Dosar privind CIC 2006 - acte necesare

Dosar privind CIC 2006 - acte necesare | Autor: Loreena

Link direct la acest mesaj

am primit dosarul si la adeverintza de la ei scrie ca ultima zi de plata a concediului este/ respectiv ca am beneficiat de concediu pana la 31 noiembrie 2005, ca asa a zis contabila ca se face ca legea e din noiembrie; ori eu zic ca trebuia sa scrie ca am fost la ei pana la 31 decembrie ca doar legea noua e in vigoare din 2006 si pe decembrie tot de la firma am luat banii; oricum am si o adeverintza in alb si daca e completez eu.....daca nu e ok

deci dosarul meu de la firma cuprinde asa:

1. adeverintza de la firma cu perioadele (e anexa nr. 4 de la norme) ; dar la stagiu de cotizare nu mi-a scris nimic; doar perioada in care am beneficiat de indemnizatie
2. o cerere catre.....nu scrie catre cine in care zice asa"va depunem alaturat dosarul pentru acordarea indemnizatiei pt cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani al salariatei noastre"; si din asta mai am un exemplar in alb; oricum si cel completat are foar datele firmei ca nu scrie catre cine sau numele meu;
3. copii dupa adeverinta si cererea completate;
4. copie dupa contractul de munca individual pe numele de fata
5. copie dupa o cumunicare catre ITM cum ca mi-am schimbat numele dupa casatorie;
6.copie dupa certificatul de casatorie;
7. copie dupa un act aditional de prelungire a contractului;
8. copie dupa livretul de familie, dar nu e si pagina cu inregistrarea fetei;
9. copie cererea mea de intrare in CIC de la 1.1.2005;
10. copie declaratia mea pe proprie raspundere;
11. copie declaratia sotului pe proprie raspundere;
12. copie cerere anexa 39 cu stampila si inregistrare de la casa de pensii;
13. copie certificat nastere Carla;
14. copie buletinul meu.


www.babiesonline.com/babies/c/carlamaria/" target="_blank">Carla-Maria

Poze cu toata Familia