Cum e mai bine sa ii tinem afara?

Cum e mai bine sa ii tinem afara? | Autor: codruta_grg

Link direct la acest mesaj

Cum e mai bine sa ii scoatem afara?
O data sa stea 3 ore sau mai bine o ora dimineata si una dupamasa?
Nu-i prea frig acuma sa stea 2-3 ore odata afara?

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

eu il scot 1 ora-1 ora juma dimineata si cam tot asa dupa masa.si doarme si mai bine si la pranz si seara.parerea mea.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Petra doarme afara tot timpul cand o scot. Daca as scoate-o o ora, cand o bag in casa se trezeste. In casa nu doarme peste zi, doar atipeste.

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Si Dani doarme afara, numai ca el doarme si acasa, si noaptea. Dar eu il tin mai mult afara. Iesim pe la 12-1 si stam pana pe la 3. Azi a fost ceata (si la Cluj a fost ca sotul meu lucreaza acolo)si am iesit doar o ora jumate. Mai ies de la 4 la 5. Tot nu i-am acoperit fata spre indignarea batranelor de pe strada.
Plimbare placuta
mami de dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

cand e foarte frig afara nu e bine sa stea prea mult o data, mai bine mai putin si mai des. sa nu uitam ca ei nu se misca, sunt imobilizati in carucior (daca vorbim de bb-i mici) si oricat de bine i-am imbraca tot li se va face frig. noi evitam sa-l inhaimuram, dar il tinem putin, cam 1h -1h 1/2. in zilele cu soare (cum a fost sambata in Buc) am stat si mai mult, dar ne-am plimbat numai pe la soare.

si Alexandru doarme dus afara, cum intram in scara blocului deschide okii. cel mai haios a fost la munte, in octombrie. ieseam cu el din hotel si brusc adormea, parca apasam pe un buton , cum intram tzac, se trezea. am facut o data o incercare si am stat afara 3 ore, plus la intoarcere l-am scos repede in balcon (era inca cald)... nici n-a miscat!

nici noi nu-i acoperim fata, am vazut in parc copilasi mai mari ca Alexandru mascati ca de'abia le vedeai okisorii si afara erau 10 grade. am dus ceva munca de lamurire cu socra-mea sa nu-i puna copilului fular la gura, dar pentru siguranta nu i-am luat copilului nici un fular


Alexandru (14 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Noi stam destul afara pana la 3 ore odata.Adevarul e ca aici nu sunt temperaturi sub minus,dar este vant mai tot timpul si ploaie marunta destul de des.
Dar de ce isi infofolesc/acoperit si pe fata unele mamici bb?Ca am vazut cand am fost acasa si nu am priceput!Nu se vedea daca e sau nu bb inauntru:voaluri,plase,paturici.Si am vazut destui bb chinuiti asa:si vara si pe frig.


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Tia, ce inseamna "inhaimurim"??
Eu zic ca depinde de copil si de vreme. Daca e frig tare, mai bine reprize mai scurte, daca temp. e rezonabila, poti sa-l tii mai mult. Eu prefer sa-l scot odata si bine, pentru ca dureaza, pana ma imbrac eu, il imbrac si pe el, pe urma noi stam la 4, si Matei e destul de greu de urcat cele 4 etaje. Deci, depinde de situatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

"inhaimurim"=sa pui multe hainute pe bb,nu-i asa Tia?


decu fundita

Iaca poze

Mergi la inceput