Homeopat bun pentru copil ?

Homeopat bun pentru copil ? | Autor: Jeff

Link direct la acest mesaj

Va rog mult, imi recomandati un homeopat testat, foarte bun pentru copii in Bucuresti ???
As vrea sa ma duc cu fetita pentru o schema de imunizare, nu mai fac fata bronsitelor, racelilor, tusei, mucilor, etc.
Multumiri anticipate,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Melania, ti-am trimis pm.

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si eu stiu, f.f. bun pt. copii, testat pe sute de copii, si mai e si pediatru!
Dar daca ai primit deja recomandare... multa sanatate comoarei mici!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Pai spune-l cu voce tare ca or mai fi si altii care vor sa auda! Eu, de exemplu

Ioana 19 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Originally posted by nadina

Jeff pediatra noastra este medic alopat si se specializeaza acum in homeopatie. Noi i-am dat (oral) si facut (injectii) antibiotice o singura data mandarinei, cand a facut pneumonie in urma unei mononucleoze. In rest plante si iar plante. Daca te intereseaza datele ei iti trimit un PM.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

fetelor, ziceti aici pe forum. si pe mine ma intereseaza!

"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by Veve

Originally posted by nadina

Jeff pediatra noastra este medic alopat si se specializeaza acum in homeopatie. Noi i-am dat (oral) si facut (injectii) antibiotice o singura data mandarinei, cand a facut pneumonie in urma unei mononucleoze. In rest plante si iar plante. Daca te intereseaza datele ei iti trimit un PM.
Nadina




Nu mai confundati homeopatia cu plante si tratament prin plante, ca nu are nici o legatura. Este cu totul altceva. Grosolan vorbind, actiunea remediilor homeopate se aseamana cu actiunea vaccinurilor.

Dr. Georgeta Virtopeanu (cu "i" de la "inca") - policlinica de pe strada Washington. Nu stiu daca sa scriu chiar si nr. ei de telefon, acum asteapta al doilea bebe, poate nu mai vede asa de multi pacienti... nu stiu...



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

Eu am fost cu matei la homeopat, in Bacau si i-a dat pentru imunitate
siropdin mugur de mesteacan,sirop de maces si echinaceea, am inceput de 2 zile, sper sa fie bun

oana si matei(12 NOV.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

quote:
Originally posted by Veve

Originally posted by nadina

Jeff pediatra noastra este medic alopat si se specializeaza acum in homeopatie. Noi i-am dat (oral) si facut (injectii) antibiotice o singura data mandarinei, cand a facut pneumonie in urma unei mononucleoze. In rest plante si iar plante. Daca te intereseaza datele ei iti trimit un PM.
Nadina




Nu mai confundati homeopatia cu plante si tratament prin plante, ca nu are nici o legatura. Este cu totul altceva. Grosolan vorbind, actiunea remediilor homeopate se aseamana cu actiunea vaccinurilor.

Dr. Georgeta Virtopeanu (cu "i" de la "inca") - policlinica de pe strada Washington. Nu stiu daca sa scriu chiar si nr. ei de telefon, acum asteapta al doilea bebe, poate nu mai vede asa de multi pacienti... nu stiu...



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities


Da homeopatia nu e acelasi lucru cu plantele, dar merg mana in mana. De exemplu, mandarinei ii administreaza vaccin antigripal homeopat, nu ma intrebati ce anume, cica i-a dat cinci boabe de ceva (a fost sotul cu ea la dr.) insa inainte si dupa facem imunizare cu imunogrip tinctura.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

quote:
Originally posted by Veve

Originally posted by nadina

Jeff pediatra noastra este medic alopat si se specializeaza acum in homeopatie. Noi i-am dat (oral) si facut (injectii) antibiotice o singura data mandarinei, cand a facut pneumonie in urma unei mononucleoze. In rest plante si iar plante. Daca te intereseaza datele ei iti trimit un PM.
Nadina




Nu mai confundati homeopatia cu plante si tratament prin plante, ca nu are nici o legatura. Este cu totul altceva. Grosolan vorbind, actiunea remediilor homeopate se aseamana cu actiunea vaccinurilor.

Dr. Georgeta Virtopeanu (cu "i" de la "inca") - policlinica de pe strada Washington. Nu stiu daca sa scriu chiar si nr. ei de telefon, acum asteapta al doilea bebe, poate nu mai vede asa de multi pacienti... nu stiu...



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities


Da homeopatia nu e acelasi lucru cu plantele, dar merg mana in mana. De exemplu, mandarinei ii administreaza vaccin antigripal homeopat, nu ma intrebati ce anume, cica i-a dat cinci boabe de ceva (a fost sotul cu ea la dr.) insa inainte si dupa facem imunizare cu imunogrip tinctura.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fenciuc spune:

Am un baietel de 1 an si 3 luni.Va rog daca-mi pute-ti recomanda si mie un dr. pediatru-homeopat in Bucuresti. Mentionez ca bebele meu merge la cresa si am mare nevoie. Va multumesc din suflet.

Virginia Fenciuc

Mergi la inceput