sarcina extrauterina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bav spune:

dana P. poate imi poti da mai multe informatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Housepocket, totul e bine cand se termina cu bine.Ti-am spus sa stai linistita ca tu nu aveai nici un simptom de sarcina extrauterina.Ma bucur ca ai aflat ce ai.
Bav , la ce te referi cand spui sa dau mai multe informatii? Despre ce anume, ca spun tot acusi?

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Elise, vrei sa zici ca tu la SE, n-ai avut dureri? Dar cum ai descoperit extrauterina? Ca io sangerez de 25 de zile si ma cam bate gandul ca er putea fi SE! Raspunde-mi si mie te rog! Dureri, nu am absolut deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Apropo de extrauterina: exista vreo cauza, ceva care provoaca sarcinile extrauterine? O predispozitie genetica?... Intotdeauna mi-a fst ingrozitor de frica de asa ceva si citindu-va parca ma apuca toate durerile si simptomele

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David


Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Spic de grau: chlamydia distruge trompele si in final poate cauza o extrauterina, anexitele netratate corespunzator duc la extrauterina pentru ca distrug trompele la un moment dat (a fost cazul meu) si culmea... unele tablete anticonceptionale "de a doua zi" cum se numesc, eu ma refer strict la Postinor, pot cauza extrauterina pentru ca unele din efectele sale este diminuarea motilitatii trompelor. cred ca si aici ma incadrez pentru ca am folosit cam mult Postinor inainte de extrauterina... si or mai fi si alte cauza dar nu le stiu; de cauze genetice nu am auzit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bav spune:

Dana, draga, eu scrisesem ceva mai inainte dar din pacate nu a aparut
acum aproape 2 luni am fost operata de urgenta avand sarcina extrauterina de 7 saptamani. Din pacate am ajuns pre tarziu la dr. (ptr. ca nu stiam ca e extrt.) si mi-au extirpat si trompa stanga. Daca vrei sa-mi dai mai multe amanunte prin ce ai trecut tu ptr. ca eu nu am gasit pe nimani cu care sa vorbesc despre asta . Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Si eu am facut extrauterina. S-a manifestat cu dureri foarte mari in partea stanga, si cateva picaturi maronii de sange. Eu nu vroiam sa accept ideea unei sarcini extrauterine si mai ales a unei operatii. Mi s-a spus ca daca nu ma operez pot sa mor. Si m-am operat de urgenta (ca sparsese intre timp) si doctorita care m-a operat mi-a zis ca daca mai stateam acasa 2 ore puteam sa mor.
Asa ca nu e de glumit cu extrauterina.
Iar motivele sarcinei extrauterine a fost calitatea proasta a spermatozoizilor sotului si bineinteles o cauza infectioasa, la mine, pe care nici un doctor nu mi-a tratat-o.
Si vreau sa mai zic inca ceva: eu am facut FIV si l-am intrebat pe doctor daca se poate face extrauterina si in urma FIV-ului si raspunsul a fost DA.
Deci, pana la urma cred ca depinde si de soarta fiecareia dintre noi.
Multa sanatate!

Mergi la inceput