FIV 54

FIV 54 | Autor: Tabitha

Link direct la acest mesaj

Lume, lume, soro lume!

Am vorbit cu Mos Craciun, care mi-a spus ca nu a putut aduce tuturor un test cu 2 liniute rosii anul asta, dar ca anul viitor va fi unul mai rodnic in aceasta privinta si ca cel mai important lucru este sa nu ne pierdem speranta. Trebuie sa luptam in continuare si sa credem in sansele noastre, atatea cate sunt ele.

Va doresc tuturor ca 2006 sa fie un an super si sa ne aduca bebeii mult doriti, care sa ne implineasca pe deplin.

Va pe toate.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smita spune:


Tabitha, testul pe care l-am facut este din urina, pe cel din sange il voi face pe 03.01 abia atunci se lucreaza la Giulesti. Ce ma enerveaza cel mai mult este ca trebuie sa imi pun utrogestanul, poate degeaba. Oricum, am sa mai fac un test sambata.

Sa auzim de bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

smita: atata vreme cat mai exista o sansa, nu trebuie sa precupetim nici un efort, iar in cazul tau trebuie sa continui cu utrogestanul. Eu nu am vrut sa cred ca nu mi-a reusit ICSI-ul nici macar cand testul din sange mi-a aratat clar acest lucru. Am continuat sa sper pana mi-au venit uratii. Si parerea mea este ca mai bine nu mai faci nici un test sambata. Lasa sa treaca revelionul. Simte-te bine (atat cat se poate) si in ian. faci testul din sange si gata, vei sti cum sta treaba. Hai, nu-ti pierde speranta. Fii cu moralul puternic si continua sa crezi in minuni. Te pup si ai grija de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Tabitha cum stiu io tu ai mana buna asa ca fetelor care mai aveti de facut teste grabitiva pt ca acest capitol se va umple cu siguranta de gravidutze...
bafta multa!!!
danutza io inca ma si deseara astept cu sufletul la gura...

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

liana: iti multumesc, draguto, pentru compliment si sa stii ca imi doresc tare mult sa am mana buna pentru voi. O meritati toate.

Scopul meu pe ziua de azi: sa primim o veste super de la Danutza. Si dupa aia sa ne dea si Smita o veste la fel de buna. Iar in 2006 sa ajungeti toate la mamici.

Acum stau si citesc povestile de succes si plang de bucurie pentru cele care au reusit, ma rog pentru cele care INCA nu au reusit, ma incurajez singura si imi spun ca se poate. Sunt ferm decisa sa il conving pe sotul meu sa mai faca o spermograma la Bucuresti, mai ales ca am aflat ca diagnosticul de azoo se pune daca exista mai putin de 500.000 de . Este deci posibil ca sotul meu sa aiba si el pe acolo cativa... De aceea am zis sa nu mai pierdem nici un moment si sa o facem "ca la carte". Nu voi inceta sa sper ca odata si odata tot voi avea un copil, indiferent prin ce metoda.

Va pup pe toate si va doresc ca anul 2006 sa va aduca fiecareia copilasul mult dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Nu am mai intrat zilele acestea pentru ca de Craciun am fost plecati din oras, apoi ne-am intors, dar am inceput cu lucrul si ajung cam tarziu acasa ca aproape toti sunt in concediu, iar cei care ramanem trebuie sa-i inlocuim.
Danutza ma intrebam ce mai faci. Iti tin pumnii sa fie bine de data aceasta!
Smita testul de urina nu e sigur, mai bine sa nici nu mai faci teste din urina. Iti doresc succes!
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Bine ai venit, crinuta. Imi era dor de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Multumesc Tabitha. Iti doresc sa reusesti la anul sa-ti implinesti visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Crinuta, .

Smita, si eu am facut nu unul, ci doua teste din urina si ambele au iesit cit se poate de negative! Si ieri doctorul mi-a spus ca e prea devreme ca sa se pozitiveze. De ce nu incerci sa faci un test din singe in alta parte (Medlife sau in alta parte) poate reusesti sa afli mai devreme? Ce pot sa-ti spun e ca atita timp cit iti pui utrogetstanul nu poate sa iti vine cm, asta e sigur. Si te sfatuiesc sa nu-l intrerupi pina nu ai un rezultat sigur. Iti tin pumnii si sper sa fie cu +!

Eu o sa aflu peste citeva ore...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Ma bucur ca mai sunteti active si in aceasta perioada.
Asteptam vesti de la Danutza si Smita si sper sa fie bune asa ca in sezonul sarbatorilor cand totul tb sa fie f f f bine.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Smita si eu zic sa nu intrerupi Utrogestanul pana nu stii sigur rezultatul. E un semn bun ca nu a venit cm. Mie mi-au aparut primele sangerari desi luam 8 capsule de Utrogestan pe zi. Plus durerile foarte mari care le-am avut, nici nu mai vreau sa-mi amintesc. Va tin pumnii Danutza si Smita!
la toate fetele

Mergi la inceput