Exista vitamine pentru cresterea rapida a parului?

Exista vitamine pentru cresterea rapida a parului? | Autor: iarina

Link direct la acest mesaj

Fetelor ...m-am pocit la o coafeza tampita. Imi vine sa moooor de nervi!!!!! Mey, io nu stiu unde dreaq au invatat astea sa tunda, ori poate la scolile alea ar trebui sa le faca si un test de inteligenta, pt.ca oricat le explic, io n-am nimerit una care sa priceapa cap-coada, iar la final am plecat un car de nervi. Or fi si coafeze pricepute, insa eu una nu le-am nimerit. Acum nu mai am decat o speranta: sa-mi creasca parul cat mai repede. Exista asdar tratamente cu vitamine care ajuta la crsterea parului? Sau masti cu vitamine? Mie in general imi creste repede, insa as vrea sa grabesc procesul,caci arat ca un adolescent acu' si mor de nervi cand ma uit in oglinda. Nu m-as fi dus eu la coafor daca nu-mi cadea parul...oof! stiu ca probabil va suna copilaresc insa zau ca sunt necajita!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

m-ar interesa si pe mine...

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Si eu is interesata ... waiting for the magic solution ...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Fete dragi, stiu ca la Plafar exista capsule pentru cresterea parului (contin sigur seleniu, restul nu mai tin minte:)).
Stiu sigur ca sunt pentru a obtine un par sanatos si frumos, dar nu stiu daca ccc grabesc si cresterea. Mergeti si intrebati, sigur gasiti o solutie. Eu am folosit acum cativa ani si stiu ca am fost foarte multumita.

Pentru o "stilista de stilista", va pot da o recomandare. Daca sunteti interesate, astept PM!

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Eu am luat Forcapil, ca-mi cadea parul intr-o veselie si pot sa spun ca dupa cateva cutii am avut rezultate spectaculoase. Nu numai ca nu mi-a mai cazut parul (cateva fire la pieptanat doar) dar mi s-au intarit unghiile si mi-a crescut parul muuult mai repede decat in mod obisnuit, sper sa nu exagerez ca ritmul de crestere a fost dublu fata de normal. Singurul inconvenient e ca pretul e maricel, cam 600.000 o cutie cu 60 de capsule iar la inceputul tratamentului se iau 4/zi (asa parca imi amintesc), apoi doar 2/zi ca tratament de intretinere. Trebuie sa faci tratament de min. 3 luni, dar dupa o luna deja se vad rezultatele. Eu am luat cam 5-6 luni.

Mire-mama de fetita frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Mirela poti sa-mi spui daca forcapil-ul se ia din farmacii sau plafare? Daca da, zbor direct acolo...si o sa iau si vitaminele alea cu seleniu.
Denizel imi poti trimite pe pm cabinetul unde lucreaza si numele stilistei? Oricum o voi vizita peste cateva luni bune, sa "ma repar" intai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

cresterea parului e programata genetic. pastilele alea vor reusi cel
mult sa va dea luciu la par si sa va ingrase.

Michelle 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

aveti grija ce luati fetelor k stiu pe cineva care a luat revalid si i-a crescut par pe fata. poate voi nu vreti revalid..dar..grija mare

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62428" target="_blank">Racusori
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61461" target="_blank">5 Lei pentru Mariuca

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

am intrebat-o pe dermatoloaga mea si mi-a raspuns ca nu exista pastile(vitamine) care sa faca minuni impotriva caderii parului sau pt cresterea parului, ci doar sa te ajute, dar doar cu un regim adecvat si un stil de viata (fara stres...) corespunzator!

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Forcapilul se gaseste doar in farmacii, mie mi-a fost foarte bun, si nici nu m-a ingrasat si nici vorba de par pe fata sau prin alte parti decat in cap.

Mire-mama de fetita frumoasa

Mergi la inceput