Ce parere aveti de nesquic?

Ce parere aveti de nesquic? | Autor: ramonaa

Link direct la acest mesaj

Buna! Baietelul meu bea laptele numai cu nesquic. Simplu nu-l vrea. E vreo problema? Si la o bucata de noapte cere cao. Bea cu mare placere si doua sticlute pe zi. Nu-i pun mult nesquic. Nu e nervos, e vesel si jucaus. Mai sunt devoratori asa mici de nesquic? Dulciuri nu-i dau foarte multe.
http://community.webshots.com/user/ramonaa200

Ramonaa si Robert (15.01.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uki spune:


si fetita mea(de aproape 2 anisori), bea lapticul cu Nesquick sau Bruni, sunt pentru copii, si nici eu nu-i pun mult in lapte... dar le primeste doar dimineata, ca seara...la 22 cand bea lapticul de nani...e cam aiurea, ii pun numai cereale.



Gabriela si Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriale spune:

Ramona, baietelul meu (acum are 3 ani si 5 luni) de cand a abandonat biberonul (la varsta de 1 an) si a inceput sa bea laptele in cana, l-a baut numai si numai cu nesquik sau milka sau cacao (ma rog, genul acesta de produse), cateodata si "orzo bimbo", nici eu nu ii pun mult si nu cred ca e nimic rau in asta. Considera ca el bea lapte si de 4 ori pe zi.
Asa ca nu iti face griji.

IriAle

Se intampla unele lucruri care sunt ca niste intrebari. Trece un minut, sau trec anii, iar viata pana la urma iti raspunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Sotul foloseste dar nu stiu ce sa spun, mie nu-mi place.






Paulacu Paul 33+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

si noi santem la fel,desi mie nu imi convine ideea.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

M-am mai linistit putin. Eu sunt multumita ca bea lapte in primul rand. Cere destul de des cao- spune el. Cand vede ca pun laptele la incalzit spune: nu apte, nu apte cao. Cu cereale am incercat de cateva ori dar nu vrea. Lapte cu biscuiti manaca destul de rar, branza dulce doar in cartofi piure, branza topita destul de des, mai mananca si cascaval cand are chef. Va dati seama ca eu ma bucur ca bea lapte cu nesquic. (mai bea si laptic de la mami)
Va doresc o zi buna!
http://community.webshots.com/user/ramonaa200

Ramonaa si Robert (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

ramonaa, probabil ca nesquicul ala are ceva cacao si am sa iti spun ce am citit eu despre cacao.
Boabele (sau praful) de cacao contin acid oxalic. Acesta are proprietatea de a se combina cu calciul formand oxalat de calciu.
Deci, atunci cand se bea caaco, o parte din calciul continut de lapte este "furat" de acidul oxalic. De aceea, cred ca e bine sa incerci sa-i pui o cantitate cat mai mica in laptic, pentru a fi sigura ca ii mai ramane ceva calciu si pentru el.

O varianta care sa inlocuiasca ccc cacaoa, este praful de roscove sau Karob. Este foarte gustos si sanatos.

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

mitzu meu are 3 ani si nu ii place deloc!Cand avea 1 an su un pic am fost cu el in spital si am vazut ca asistentele dadeau tuturor copiilor,am incercat si cu marc ca altceva nu manca,lapte simplu nici atat.sub nici o forma nu la acceptat.de atunci am incercat in cateva alte ocazii,la fel.Dar nutela sau ciocolata..ohooo!!ce ar mai manca.Nutela cel putin am cate 4-5 borcane acasa ca de fiecare data cand mergem la magazin tasneste spre raft si-mi pune in cos.

Insa eu ii dau un lapte gros cu cereale de la alete (banane,vanilie sau fructe-au si de ciocolata dar nu.l bea),gata preparat..nu stiu daca e in ro sau tot pudra din asta de la kaba,de vanilie sau banane.Am vazut ca si nesquick are de vanilie sau varianta fara zahar,in punga albastra.E foarte gustos.

poze de la mare-super!:)
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=1b51&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/my_photos
Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Dar de INKA ce parere aveti ? ...Pe cutie scrie : "Bautura instant pe baza de extract de cereale" ...Ca ingrediente are: orz, secara, cicoare, sfecla de zahar prajite. ...Fetita mea cea mare a inceput sa o consume de curand, iar cea mica (1,5 ani) a gustat si ea o data, iar acum cand o vede pe cea mare cere si ea "ica"...Eu nu sunt prea lamurita daca e buna pentru copii sau nu....voi ce ziceti, e OK sau renuntam la ea ?

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

kro, eu cred ca inka e ok.
Si baietelului meu ii place, dar prefera cicoarea simpla cu laptic sau karob, cicoare si lapte.
Ca sa fiu sigura ca nu are ramasite de chimicale, prefer cicoarea obisnuita celei instant:).

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Nesquik mmm bun pentru mami dar...nu pentru bebelina.






Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)www.babiesonline.com/babies/i/inisa/" target="_blank">



Mergi la inceput