L-am dat cu violet de gentiana!!! Ajutor!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Si lui Vladut i-au aparut pe fata cateva bubite si dr. ne-a zis sa-i dam cu violet de gentiana. Si ii dadeam seara, inainte de culcare, cu un betisor de urechi, imbibam varful in sticluta. Dimineata dupa ce il spalam se mai vedea f. putin colorat. Iese usor la spalat.

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

quote:
Originally posted by mimsi

Poveste: nasii nostrii au o fetita de 2 ani jumate. Cand era fetita bebelus au pictat-o pe fata cu violet de gentiana tot din motiv de bubite. Cand a vazut-o medicul le-a zis ca au facut o mare prostie, pentru ca daca se intampla ca o bubita sa se sparga si sa se pigmenteze in interior cu violet de gentiana acesta actioneaza ca si un tatuaj (devine permanent). Au avut noroc ca pana la urma nu s-a intamplat nimic, dar au asteptat cu teama sa treaca ultima pata violet de pe fatza copilei.


Mimsi si Alexia(10.09.2005)



Vai de mine!!! Ce eram eu speriata pana sa citesc povestea asta, ce sunt acum! Doamne fereste, sper sa nu fie cazul ca nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi! Si cat era de frumos!!! El e violet pe toata fata, sper ca n-am nenorocit copilul pe viata!

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

cata - cred ca i-ai dat cu ALBASTRU DE METIL nu cu violet de gentiana.

tomasa- incearca sa-l speli cit de mult poti , cu un tampon imbibat cu apa , si sa-l dai cu crema de galbenele. Alexiei asa i-au trecut bubitele , cu crema de galbenele sau cu un strat foarte subtire de BANEOCIN unguent [ contine antibioti , asa ca nu folosi pe termen indelungat] sau ELOCOM


luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput