Miresele anului 2006 (32)

Miresele anului 2006 (32) | Autor: andreea_trend

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64392&whichpage=1" target="_blank">(31)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63851" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63521" target="_blank">(29)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62561" target="_blank">(28)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61977" target="_blank">(27)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61448" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61000" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60295" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59586" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59066" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58253" target="_blank">(21) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57431" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57018" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56499" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56044" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55700" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55517" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55309" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54792" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54341" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53918" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52936" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52008" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50963" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50273" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49626" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48484" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46834" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45863" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44203" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34160" target="_blank">(1)






quote:
Originally posted by ralu_trancu

nu pot sa o sufar! se da asa mare!
auzi la ea melodiile din Rocky.
ce pretentii frate!



Dddddaaaaaa, sigur....

Nunta noastra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

Lol ... Lasa-le, ca ma distreaza !

quote:
Originally posted by andreea_trend

quote:
Originally posted by ralu_trancu

nu pot sa o sufar! se da asa mare!
auzi la ea melodiile din Rocky.
ce pretentii frate!



Dddddaaaaaa, sigur....

Nunta noastra



DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

ia uite-o si pe asta !
da ce suntem noi?
circ?

ia sa platesti bilet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

mrrrrrrrr ! de ce sa cumpar bilet daca-i gratis pe DC ?
---------------------
PS:


DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ciciep

Fetelor, vin si eu cu o rugaminte: sambata spre duminica vrem sa sarbatorim Ajunul Craciunului doar noi doi, ca doi "porunghei", mai ales ca e primul Craciun impreuna. Ei, acum vine problema: ce-as putea sa fac de mancare, destul de simplu insa (ca sunt incepatoare in ale bucatariei), dar cu "iz" de Craciun? Nu m-as baga sa fac carnatzi, caltaboshi si alte dinastea, ca nu ma pricep si oricum fac parintii pt Craciunul propriu-zis...Voi ce mancat de Ajun?




Ciciep, vrei sa-ti zic ceva? Ajunul Craciunului, in mod normal, e zi de post, mai importanta decat tot Postul... Asa stiu dintotdeauna. Asa m-au invatat si bunicii, si parintii (nu ca le-ar avea prea mult cu biserica, dar...) si am auzit la f multa lume. Nici eu nu reusesc sa postesc in ziua asta mereu (mai ales daca e vb de facut ceva de mancare, cand mi-e pofta sau trebuie sa gust, sa vad ce mai trebuie!)
Dar, daca e post, eu zic ca e mai simplu si te-ai scos!. O tigaie mare de cartofi prajiti si gata! Si restul, in zilele urmatoare, la parinti sau pe unde mai mergeti!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Ralu (trenurelu), si daca e cu cale, nu cu lalele, ce are? Iti pare rau? Sau iti place??? Dar de ce nu e cum ai dat tu comanda, totusi???

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Fetelor, acelea dintre voi care sunteti inca in asteptarea inlusului:

Daca va alina cu ceva, va pot spune ca am trecut si eu prin asta.

Desi suntem impreuna de peste 7 ani, abia anul trecut am primit mult asteptatul inel....Si asta .... in perioada Craciunului (deci in 2004).
Fiindca ai lui au adus vb f firesc ca daca nu ar fi bine sa facem nunta anul acesta? (in 2005 adica - ceea ce nu am mai facut pana la urma la propunerea mea, ca nu eram multumita ca nu gaseam restaurant pe placul nostru si sa fie si liber vara si intr-o sambata)

Ca atare s-au hotarat sa vina in vizita la ai mei (prima data in 6 ani! - alt mister inexplicabil...)
Dupa care vizita fiind aranjata pentru 26 dec, 2004 reamintesc, pe 23 -24 dec (parca) m-a intrebat el..."pisi, vrei sa mergem sa luam inelus impreuna sau sa-l iau singur?"
Si ..am mers cu el: macar cu atat mi-am luat revansa. Am ales un super inel, de aur alb, cu 6 briliante micute si un aquamarin ...5,5 mil. Si nu ca am avea bani de risipit......Ba inca, la acea data, salariul lui era mai mic decat valoarea inelului ...
Dar am zis ca unul e inelul de logodna si il voi avea toata viata... are o semnificatie aparte (sau, ma rog..noi femeile..ii dam o semnificatie aparte).....
Si......... a fost de acord cu mine.
Ce mi-a placut..... aia mi-a luat.
Apoi, mi-a zis ca prefera sa il tina el pana pe 26, cand va veni cu ai lui la mine. Si? Credeti poate ca mi-a soptit cine stie ce cerere de neuitat?

