cum slabesti daca alaptezi?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danza spune:

Bravo voua fetelor ca ati reusit sa slabiti alaptand Aveti tot respectul si invidia mea (in sens bun)!!!Cred ca o sa radeti fff mult cand o sa auziti ca eu, initial am slabit pana la greutatea pe care o aveam inainte de sarcina, dar dupa vreo 3 luni, mai exact de cand am iesit la servici am pus pe mine inca vreo 3-4 kg. Am alaptat in regim normal si ziua si noaptea, alaptez si acum desi mititelul meu are 1.6 luni. E intr-adevar fff obositor, alerg ametita pana acasa si inapoi la servici, dar fara rezultat din punctul acesta de vedere:(((
Anul trecut incepusem chiar sa fac gimnastica si ajunsesem pana la 300 exercitii/seara special pt. muschii abdomenului + nimic papa seara, numai un pahar de iaurt natural, dar n-am dat jos nimic, nici macar un cm sau 100 g.
Am lasat si gimnastica si m-am resemnat, tot acest rastimp adunand de pe internet si de la colege retete de slabit, pe care sper sa le pun in practica imediat ce voi intarca puiu.


Cu drag,
Danza, mami fericita a lui Danuz

paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza

Album:http://www.yamafoto.com/?ref=6599

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moto spune:

Tin sa va anunt ca am dat jos in 3 zile 2 kg, cu razboiul asta na uit la CNN tot timpul si sunt cu sufletul la gura ....am incepuyt saa fac si exercitii am cartea "mama si copilul si sunt acolo cateva exercitii ptr abdomen inca se vede nimic dar ce sa-i faci asta este....eu am dat deja 15 kg jos dar mai am 25 kg ....o tin cu ceaiuri multe si supe ,,,,vad ca merge,Flotina si Tudor noi aven doar o 5 saptamani mai aven pana la 11 luni ,,oricum multumesc de sfat si succes si voua,hai sa nu ne lasam asa nu se spune in toata lumea ca romancele sunt cele mai frumoase femei...deci cu putina ambitie si rabdare cred ca o sa mearga...delia si sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea spune:

Eu am slabit 5 kg in mai putin de 2 saptamani in timp ce alaptam, fara ca asta sa afecteze laptele si starea mea generala (din contra, m-am simtit mai bine). Am facut multa gimnastica si am renuntat total la paine, dulciuri, zahar si suc (beam peste 2 l de Cappy zilnic) si am mancat la minim 4 ore distanta intre mese. Daca nu as fi alaptat, nu cred ca obtineam rezultatele astea nici intr-o luna.

Andreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mugur spune:

Pentru Florina,
exista asa numitele burtiere, care strang bine tata grasimea de pe burtica, sau si mai bine exista niste burtiere-chiloti care string si burta si putin din coapse si fese. Sotia mea i-a purtat cam o luna imediat dupa nastere(cezariana) si i-a tinut foarte bine operatia si se simtea foarte bine in ei pentru ca nu mai avea impresia ca-i pocneste operatia daca se apleaca sau ridica ceva. In plus a dat bine grasimea de pe coapse si burtica s-a retras aproape la dimensiunile de dinainte(fara exercitii fizice-e cam lenesa din punctul asta de vedere). In rest e bine!

Mergi la inceput