cand rusii ne strica planurile ... ce pot face

cand rusii ne strica planurile ... ce pot face | Autor: alibaba

Link direct la acest mesaj

fetelor am si eu nevoie de un sfat ...
as vrea sa plec la munte in weekend dar din pacate exact luna asta vad ca imi intarzie CM si s-ar putea sa imi vina exact in weekend ...

... de obicei nu am probleme deosebite in timpul CM, dar nu am mai fost niciodata in excursii lungi in situatia asta si mi-e putin teama ... ma gandesc sa nu imi vina rau de la efortul intens sau cine stie ce alta problema ... a mai fost cineva in excursii mai lungi pe munte in perioada CM si a fost ok?

momentan nu iau pilule deci nu pot aplica metoda folie dupa folie fara pauza ca sa intarzii CM-ul ... exista pastilute sau plante care sa grabeasca declansarea CM, astfel incat in weekend sa fiu macar in ziua 3 a?











Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karmyna spune:

draga alibaba..
eu nu merg nici la disco cand vine CM pt ca nu pot sa dansez..
acuma nu pot sa iti spun sa nu te duci...
asta ramane la aprecierea ta...si de intarziat nu e bine sa il faci sa intarzie..stiu cum e cand CM vine cand nu trebuie si ne strica planurile..
te rog sa nu te superi de ceea ce am scris:: PLS::
eu miam spus parerea... poate poti merge in alt weekend la munte dupa ce ti se termina CM::

TE PUPIC SI ITI DORESC SARBATORI FERICITE..

http://photos.yahoo.com/crista_222000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

depinde si cum te simti in aceasta perioada. daca ai hemoragie abundenta, atunci nu te duce. daca nu, nu cred ca ar fi vreo problema.
eu am fost si in concediula mare in perioada menstruatiei si am facut baie in mare (noroc cu tampoanele interne), si am in a doua zi hemoragie destul de mare.

http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Se spune ca cel mai bine este sa eviti efortul in aceasta perioada. Dar eu am fost la munte chiar in zilele nefaste. Si cum nu ma simteam rau, am urcat chiar si pe munte fara nici o problema. Acum depinde de fiecare organism in parte, cred. La mine a fost chiar super. M-am simtit (poate si din cauza aerului curat sau a bucuriei traite pentru ca ma aflam acolo!) extraordinar...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teutza spune:

du-te la farmacie si cere vitamina K... sper sa nu fie prea tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Daaaaa merge 100% eu am patit-o in dimineata cu nunta si am luat VITAMINA K APOASA, are gust de lemn dar efect garantat, o fiola mi-a intarziat fix o saptamana ciclul.... nu prea e sanatos dar depinde ce-ti doresti... problema, ca aici vroiam sa ajung, e ca mi-a venit... unde? Pe la 2400m pe creasta Fagarasului , in luna de miere, si e cam neplacut...
Distractie super la munte daca nu e intr-adevar prea tarziu

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

SARBATORIFERICITE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

can' am cetit titlu' am crezut ca-i vorba de-o conspiratie mondiala

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Eu credeam ca se refera la CM de handbal ....

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by copiloi

Eu credeam ca se refera la CM de handbal ....

Alina



da-ti cu mana peste gura Alino, n-as vrea sa ne strice maine planurile rusoaicele, vreu sa castigam finala.

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Noh, ca mi-am dat peste dejte, ca cu ele am batut.....

A fost o gluma proasta, recunosc!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

ar trebui modificat titlu cam asa:
cand strcam planurile rusoaicelor si le batem de le suna apa-n cap

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput