Produsele LUSH

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigA spune:

Buna , fetelor. Eu sunt consumatoare a acestor produse de cand au deschis magazinul si mai demult am postat aici un subiect despre asta, dar nu a avut succesAm avut din toate, nu am incercat toate sarurile de baie si nici Pied du Peper. Demachiantele sunt bune dar erau cam greu de folosit...Toate produsele am vazut ca au un miros aparte decat alte firme si se vede ca sunt altceva decat ...Cremele de dus le-am folosit si sunt k lumea (Dreamwash e k lumea, dar usuca pielea, cred ca e pt piele mixta/grasa).De la bombele efervescente de baie miroase in toata casa si in cada raman frunzele si petalele si ce contin, alge etc Sampoanele tin mult..ce sa zic..s-au cam scris toate parerile..Mai intreaba-ma ce mai vrei sa stii.Smitten ati incercat? Crema de maini noua=f frumos, cu migdale.
Henna maro mai e pe undeva? ati mai vazut de curand? Vreau sa imi cumpar si eu..si nu am mai gasit. Arabian Bright a fost buna, mi-a mers f bine cu ea si chiar a mai inchis culoarea parului.
Totusi parca as fi preferat unele macar sa aiba o cutie, ceva...un ambalaj..dar e ok si asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat spune:

quote:
Originally posted by grigA

Buna , fetelor. Eu sunt consumatoare a acestor produse de cand au deschis magazinul si mai demult am postat aici un subiect despre asta, dar nu a avut succesAm avut din toate, nu am incercat toate sarurile de baie si nici Pied du Peper. Demachiantele sunt bune dar erau cam greu de folosit...Toate produsele am vazut ca au un miros aparte decat alte firme si se vede ca sunt altceva decat ...Cremele de dus le-am folosit si sunt k lumea (Dreamwash e k lumea, dar usuca pielea, cred ca e pt piele mixta/grasa).De la bombele efervescente de baie miroase in toata casa si in cada raman frunzele si petalele si ce contin, alge etc Sampoanele tin mult..ce sa zic..s-au cam scris toate parerile..Mai intreaba-ma ce mai vrei sa stii.Smitten ati incercat? Crema de maini noua=f frumos, cu migdale.
Henna maro mai e pe undeva? ati mai vazut de curand? Vreau sa imi cumpar si eu..si nu am mai gasit. Arabian Bright a fost buna, mi-a mers f bine cu ea si chiar a mai inchis culoarea parului.
Totusi parca as fi preferat unele macar sa aiba o cutie, ceva...un ambalaj..dar e ok si asa





Henna maro ai sanse sa gasesti in Mario Plaza. Daca ai nevoie absoluta de ceva si nu gasesti, tipa aici, ca eu o cunosc pe una dintre vanzatoarele Lush si pot sa intreb pe unde se gaseste si sa te lamuresc. OK ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigA spune:

Hayat, multumesc...Eu le cam cunosc pe vanzatoare (si ele pe mine,ar fi si cazul ), si cand am fost in Cora mi-a zis una din ele ca nu mai au decat henna neagra la Mario Plaza...Maro nu se prea stia daca mai e, cand/daca mai aduce..Daca afli ceva...sarumana.
Cu care henna te faci tu? ca stiu ca sunt 2 nuante de maro...Si cum iti iese culoarea; cum o folosesti exact (ca trebuie incalzita etc)? Eu nu am folosit henna pana acum ca m-am tot indoit ca iese ceva (am parul mai inchis si nu vreau sa ma fac negru, ziceam sa incerc asa), doar mastile de par (care arabian, cum v-am zis, chiar mi-a inchis putin culoarea, i-a dat o nuanta..). Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat spune:

quote:
Originally posted by grigA

Hayat, multumesc...Eu le cam cunosc pe vanzatoare (si ele pe mine,ar fi si cazul ), si cand am fost in Cora mi-a zis una din ele ca nu mai au decat henna neagra la Mario Plaza...Maro nu se prea stia daca mai e, cand/daca mai aduce..Daca afli ceva...sarumana.
Cu care henna te faci tu? ca stiu ca sunt 2 nuante de maro...Si cum iti iese culoarea; cum o folosesti exact (ca trebuie incalzita etc)? Eu nu am folosit henna pana acum ca m-am tot indoit ca iese ceva (am parul mai inchis si nu vreau sa ma fac negru, ziceam sa incerc asa), doar mastile de par (care arabian, cum v-am zis, chiar mi-a inchis putin culoarea, i-a dat o nuanta..). Va pup.




