Cum "inmoi" un rimel?

Cum "inmoi" un rimel? | Autor: iren

Link direct la acest mesaj

Am un rimel care s-a uscat, am pus parfum in el, s-a evaporat shi acu iar e uscat, normal. Ce sa-i bag, crema e buna?

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

irenule...arunca-l mami,si ia altu,e terminat bietu rimel!

Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Rayu, e nou-noutz

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

quote:
Originally posted by iren

Rayu, e nou-noutz





Atunci rectific, arunca-l direct in freza vinzatoarei care ti l-a vindut ,ca te-a pacalit mey!


Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Pai atunci mi-l arunc mie-n freza, ca io l-am luat din raft de la supermarket ...shi nu e nici unu ieftin, ca io cosmetice ieftine nu-mi iau, tokma ca sa nu ma frig...

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

la gunoi cu el . parfum in zona ochilor???? bine ca s-a evaporat......

Michelle 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Iren mama, eu cand patesc asa ceva incerc cu putina apa,stropesc peria de la rimel cu apa si ....frec bine recipientul in interior !
Sa nu te gandesti la prostii !

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

si eu patesc des asta cu rimelurile. dar macar nu dau o caruta de bani pe el . asa ca iau rimelul il bag intr-o cana cu apa fiarta citeva secunde si e ca nou.Chiar zilele astea am luat un rimel nou , si imediat ce l-am scos din tipla , am trecut la operatiunea "apa fiarta" .Functioneaza.
Cit despre crema , daca apuci sa bagi in el , chiar poti sa-l arunci pt ca o sa se intinda pe ochi.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Incearca inainte de utilizare sa-l lasi cateva minute intr-un vas cu apa calda.Ai grija ca rimelul sa fie bine inchis.La mine merge!

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Spirt medicinal, cateva picaturi, si e ca nou.

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Si eu patesc la fel cu rimelul si imi iau numai de firma , si eu am incercat tot cu apa calda dar adopt si varianta cu spirtu' acum.
Si off topic, am un rimel cu doua capete (tot de firma) la care partea aceea ce se utilizeza inaintea rimelului s-a inmuiat si se gaseste intr-o cantitate foarte mare pe respectiva periuta cand il desfac, mentionand ca am folosit rimelul de circa 10 ori de cand l-am luat.
Va pupic dulce!

Delia, Codrin si Iris

Mergi la inceput