ajutor!a cazut din pat

ajutor!a cazut din pat | Autor: anamariasorina

Link direct la acest mesaj

fetlor,fata mea a cazut din pat !mi-e frica.la ce ma pot astepta?nu stiu cum a cazut caci am gasit-o pe burta(dupa 2 secunde, cat am aprins becul ca era bezna)si nu tipat foarte tare!la ce ma pot astepta?care ati mai patit asa ceva,e ceva grav?sincer mor de frica.cred ca daca ar fi dat cu capul foarte tare tipa de mama focului.ce s-ar putea intampla?multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si al meu a cazut din pat(asta acum vreo 6 luni) si de atunci a tot cazut din diverse locuri.vezi cum se comporta in urmatoarele ore.nu ai de ce sa te sperii.nu este nimic grav.si pregateste-te ca o sa mai cada.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Toti copiii cad... Stiu ca asta nu te linisteste, eu nu stiu cat are Bryana dar Gog a mea a cazut prima oara la 4 luni. I se-nrosise fruntica si eu plangeam mai tare ca ea. De atunci a tot cazut, pe covor dar si pe gresie si e bine. In general daca in orele ce urmeaza nu vomita si se comporta normal - totul e ok. Stiu ca la prima cazatura vroiam sa-i fac tomografie, eram innebunita. Noroc c-am lasat copilul in pace.
Deci.. daca e bine acum nu-ti face griji zic eu.

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iuliana Sara spune:

Si Sara a cazut la 7 luni din pat!! Dar nu a avut absolut nimic, nici macar un cucui sau negritura!!!

Iuliana & Sara (n 22martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alimaxi spune:

Si Maximilian a cazut, prima data la 6 luni si o zi....tocmai cand eu citisem pe forum cum cazusera alti copilasi din pat....si ma intrebam cum pot fi unele mame asa de "iresponsabile...". Nu mai gandesc asa niciodata caci se poate intampla oricui...si cam toti copilasii cad, cel putin odata cine stie de pe unde...

Daca nu a vomat, n-a avut stare de somnolenta(exclus daca se apropia ora de somn) daca ai pipait-o si nu o doare pe nicaieri....stai linistita...n-are nimic.

Stii ce mi-a zis pediatru-...e prima din multele care vor urma!

Stiu ca sperietura a fost zdravana! Am plans si eu mai tare ca el....cum ziceaq cineva!

Alina si Maximilian
noastre la
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alina_anamaria/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Si Alexa a cazut de mai multe ori, nici acum nu-i prea pasa si mai cade de fata cu noi, e copil, nu pateste nimic daca nu e ceva periculos pe langa pat.
Sanatate.






Paulacu Paul 34+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor,
Si baiatul meu a cazut din pat la 10 luni si culmea e ca a cazut din patutul lui ! Avem un patut de lemn, iar partea laterala are 2 zavoare care se deschid si partea aceea cu bare se da in jos( sper ca se intelege cum !). E, Vladut a desfacut amandoaua zavoarele, nu stiu cum, pt. ca eu ma chinuiam putin sa le desfac! Si l-am gasit in patru labe pe covor, isi muscase buza de jos, era umflata si plina de sange! Si mancase un biberon cu lapte cu 15 min inainte sa cada. Va inchipuiti ce am simtit cand l-am vazut pe jos! M-am speriat f. tare cand a inceput sa vomite, de 2 ori, in 15 min...dar m-am gandit ca venind cu capul in jos si abia mancase...l-am pipait peste tot, si nu avea nimik. Pana seara s-a desumflat si buza si a fost ok...ma speriasem la faza cu vomitatul...


Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariasorina spune:

fetele mele ms de raspunsuri.reactii ciudate nu are doar ca a vomat si a facut diaree,am fost la medik si mi-a dat medicamente(e racita)in rest alte reactii ciudate nu are.a zis nenea mediku sa asteptam 48 de ore sa vedem reactiile.
de vomitat cred ca si-a provocat-o singura caci nu suporta sa ii dau bluzite pe ea si cand tre sa ne imbracam,facem nazuri si atat a urlat pana a vomitat.cred eu.sper sa fie totul ok.stari de somnolente nu are decat la ora de somn si ne-a prins pe drum si acum avem chef de joaca.acum inca o intrebare!poate face diaree din cauza cazaturii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis26 spune:

Draga Anamariasorina, diaree nu poate face de la cazatura. Cum au spus fetele vomita sau este somnolenta. Asta se intampla daca cade exact in cap (face o mica comotie). Daca copilul este ok lasa-l in pace. Si Edi a cazut din pat la 6 luni, l-am lasat 5 minute singurel si a cazut, s-a lovit putin la frunte, era rosu, dar dupa ce i-a trecut spaima nu a mai avut nimic. Si a doua zi dimineata a cazut iar. De atunci are grija, nu mai merge la marginea patului...
Sanatate si tot binele din lume

Mergi la inceput