Intr-adevar, henna maro nu mai exista nicaieri, urmatorul lot va sosi abia in ianuarie. Sorry... In legatura cu celelalte intrebari. eu ma fac cu henna neagra (am parul negru de la mama natura si eu am incercat sa-l deschid) si cu cea rosie, pentru a da parului reflexe roscate, castanii. Henna functioneaza cu adevarat, dar trebuie sa stii cateva lucruri inainte de a lua decizia asta. Henna nu prinde pe un par vopsit chimic in prealabil, trebuie sa treaca luni bune daca ai vopsit parul pana cand te poti face cu henna. Si invers. Daca tratezi parul cu henna, nu mai prinde vopseaua chimica :). Asta. Insa eu am ales sa ma vopsesc cu henna din urmatoarele motive: este un tratament excelent pentru par, intareste firul si il face stralucitor, iar nuantele obtinute sunt foarte naturale. Nu-ti fie teama, culoarea iti iese, dar nu e o trasformare spectaculoasa. Henna e mai mult nuantator decat o transformare radicala. Eu asta mi-am si dorit. In plus, vopselele chimice, indiferent cat de bune ar fi, tot deterioreaza parul. SI crede-ma, am incercat toate saloanele din Bucuresti. Abia acum am parul sanatos si stralucitor. Cu vopsele chimice efectul dura doua zile, dupa care parul era din nou tern. Se procedeaza in felul urmator: faci o infuzie foarte tare de cafea (fara zahar, evident). Asta daca suporti mirosul cafelei, pentru ca se pastreaza in par saptamani intregi, chiar daca te speli. O torni fierbinte peste cuburile de henna si le lasi sa se inmoaie pana devin o pasta de consistenta smantanii. Daca nu vrei par inchis sau urasti mirosul de cafea, torni pur si simplu apa fiarta. In loc de infuzie de cafea sau apa se mai poate turna infuzie de ceai. Dupa ce henna s-a inmuiat, o pui pe bain marie si o reincalzesti (nu ai voie sa o pui la microunde, numai pe baie de apa se incalzeste) la o temperatura pe care o suporti si pur si simplu ti-o torni in cap :). Acoperi parul cu o folie sau o casca din plastic (ca sa nu impanezi toata casa cu bucatele de iarba) si apoi cu un prosop. Dac nu vrei reflexe roscate, lasi parul neacoperit. Si stai asa pana te plictisesti (eu uneori dorm cu tocana in cap). Dar nu mai putin de o ora. Dupa care te duci in baie si speli parul. Si vei obtine o culoare frumoasa, un par stralucitor si sanatos . Poti sa repeti acest tratament de cate ori vrei, chiar in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

Hayat,
am si eu cateva intrebari, ca vreau sa-mi schimb freza de sarbatori:
1. ca tin nuantele de henna pe par?
2. salonu' lu' laurent tourette l-ai incercat?
3. ce sa-mi iau de la lush pt un par cret, aspru (uscat) si care cade cu tona?? (asta momentan, pt ca alaptez, in rest e ca o coama neimblanzita)
4. vreau sa-i iau si lu' sotu' ceva. ce?

mulatm de raspunsuri, acu' n-ai ce afce esti conultanta noastra in materie de lush .

ps. eu mi-am luat de la ei doar sapunuri si spumante de baie, in rest n-am incercat nika, asa ca terenu' e virgin.



O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Hayat,
daca te-am prins la inghesuiala te intrebam, ce sa facem...
Henna nu coloreaza si pielea capului? Aceeasi intrebare o am si in cazul mastii Arabian Bright.

Multumesc anticipat

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)
Poze cu minunea mica, Andrei
www.desprecopii.com/forum/classDetail.asp?id=2763" target="_blank">Cu ce se ocupa sotul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

quote:
Originally posted by grigA
, si cand am fost in Cora




e lush si in cora?? ca n-am mai fost de un secol p'acolo si trebuie sa dau o fuga (dupa costum de craciunitza). ca daca nu, ma duc in carfur.


