raspuns cu privire la intrebarea mea(substanta activa?).puiul tau are astm alergic?acest Montelukast se da in astm alergic de obicei.si asa e cum a spus pneumologul:se modifica anumite teste de laborator(la multe preparate folosite in medicatia antiastmatica,antialergica),de aceea ti-a spus ca totul e in regula.copilul tau nu are hepatita,nici icter, eu asa spun.in legatura cu bilirubina:exista bilirubina directa si indirecta.impreuna bilirubina totala.iata valorile normale:bil.totala 0,4-1 bil.directa 0 -0,2 bil.indirecta 0,2-1pediatrul ce a spus?in legatura cu analizele, nu ca nu maninca suficient,...sper ca miine alergologul te va linisti definitiv.sa cresteti mari si sanatosi.Carola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Kover multumesc de raspuns si sanatate micutului tau!!! Cred a e epidemie...

Noi prevenim un astm, nu a fost diagnosticat cu astm alergic concret, caci nu a avut nici o criza pana acum...doar semnele prevestitoare (si mai ales ca sotul meu a facut astm in copilarie)...
Pediatra nu prea a stiut ce sa imi spuna...a spus ca totul e in regula, daca si echografia e ok.
Insa nu se explica varsaturile asa dese (care pe mine ma innebunesc)...si nici nu le pot preveni / trata...

Maine sa vedem ce spune si alergologul...tare as vrea sa intrerupem singulair-ul...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Sinzi, eu ti-am urmarit postarile ref. la David pt. ca si Eric are o pb similara (suspect de astm) si-mi amintesc ca erai f. incantata de Singulair... Mai mult, sunt cam de aceasi varsta baietii nostri. La vremea aceea si noua ni se prescrisese Singulair, era tare laudat de dr. de spital, insa am mai discutat cu niste medici care nu erau de acord cu administrarea pe motiv ca nu trecuse proba timpului daca-mi amintesc eu bine... In fine, ce voiam sa-ti spun e ca noi am ales un tratament fito-homeopat care de 2 ani da rezultate evidente, desi multa lume e impotriva homeopatiei, iata ca da rezultate si sa nu-mi spuna mie cineva ca mi se pare, caci doar eu stiu prin ce am trecut inainte de a incepe acest tratament.
Sanatate multa baietelului!


Be happy!
Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Erica, in functie de ce spune alergologul luni, am sa trec si eu pe medicamentatie homeopata...
Sunt din ce in ce mai anti singulair...
Desi din pc de vedere al astmului, David e super ok acum...nu mai tuseste, nu mai raceste (decat rar si ii trece repede), e mai rezistent...
Coincidenta sau singulair...voi afla daca renuntam la el..

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_t spune:

V. Erica, imi poti da mai multe detalii despre tratamentul homeopat pt. astm? m-am gandit si eu la asa ceva, dar mi-a fost frica sa incerc, fetita are probleme mari cu ochii si in fiecare medicament/tratament vad o posibila sursa de "side-effects" ... m-am gandit ca efectele adverse ale tratamentului alopat macar sunt studiate si documentate ... cei cu homeopatia nu stiu daca fac studii pe termen lung etc. Dar daca exista si parinti fericiti in urma trat. homeopat, poate imi fac si eu curaj :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Si pe mine m-ar interesa tratamentul homeopat pentru astm. Si fetita mea ia Singulair.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Da mai fetelor, si copilul meu are astm, si vom face si tratament homeopat dar in homeopatie, tratamentul este individualizat, nu poate lua x ce ia si y pentru acelasi tip de boala.Singura solutie este sa mergeti la homeopat dar sa nu renuntati la tratamentul alopat.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiFoarte tare frate - desen de Liviu minunea si alte desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Cristina, ti-am raspuns pe mail.

Lucia Mirela, ai dreptate: remediile homeopate se prescriu individualizat.

Fetelor, aveti mare grija la cine mergeti, informati-va bine inainte ref. la medicul care practica homeopatia.

Noi am exclus cu totul tratamentul alopat, dar eu vorbesc despre cazul nostru, n-am pretentia ca detin adevarul...

Sa fiti sanatosi!

Be happy!
Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Erica te rog sa imi dai si mie adresa si nr de tel (daca se poate) al dr homeopat la care ai fost tu ...caci peste 2 sapt ajungem si noi in Bucuresti si vrem sa il ducem la un alergolog si eu vreau sa il vada si un homeopat.

Noi acum trebuie sa intrerupem trat cu singulair (cel putin pt o perioada) pt ca transaminazele sunt mult prea crescute si riscam sa facem hepatita...
Pe de o parte ma bucur ca scapam de el, sa pot sa imi dau seama obiectiv cum evolueaza David...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Sinzi, ti-am trimis PM.

Be happy!
Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Mergi la inceput