Branza dulce

Branza dulce | Autor: Melania 14

Link direct la acest mesaj

Daca tot vorbim de branzeturi aveti incredere in vreun tip de branza dulce din magazine ? Noi papam din aceea calcica dar daca se intampla sa nu avem gata preparata si nici alta sursa de branza dulce de casa , ce sa cumparam din magazin ?
Si inca ceva , vi s-a intamplat ca dupa ce mananca BBlasul branza calcica sau iaurt de casa (2 linguri la 2 zile , la 11 luni vreau sa zic )sa aibe scaune moi? (masa de dimineata sau seara). Ma tot gandesc la intoleranta dar daca as axclude aceste 2 alimente ar avea scaun OK , chiar daca papa si Danonino(cate 2 odata tot la 2 zile)?
Hai sa mentionez ca papam putintel sarat(cand mai da iama prin meniul nostru)mai rar cate un cremvusti sau sunca de curcan.In general sunt fructe, cereale, biscuiti,orez si gris cu lapte( dimineata si seara ).
Sunt foarte curioasa daca mai sunt si alte mamici/bunici in situatia noastra.



BBlasa Melania si mama

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu nu prea le nimeresc la pachete, imi place la nebunie si de aceea mai cumpar. Dar iau si varsata, e un magazin unde de cate ori am luat a fost foarte buna si proaspata.






Paulacu Paul 37+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

noua pediatra ne-a recomandat Natura dietetica pentru bebelul meu caruia nu ii placea branza facuta in casa...

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze
Varsta Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si eu am inceput ci brinza facuta in casa, apoi am trecut pe cutiile acelea verzulii pe care scrie brinzica de casa ... mi-au placut foarte mult si am vazut ca si Andrei a acceptat cu placere sortimentul acesta !
Sanatate multa tie si micutei Melania !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Noi papam cu placere orice fel de branzica mai putin sarata dar eu insist ca este mai sanatoasa branzica de casa de la Covalact!
Eu nu-i dau Danonino,ne-a zis pediatra sa evitam acest iaurt ca are mult colorant si arome artificiale,ii dau iaurt Natura sau Campina o data pe zi cu bisciuti rasi sa fie mai consistent!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita04 spune:

Noua la 17 luni ne plac perlutele de la "La Dorna" si Almette cu smantana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

Baietelul meu cel mic are 1 an si mananca branza de vaci grasa la pachet "MILLI" sau "NATURA". Varsata nu prea cumparam caci am asistat o data la o scena cand o vanzatoare de la lactate a scapat in recipientul cu branza un borcan al unui client, a bagat mana a luat-o si a continuat nestingherita sa vanda....ori asta nu mi se pare prea igienic. Branza la pachete pe langa ca este foarte buna este si igienic ambalata. Branzica facuta in casa am mancat foarte putin, am trecut la cea la pachet!

Pofta buna tuturor!

Denisa,copilul Alexandru si bb Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

quote:
Originally posted by anita04

Noua la 17 luni ne plac perlutele de la "La Dorna" si Almette cu smantana.

Irina si BB Anita



BUNE!


POZICI:
RACHEL, Saturn_2005, Happy birthday,Albert!, Omuletul_meu_drag, Omuletul_meu_drag_2, Omuletul_meu_drag_3, Omuletul_meu_drag_4, Omuletul_meu_drag_5,
Omuletul_meu_drag_6, BABY_LAND

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag



„Dumnezeu să te tină în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui să te îndrume mereu.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

OK, o sa incercam si noi branza din comert sa vedem daca ne place.Cat despre problema cu scaunele moi, nimeni nimic??


BBlasa Melania si mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

quote:
Originally posted by Melania 14
Cat despre problema cu scaunele moi, nimeni nimic??





Ii dai cumva impreuna cu mar?
De la mar se inmoaie scaunul?
Ce inseamna "moale" Are diaree? Sau e mai moale decat de obicei, pt ca in acest caz nu trebuie sa te ingrijorezi.
Intoleranta la laptele de vaca nu cred ca are, daca danonino accepta fara probleme.

POZICI:
RACHEL, Saturn_2005, Happy birthday,Albert!, Omuletul_meu_drag, Omuletul_meu_drag_2, Omuletul_meu_drag_3, Omuletul_meu_drag_4, Omuletul_meu_drag_5,
Omuletul_meu_drag_6, BABY_LAND

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag



„Dumnezeu să te tină în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui să te îndrume mereu.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Nu e impreuna cu mar.O combin cu banana sau cu paste sau cu Danonino.Ideea e ca si la iaurtul de casa sau laptele de vaca amestecat cu cereale se intampla asa.Scaun moale adica e de consistenta unei budinci doar ca nu trece prin scutec propriu-zis.Pt mine normal e atunci cand se modeleaza ca si o plastelina pe fundulet, in functie de pozitia BBlasei in momentul respectiv.


BBlasa Melania si mama

Mergi la inceput