O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat spune:

quote:
Originally posted by ana-oana

Hayat,
am si eu cateva intrebari, ca vreau sa-mi schimb freza de sarbatori:
1. ca tin nuantele de henna pe par?
2. salonu' lu' laurent tourette l-ai incercat?
3. ce sa-mi iau de la lush pt un par cret, aspru (uscat) si care cade cu tona?? (asta momentan, pt ca alaptez, in rest e ca o coama neimblanzita)
4. vreau sa-i iau si lu' sotu' ceva. ce?

mulatm de raspunsuri, acu' n-ai ce afce esti conultanta noastra in materie de lush .

ps. eu mi-am luat de la ei doar sapunuri si spumante de baie, in rest n-am incercat nika, asa ca terenu' e virgin.



O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA






Ce dulce esti, multumesc, dar sunt numai o nebuna care face vanzari fabuloase la raioanele de cosmetice. al meu cand vede o pungulita mica mica si un bon de doua milioane isi da ochii peste cap instantaneu. E cu atat ma ingrijorat cu cat stie ca daca sunt nervoasa sau deprimata, Lush scrie pe mine. Si pe extrasul de cont :). Dar hai sa incerc sa-ti raspund. Henna tine... nelimitat. Mie cel putin nu mi-a palit nuanta deloc, e la fel. Dar ai citit ca e cam riscant, daca vrei sa schimbi culoare, ntz ! Nu mai prinde vopseaua. Pigmentul de henna e extraodinar de puternic, fiind natural, intra in firul de par si actioneaza si dupa ce te speli, deci cu henna ramai :). Dar, asa cum am mai spus, daca nu vrei schimbari radicale, e cea mai buna metoda.
La Laurent Tourette nu am ajuns, dar in rest... Getts hair Studio, Helot si altele... Multe. Vopsesc super fain, dai o caruta de bani, pleci de acolo cu nush cate produse de salon, pentru ca altfel nu se poate, dar... mie una nu mi-au facut miracole. Doar gauri in buget. Daca ai fost, spune-mi tu cate ceva. Stiu ca la ora actuala e preferatul VIP-urilor noastre. Cum e ? Ca de tuns, ma mai tund .

Pentru genul tau de par, exista un balsam care se numeste The Strokes. Daca vorbesti franceza, uite aici ce spun fetele despre el. Daca nu, zi-mi ca-ti traduc eu in mare. http://www.beaute-test.com/the_strockes_lush.php?listeavis=1 Daca vrei sa dai atac la buget, merita sa faci o incercare.

Pentru sotul tau, sincer eu zic sa mergi pe produsele sexoase :). Gen uleiuri solide de masaj. Ai de ales, ca sunt o gramada. Daca foloseste cosmetice in mod curent, cea mai potrivita pentru barbati este masca Mask of Magnaminty. Al meu mai iese din baie cu tocana verde pe fata, dar mascuta e foarte buna pentru ei, este ieftina si o poti folosi si tu. MAi intreaba-ma si mai zic. Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat spune:

quote:
Originally posted by Amaya

Hayat,
daca te-am prins la inghesuiala te intrebam, ce sa facem...
Henna nu coloreaza si pielea capului? Aceeasi intrebare o am si in cazul mastii Arabian Bright.

Multumesc anticipat

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)
Poze cu minunea mica, Andrei
www.desprecopii.com/forum/classDetail.asp?id=2763" target="_blank">Cu ce se ocupa sotul meu!




Hehehe ! Nu, deloc, altfel as fi fost extraterestra pana acum. Nu coloreaza pielea capului ABSOLUT DELOC. AR fi bine insa sa speli mainile dupa ce ai folosit Arabian Bright, in timp daca raman intre degete poti sa te colorezi un pic :). Iar la henna foloseste manusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat spune:

quote:
Originally posted by ana-oana

quote:
Originally posted by grigA
, si cand am fost in Cora




e lush si in cora?? ca n-am mai fost de un secol p'acolo si trebuie sa dau o fuga (dupa costum de craciunitza). ca daca nu, ma duc in carfur.


O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA




Este cel mai coplet magazin Lush in Cora. Spre deosebire de Orhideea si Mario Plaza, in Cora au toate produsele, deci... go for it ! :)

Mergi la inceput