Nunti cu bucluc

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

Dragelor, am ras cu lacrimi, nu alta !
Eu am avut nunta prea recent (acum 3 luni) si daca s-a intamplat ceva ... nu prea imi arde sa ma gandesc ca inca nu as putea sa rad ... Dar daca-mi amintesc ceva, va spun

DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Inca una mica.
Domnisoara de onoare la nunta mea - cea mai buna prietena, bineinteles. Impricinata fara iubit de muuuuulta vreme. Si vine vremea sa arunc buchetul. In spatele meu se aseaza cateva fete nemaritate, eu ma uit peste umar si-o ochesc pe prietena, sa fiu sigura ca arunc unde trebuie. Si il arunc spre ea, ea sare si-l prinde. In secunda urmatoare scoate un tipat de bucurie + disperare de parca ar fi castigat la loto si jap! tranteste buchetul de pamant! s-a desfacut bietul buchet si au zburat cat colo bietii trandafiri. I-a luat acasa in punga. Toata scena in prezenta atenta a tuturor nuntasilor. Vreo 70 .
Cineva era fericit acolo , altcineva un pic jenat din cauza prietenei un pic disperate datorita lipsei , altii cam mirati de asa o reactie . Dar tot o iubesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Fara legatura cu subiectul.
Diane, m-am uitat la pozele tale de la nunta si te invidiez, sunt foarte frumoase, ca si voi. Din pacate la noi s-a stricat aparatul fotografului dupa ce am plecat de la biserica si avem putine poze. Niciuna facuta mai artistic, niciuna "de pus in rama". Restul sunt facute de care mai de care pe acolo, dar stii cum sunt astea, fiecare a pozat ce era de-al lui, cum si ce a avut chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Eu am avut parte de vea mai enervanta bretea , care mi s-a rupt de cel putin 5 ori de-a lungul nuntii, totul incepand de cand m-am urcat in masina : poc. Iar pe caseta apare mama intrata pe jumatate pe geam cosandu-mi breteaua. Super haios!

Cand m-au furat mirele era atat de disperat ca s-a aruncat in fata masinii si era sa-l calce ametitul ala de sofer. Ce frica am tras!

Iar la tort, ni s-au incurcat mainile,iar la un moment dat ambele lingurite se indreptau spre gura lui. Saracul, ii era foame ca doar nu mancase aproape nimic toata ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

quote:
Originally posted by ramonai

Fara legatura cu subiectul.
Diane, m-am uitat la pozele tale de la nunta si te invidiez, sunt foarte frumoase, ca si voi. Din pacate la noi s-a stricat aparatul fotografului dupa ce am plecat de la biserica si avem putine poze. Niciuna facuta mai artistic, niciuna "de pus in rama". Restul sunt facute de care mai de care pe acolo, dar stii cum sunt astea, fiecare a pozat ce era de-al lui, cum si ce a avut chef.



Multumesc ramonai. Eu chiar si-asa am fost f. suparata ca nu am poze cu profesorii care au fost la nunta noastra (pt. ca noi am fost colegi de clasa in liceu) si cu multi altii. Era sa n-am nici cu sora-mea :D

Dar voi ati auzit de nunta la care mireasa sa n-aiba timp nici sa se uite in oglinda inainte sa iasa din casa? De mire care cu o jumatate de ora sa inceapa nunta era la calculator incercand sa termine un filmuletz de prezentare (poze de cand eram noi copilasi, de cand ne-am cunoscut etc.) ... Si ca sa nu mai zic ca din cauza oboselii parca eram teleghidata. Multi m-au intrebat cum de am reusit sa zambesc si sa rad toata ziua. Nici eu nu stiu, cred ca mi s-a intiparit ranjetul pe fatza si asa a ramas

DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi am facut doar cununia civila ... intr-o zi de luni, la 9 aveam programarea la primarie. La vremea aia aveam o claie de par de ma asezam pe el; am ajuns la coafor, coafeza se imbolnavise, mi-au facut alte 3 fete un coc rapid, am ajuns la primarie, nasa uitase buletinul acasa si a semnat cumnatul meu ca martor, mi-au gresit numele pe certificat, s-a stricat aparatul foto al fotografului si cand am iesit a dat intr-o ploaie adevarata de mai. Dup`aia totul a fost ok

_
Daria & Giulia (2004 08 16)
VENITI LA BAZAR SA-L AJUTAM PE ALEX !
Sarbatori fericite !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Sa va spun si eu ce bine ne-a mers cu nunta.Toate bune si frumoase sambata dimineata trebuia sa vina o coafeza sa-mi faca parul dar nu a venit.Mama hai repede sa-l sunam pe frizerul care ne tundea clanul si omul a venit pregatit.........sa-mi faca permanent ca nu se pricepea la coafuri super sofisticate. Mi-a facut un permanent ca daca eram tuciurie si bruneta eram neam cu concoleji. La cununia civila toate bune si frumoase intarzie fotograful vine in final face cateva poze.........ce se intampla nu stiu ca ne suna ca i sa voalat filmul.Noroc ca am facut si noi cateva dar alb - negru ca asa era in 88. Dupa masa a fost nunta propriu zisa toate bune si frumoase pana sa imbatat nasul.Am vazut ca dispar cam repede pulpele de pe masa dar nu stia care era cauza..........nasul le-a adunat intr-o punga si le-a ascuns sub banca dar la plecare a uitat de ele si asa le-am descoperit.
La plecare a avut pretentia si doar nu era sa fie refuzat ca era nas sa-l duca sotul meu cu o roaba pana acasa si cu tortul in brate.........sa nu radeti si cu muzica dupa ei.
Sotul meu si-a facut cruce cand a reusit sa scape de el iar dupa un timp cand am deschis subiectul el a spus ca nu isi aminteste nimic.

Asa ca a trecut si nunta si toate dar amintitea a ramas si uneori imi vine sa rad de ce poate un om sa faca.

Va pup, Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

lol, am mai vazut eu intr-o curte mai demult pe undeva prin jud. Ct o nunta si nu intelegeam de ce se tot plimbau aia cu roaba

DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarita spune:

Nunta cu mire beat turta ati vazut? Eu am fost la una si mirele si frate sau era asa de beti ca nici nu realizau unde sunt. Mireasa sa moara de nervi saraca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

mai,fetelor...m-am distrat!
Ce bine e cind vezi ca nu esti singura patita....
Sa va mai spun:
Tot la biserica,in timpul faimoasei slujbe,intra o femeie,cam si intreaba daca nu vinde nimeni la luminari ca ea ar vrea vreo 2.Imi venea sa pling....
Am uitata sa va spun ca atunci cind am ajuns la restaurant,ne-am asezat la intrare sa primim ..."oaspetii"..care tot veneau,si veneau...
Numai soacra-mea si socrul meu nu mai intrau odata...
si stai,si stai...
Intrasera toti si ei...nu!
Au venit intr-un tirziu.Isi uitasera la biserica geanta cu acte,banii si tot ce aveau.Asa ca a trebuit sa se intoarca,sa-l scoata iar pe popa din casa,sa-i explice...
da restu a fost ok...
Pe cuvint.

Si apropo de ati mai vazut miri...
Ati vazut voi mire care sa vina la cununie imbracat cum se duce sotul meu sa bata covoarele?Respectiv camasa necalcata si scoasa din pantaloni...pantaloni ed acre mi-e rusine sa spun cum aratau...,neras si cu pantofii nefacuti...Tinuta la care a asortat o supereleganta si coafata mireasa care statea sa plinga cind se uita la el...


Violeta, mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA

Printesa sufletului meu


"Nu sunt ceea ce par a fi,nu sunt nimic din ce-as fi vrut sa fiu....dar daca m-am nascut fara sa stiu,devreme sau poate prea tirziu,m-am resemnat....ca orice om,si-am ramas ceea ce sunt."

Mergi la inceput