pampers sau happy?

pampers sau happy? | Autor: svety

Link direct la acest mesaj

Am o mare problema in privinta asta si chiar vreau sa aflu si alte opinii. Dani are un tranzit intestinal foarte bun si cat am folosit Pampers ii iesea KK prin spate pe toate randurile de haine. Nu se pune problema ca nu i le puneam corect. Cineva mi-a spus sa trec la Happy ca absorb mai bine si parca sunt mai bune, dar Pampersul tinea mirosul.
Scutecele trebuie sa i le schimb cam de 4 ori pe zi si chiar ca sunt pana la 18 Kg. Bebele are 4 luni si 8500g.
Voi ati patit chestia asta? Exista scutece mai bune?

mami de dani

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana-alexia spune:

Acelasi lucru l-am patit si eu cu pampers atunci cand am trecut de la nr2 la nr3(ma refer la KK iesit in spate).Dar am continuat sa folosesc in continuare pampers si nu sa mai intamplat decat atunci cand face KK cu putere.Eu am incercat happy imediat dupa ce am nascut si nu mi sa parut foarte bun ,trecea pisu prin el.

DANA @ ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Iaca si noi am patit-o si am trecut pe Libero.Au elastic la spate si se aseaza mult mai bine decat Pampers.Plus de asta libero ii face un fundulet tare sexi. Noua Happy nu ne-au placut,dar depinde de fiecare fundulet in parte.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

eu am treut la Happy de la Pampers. principalul motiv au fost banii. in al doilea rand nu am sesizat sa se irite pielea de la unul sau de la celalalt. kk sta binemerci si cand avea diaree in happy la fel ca in pampers. diferentza dintre ele e ca happy e mai moale, ca textura, poate de aia tine mai bine.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Eu am incercat si Pampers si Happy.L-am crescut cu Pampers pana la un an si opt luni,singura problema e ca dimineata il gaseam ud,depasea pipi pe body.Mi-au fost recomandate scutecele Happy si vreo doua saptamani a fost ok.,dar iar a aparut problema,cu toate ca sunt mai mari cele de la Happy.Asa ca nu vad mare diferenta intre ele.La kk niciodata nu au fost probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

noi am folosit din prima zi pampers, pina pe la 11 luni cind nu le-am mai gasit pe cele facute in polonia (numai turcisme). am trecut la libero(OK), dar acum am revenit la pampers(polonia).nu e reclama: pampers nu ne-a dezamagit!
PS ai grija:turcia/polonia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Noi am folosit Pampers vreo 8 luni, dupa care am trecut la Libero si suntem mult mai multumiti.
Happy nu am incercat deloc.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Noi le-am incercat pe ambele, si tot la Pampers am ramas. Happy e mai ieftin, dar dupa ce o perioada n-am avut probleme, brusc a inceput sa iasa pisu din el, il gaseam dimineata ud. Marimea era cea buna, adica Matei avea ceva peste 9 kg, si noi foloseam nr. 2, care sunt pentru 7-18, parca. Dar ca sa fiu sigura am luat si marimea inferioara, 4-9 kg, si tot asa am patit. Se pare insa ca problema apare numai la baietei, probabil din cauza putzei. Am o prietena care foloseste cu succes happy la bebelina ei si nu a avut niciodata probleme. A, eu am mai luat si Huggies, dar tot asa iese pisu prin ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyc79 spune:

Pampers e f buna dar daca ai pbl cu KK incearca Huggies ca are elastic si se potriveste mai bine corpului bblului.

"numai un om destept isi poate permite luxul de a face pe prostul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ship spune:

Svety,

Nu te supara, dar si eu am un copil cu un tranzit intestinal normal, si nu am patit ceea ce spui tu nici o data !!!
Cred ca iti creezi false probleme.
Nu vreau sa fac reclama, dar sa stii ca Pampers este foarte bun !!!
Chestia cu iesitul prin spate, tine de miscarile pe care le face copilul, asa ca poti pati acelasi lucru cu orice alta marca !!!
Accept ideea ca orice alta marca este buna, dar nu pot sa-mi imaginez ca nu-ti poti da seama ca totul tine de miscarile copilului, care in anumite situatii pot duce la scapari ... neplacute



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Intre Happy si Pampers prefer Pampers, sunt mai absorbante (cu toate ca nu se fixeaza atat de bine pe fundulet ca Happy). Insa cele mai bune mi se par Libero (au elastic la spate si absorb mai bine decat Pampers).

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

Mergi la inceput