Transpiratii puturoase

Transpiratii puturoase | Autor: Melania 14

Link direct la acest mesaj

Nu stiu ce sa ma fac ! .BBlasa are azi-maine 1 an si eu am ramas cu termoreglarea in plop. Sunt intr-o vesnica stare de "mor de cald" cu transpiratiile de rigoare care pe langa ca le am mai sunt si ffff urat mirositoare. Am crezut ca scap de starea asta dupa ce termin cu alaptatul(adica dupa 4 luni), acum au mai trecut 8 si eu sunt cam tot la fel ca si atunci.O sa-mi treaca VREODATA ? Ati mai patit asa ceva ?


BBlasa Melania si mama

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elean75 spune:

Cred ca trebuie sa te duci la doctor. Eu inca alaptez si nu mai am aceasta problema de vreo 10 luni, adica dupa 2 luni de la nastere am scapat. Fugi la doctor si nu te ingrijora. Totusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Melania, imi pare rau ca nu te pot ajuta cu un sfat concret; cunosc insa un caz similar cu al tau, nora unei personalitati clujene(nu e frumos sa-i dau numele aici, dar daca vrei ti-l spun pe PM); colegii ei erau disperati, nu se putea sta in preajma ei, dadea biata de ea cu o multime de antiperspirante si tot degeaba. a fost la dr. si pana la urma a "scapat". asta e singura veste buna pe care pot sa ti-o dau...


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Norocul meu ca mai stau un an acasa si intretimp sper sa gasesc leacul.Ma gandeam si eu ca la dr. se afla solutia dar am ami asteptat totusi.


BBlasa Melania si mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

incearca sa te speli cu apa cu bicarbonat. am auzit ca face minuni in privinta asta.

p.s- daca am auzit o prostie , atunci spun si eu o prostie.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinnaP spune:

Daca aflati ceva, sa ne spuneti si noua-cele vesnic transpirate!!
Eu una n-am fost insarcinata pana acum, dar de cand ma stiu transpir f. mult...ape-ape...Nu exista un antiperspirant care sa faca fata la mine-eventual imi provoaca doar alergii! Banuiesc totusi ca si stresul si hormonii sunt de vina...nu va spun cum eram in preajma examenelor de la facultate! Voi ce credeti?
Sa auzim de bine si sanatate maxima!

Mergi la inceput