As! Nici macar nu mi l-a dat de fata cu toata lumea (parintii mei adica si ai lui) ci in bucatarie si stiti ce mi-a spus?

"Hai sa-ti dau inelul!"

Ah....gresesc...de neuitat e oricum...orice cerere...dovada ca eu inca nu am uitat-o


Asa ca...stati fara grija.... Desi nu am fost deloc romantic ceruta, totusi s-a intamplat sa primesc si inelusul mult dorit si sunt sigura ca ma iubeste si m-a iubit mereu in toti acesti ani.

Cu toate acestea:

UNELE LUCRURI UNII BARBATI PUR SI SIMPLU NU LE INTELEG!

(Pe undeva, banuiesc eu ca ar fi vina viitorilor mei socri care l-au indemnat sa astepte pana u considerat ei ca e momentul....adica sa coincida cu vizita la ai mei ). Da' nu mai aduc vorba ca as rascoli chestii cam dureroase.
Daca are cineva rabdare sa vada prin ce treceam eu anul trecut, va dau linkul pe PM, ca nu vreau sa mai pun prbl "pe tapet". Nu vreau sa-mi amintesc mai mult decat ce am scris acum.

Va pupicesc pe toate si CAPUL SUS!



Nunta noastra
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Vai, cat am ratat zilele astea... Deh, am fost si eu ocupata cu bilanturi de sfasit de an, cu petreceri si alte prostioare, asa ca nu ma pot lauda ca am facut progrese cu nunta. Desi, daca stau sa ma gandesc bine, cred ca ne-am gasit cameraman. Deocamdata am vazut o singura "lucrare" de-a lui, dar ne-a placut. Dupa sarbatori vom vedea mai multe si vom stabili clar. Pana una alta, insa, vine Craciunuuuul! Azi a fost menajera si a facut curatenie generala, iar cand am ajuns acasa mirosea asa frumos... a curat, a proaspat. Maine seara cred ca o sa facem bradutul, iar de joi intru in concediu pana pe 9 ianuarie si o ma apuc si eu de gatit pentru marea masa de Craciun la care avem invitati. De Revelion vom sta, din pacate, tot in Bucuresti, dar vom petrece alaturi de prieteni, iar pe 2 plecam la ski! De-abia astept!!! Ah, si la noi a venit Mosul, am luat si cadouri pentru parinti, bunici, pisoi si alte persoane importante, asa ca am scapat si de asta. Mama mia, ce harnici am fost


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:


MIRESICI 2006 69 miresici si 1 miresel
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58378" target="_blank">Sarbatori www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54409" target="_blank">Restaurante www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40145" target="_blank">Biserici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55048" target="_blank">Rochita www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50023" target="_blank">Buchetel


Februarie 2 miresici si 1 miresel
18.02. Animagus, Biserica Gradina Icoanei, Bucuresti
25.02. a.cicel, Universitatea Sapientia, Catedrala Ortodoxa, Miercurea Ciuc
25.02. lgireada, Astoria, Iasi

Aprilie
01.04. daii, Bucuresti cununia civila

Mai 6 miresici
06.05. kateryna, Restaurant Monte Carlo, Bucuresti (15.10.2005 - civila)
06.05. monicik, Galati
07.05. Lilly79, Targu Mures
13.05. LeiLa, Grand Hotel, Sibiu
13.05. iulissa, Restaurant Aroma Viilor Bucium, Iasi(03.12.2005 - civila)
27.05. BlueEyes, Catedrala Adormirii Maicii Domnului, Complex Severus, Zalau

Iunie 17 miresici
03.06. alinush2005, Manastirea Bistrita, Restaurant Troian, Piatra Neamt
03.06. balkina, Biserica Gradina Icoanei, Restaurant Casa Universitarilor, Sala de jos, Bucuresti
03.06. Laura10, Restaurant Parco Dei Principi, Biserica Domnita Balasa
03.06. nicolici26, Bucuresti
03.06. Puricoasa, Iasi
03.06. Raza de soare, Biserica Sf Maria (parcul Regina Maria), Restaurant Crangasi, Bucuresti
03.06. Stangacica, Biserica Gradina Icoanei, Restaurant La Templu, Bucuresti
03.06. tehereea, Restaurant Yda Club, Bucuresti
10.06. Divine girl, Biserica Sf. Elefterie, Restaurant Calipso, Salon Rustic, Bucuresti
10.06. piggy, Restaurant Ciobanasul, Campulung Muscel
17.06. dido, Hotel Parc, Sala Mincu, Bucuresti
17.06. jesia, Restaurant Alba, Bucuresti
17.06. liviana20t, Restaurant Onyx, biserica Sfantu Ioan, Piatra Neamt
17.06. Rallu, Restaurant Vulturul, Bucuresti
17.06. ralnied1, Restaurant Orizont, Iasi
24.06. pisoi_turbat, Bucuresti
??.06. adriana15 ,

