Cadouri pentru sot

Cadouri pentru sot | Autor: adimercedes

Link direct la acest mesaj

Fetelor, eu nu stiu ce sa ii iau sotului cadou de Craciun (in afara de $100 din portofel ). Nu imi place sa ii iau haine, ca alea i le iau cand are nevoie - iar acum are tot ce ii trebuie. Cosmetice nu ii cumpar, ca nu imi place ideea de a da asa ceva cadou sotului, mau ales ca i le iau cand are nevoie sau isi ia el cand ii place ceva anume. Ursuleti de plus si chestii ornamentale nu prea merg - avem o gramada si recent i-am luat, fara nici un motiv un catelus de plus pe care il are la cap pe noptiera...

Asa ca uite-ma, sunt total lipsita de idei.

Poate si unele dintre voi sunt. Poate altele au descoperit deja ce vor lua, poate deja ati si luat sau poate doriti sa vorbiti din experienta voastra.

Adi

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Am gasit un banc si nu am rezistat sa nu vi-l zic si voua:

Cadou de Craciun

Un tanar vroia sa-i cumpere iubitei sale un dar de Craciun si nu prea stia ce pentru ca erau de putina vreme impreuna. Dupa ce s-a gandit cu grija, a ales sa ia o pereche de manusi ca fiind cadoul cel mai potrivit: romantic, dar nu prea personal. Insotit de sora mai mica a iubitei, s-a dus la magazin si a cumparat o pereche de manusi albe. Sora iubitei si-a cumparat o pereche de chiloti. In timp ce-i impacheta, vanzatoarea a incurcat pachetele, asa ca sora a luat manusile iar tanarul a luat chilotii. Fara sa verifice continutul, el a expediat pachetul iubitei sale impreuna cu urmatorul mesaj:
"Am ales acest dar pentru ca in timp ce ne plimbam seara prin parc am obsevat ca nu obisnuiesti sa porti asa ceva. Daca n-ar fi fost sora ta as fi ales modelul mai lung, cu nasturi, dar ea poarta modelul scurt, care se da jos mai usor. Chiar daca culoarea e mai pastel, nu se murdaresc usor. Vanzatoarea mi-a aratat ca si ea poarta aceeasi culoare si chiar dupa o purtare de trei saptamani aratau inca bine. Am pus-o sa incerce perechea pe care am cumparat-o pentru tine si ii venea minunat. As vrea sa fiu langa tine sa te ajut prima oara cu imbracarea lor; sunt gelos ca alti barbati vor atinge matasea lor delicata inaite de a te vedea din nou.
Dupa ce te dezbraci, aminteste-ti sa sufli inauntru putin pentru ca altfel va ramane umezeala ce se formeaza in timpul purtarii. Ah, de cate ori voi saruta acest dar in anul care vine! Sper ca miercuri seara, in ajun de Craciun, cand ne vom intalni vei purta darul meu numai pentru mine.

Cu toata dragostea !

P.S. Am auzit ca ultima moda e sa nu se traga chiar pana sus, ca sa se vada putin blanita.


Daca ar fi sa ma iau dupa bancul asta, ar trebui sa ma duc sa imi iau mie ceva - stiti voi ce ...


"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

in aceeasi dilema sunt si eu...nu stiu ce sa ii iau.
tare bancul:D







poze foarte noi
bubulinele
'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Si eu sunt intr-o dilema foarte mare si astept sugestii

Mihaela si bb Amalia

POZICI CU NOI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

o servieta de piele, am vazut una eleganta, cam scumpa, dar merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna fetelor!

Si eu ma aflu in aceeasi situatie - in ultimii doi ani am epuizat capitolul cadouri - pix + stilou (are o pasiune pt. ele), cadouri formula 1 (cana cu sigla Ferarri, stilou, masinuta, set cosmetice Michael Schumacher), tastatura wireless ( ca nu ii prea placea sa stea legat, cind se juca seara de pe canapea)....tricou imprimat cu o poza cu el si cel mai bun prieten intr-o ipostaza haioasa....
asa ca anul acesta ma gindesc intre - ochelari de ski (ca ar avea nevoie), un ceas (partea proasta e ca nu-i plac decit alea scumpe, si are deja doua), sau tot ceva legat de cadourile personalizate (un puzzel cu o poza de-a noastra, etc)

Sper ca din ce v-am insirat sa va inspirati, daca nu sper ca nu v-am plictisit prea tare...e foarte greu sa alegi un cadou...tine de personalitatea fiecaruia...
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Eu ii cumpar parfumuri.
Haine nu ii pot cumpara ca e fitos si nu stiu daca o nimeresc.Nu prea am fantezie cand e vorba de cadouri.









,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

AM RAS CU LACRIMI ....
nici eu nu stiu ce sa-i cumpar sotului....cred ca o pereche de chiloti...

Adriana si Cezarica (n. 23 Aprilie 2005 )


Cezar,minunea mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=62378 br / " target="_blank">AJUTATI-O PE ALINUTZA SA VADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna,

Si eu sunt in pana de inspiratie..si se apropie Mos Niculae si habar n-am ce sa ii iau...de Craciun nici nu mai vorbesc.

Plec peste 2 sapt la Moscova, poate gasesc ceva frumos pe acolo...

Va citesc cu interes in continuare.
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

fetelor am uitat sa va zic poate daca aveti timp sa intrati pe sit-ul cu alinutza, poate puteti dona , orice suma e foarte importanta

multumim mult

Adriana si Cezarica (n. 23 Aprilie 2005 )


Cezar,minunea mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=62378 br / " target="_blank">AJUTATI-O PE ALINUTZA SA VADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

eu as fi vrut sa-i iau un i-pod, da' imi cam depaseste bugetul. cred ca o sa ii iau pana la urma casetofon pentru masina.
anul trecut i-am luat masca si labutze pt. snorkeling si un certificat pt. un magazin de muzica, sa-si ia el ce doreste (CD-uri).
de ziua lui acum doi ani i-am luat pantofi de dans, iar anul asta fiind plecata din oras i-am comandat un ghiveci cu flori chiar de ziua lui si la intoarcere i-am adus tot felul de prostioare de pe unde am fost (un tricou, o masinuta-jucarie de la o fabrica de masini..)

Lai

Mergi la inceput