Iulie 20 miresici
01.07. Bolecutza,
01.07. ciciep, Biserica Sf. Constantin si Elena, Restaurant Public House
01.07. ooana, Restaurant Europa, Tg Mures
01.07. papusika,
01.07. ralu_trancu, Restaurant Intim, Calarasi
01.07. ramona26, Bucuresti
08.07. anamariame, Botosani
08.07. briza_marii, Restaurant Apa Nova, Bucuresti
08.07. dyadya, Restaurant Casa Romaneasca, Bucuresti
08.07. wantoknow, Lacu Sarat, Braila
15.07. emilyjeuly, Hotel Intercontinental, Sala Ronda, Biserica Alba, Bucuresti
15.07. madutza_1978, Casa Oamenilor de Stiinta, Bucuresti
15.07. pepenash, Restaurant Yda Club, Bucuresti
15.07. ucucuca, Biserica Domnita Balasa, Restaurant Herastrau, Bucuresti
16.07. laura_andreea, Locanta Jaristea, Bucuresti
22.07. tigrutz, Biserica Gradina Icoanei, Restaurant Casa Ardeleneasca, Bucuresti
22.07. iia, Iasi
29.07. elara, Restaurant Passion Club, Bucuresti
??.07. contactnicole, Bucuresti
??.07. oanagody76, Craiova

August 12 miresici
12.08. Tizabela
19.08. addinel, Restaurant A.Ro Club
19.08. Cryssy, Biserica Sf. Gheorghe, Restaurant Rapsodia
19.08. cris-papureanu, Restaurant Dorna, Mamaia
19.08. Giova, Hotel Cetate, Alba Iulia (15.10.2005 - civila)
19.08. mexxa, Lord Gust, Iasi
26.08. adirys21,
26.08. Andita, Restaurant Pietroasele, Buzau
26.08. fany_23, Restaurant Calipso, Salon Rustic, Bucuresti
26.08. Ioana-Cristina, Restaurant Magura, Tirgu Ocna, Bacau
26.08. krelia, Biserica Gradina Icoanei, Restaurant Calipso, Salon Albastru, Bucuresti
26.08. magdala, Constanta

Septembrie 10 miresici
02.09. clarisa_clarisa, Restaurant Casa Alba, Bucuresti
02.09. cri., Restaurant Laguna Blu, Bucuresti
02.09. gabbi, Bucuresti
02.09. moko, Biserica Sf. Mina, Restaurant Calise, Bucuresti
02.09. Rexanne, Ramnicu Valcea
09.09. enderbaby, Restaurant Recital, Iasi
16.09. ancuta5, Casa Universitarilor, Salonul de jos, Bucuresti
23.09. kemsy, Restaurant Onyx, Iasi
23.09. maimu, Restaurant Romanian Catering, Bucuresti
30.09. andreea_trend, Bucuresti

Miresici indecise...inca 2 miresici
??.??. niccostea, Bucuresti
??.??. plici_plici, Bucuresti

NASICI 2006 1 nasica
09.09. dana_ene, Restaurant Crang, Buzau

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64392&whichpage=1" target="_blank">(31)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63851" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63521" target="_blank">(29)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62561" target="_blank">(28)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61977" target="_blank">(27)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61448" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61000" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60295" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59586" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59066" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58253" target="_blank">(21) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57431" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57018" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56499" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56044" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55700" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55517" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55309" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54792" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54341" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53918" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52936" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52008" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50963" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50273" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49626" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48484" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46834" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45863" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44203" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34160" target="_blank">(1)


Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...
Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ce trecere aiurea de la un capitol la altul......
.....bine macar ca am prins sa pun lista pe prima pagina...


Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...
Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

eu mni-am luat materialul de marturii. si vroiam sa aud si ce ati gandit voi, cum sa va faceti(care va faceti) marturiile. eu am de gand sa le fac din organza alba si auriesi prinse cu 2 fundite de saten.

Mergi la inceput