dieta care le-a slabit pe Teo si Mihaela R

dieta care le-a slabit pe Teo si Mihaela R | Autor: teutza

Link direct la acest mesaj

daca vreti sa stiti mai multe despre aceasta dieta si despre nutritionisul Mihaela Bilic uitati-va acum la ora 16 pe b1 tv...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denise spune:

Fetelor, am si eu o mare rugaminte la voi: nu am vazut emisiunea, ati putea voi sa imi spuneti cam ce a recomandat aceasta dna pentru mamicile care alapteaza? Asa, in linii mari...Va multumesc mult! Sa fiti sanatoase si frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teutza spune:

nu conteaza ce dieta tii atunci cand alaptezi. mancarea nu influenteaza in nici un fel cantitatea sau calitatea laptelui. poti tine o cura de slabire a doua zi dupa nastere. eu asta am auzit cu urechiusele mele de la nutritionist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teutza spune:

am retinut cateva idei pe care probabil persoanele care nu au vazut emisiunea ar dori sa le afle...majoritatea sunt informatii care se gasesc la tot pasul, asa ca imi cer scuze daca le repet.

1-la micul dejun ar fi bine sa papam cereale si iaurt
2-sa evitam branza. cand tinem o dieta sa eliminam branza din meniu.
3-toate prajelile nu sunt bune. nu este sanatos sa mancam prajit, decat foarte rar.
4-pestele este cel mai indicat aliment ce poate fi consumat intr-o dieta sau daca vrem sa mancam sanatos.el este foarte bun preparat in orice fel inafara de cel pane.
5-condimentele nu ingrasa
6-usturoiul ajuta la slabit
7-orice dieta poate incepe cu una drastica sa slabesti repede, dar in timp va trebui sa iti mentii greutatatea, pentru ca a doua oara cand vei tine aceeasi dieta nu te va mai slabi in acelasi timp record. imbina o alimentatie sanatoasa cu sportul caruia ar trebui sa ii acorzi doua ore pe zi. ca sa slabesti si sa iti mentii greutatea ai nevoie de timp. daca tii o luna regim si ai slabit cat trebuia ca sa ai silueta dorita, nu reveni la vechile si proastele obiceiuri. trebuie sa continui cu o alimentatie sanatoasa si sport.
8-dieta nu afecteaza pe persoanele care alapteaza. este bine atunci sa bei lapte
9-painea ingrasa este un mit. cel putin asa s-a exprimat femeia care le-a slabit pe cele doua vedete. o felie de paine indiferent ca e alba ca e neagra nu ingrasa. trei felii de paine sunt echivalentul unei bucatele de cascaval.
10-momentele grele ale unei diete sunt in primele 5 zile cand iti este greu sa te acomodezi cu regimul impus si dupa o luna, cand organismul se obisnuieste cu dieta respectiva si desi continui sa tii acel regim nu mai pierzi din greutate...
11-vergeturile se formeaza daca slabesti mult, dar si o persoana slaba poate avea vergeturi, pentru ca acestea depind de colagenul din piele

acum nu mai imi vine nimic in minte...daca mai aveti si voi cele care v-ati uitat la emisiune completari astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denise spune:

vrei sa spui ca am verde la orice dieta, chiar si una f restrictiva, gen Atkins sau 3-3-3?! Sau vreuna conceputa special de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teutza spune:

chiar a pus cineva intrebarea aceasta si femeia a raspuns ca poti tine o cura de slabire si a doua zi dupa nastere. conteaza sa mananci ceva, adica sa nu tii cura cu apa plata si lamaie toata ziua, in rest am inteles ca este ok...ca nu ar influenta nici cantitatea si nici calitatea laptelui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by teutza

chiar a pus cineva intrebarea aceasta si femeia a raspuns ca poti tine o cura de slabire si a doua zi dupa nastere. conteaza sa mananci ceva, adica sa nu tii cura cu apa plata si lamaie toata ziua, in rest am inteles ca este ok...ca nu ar influenta nici cantitatea si nici calitatea laptelui.


Cat o fi ea de doftoroaie, o sa cred faza cu alaptatul dupa ce o incearca EA prima data!
In rest am vazut si eu emisiunea, in mare am fost de acord cu ea, am retinut cateva sfaturi care sper sa ma ajute in ceea ce mi-am propus, si anume sa "pierd" 20-25 de kg. (Ceea ce BTW, ea a zis cu gura ei ca este FOARTE GREU! Adica nu a incurajat pe nimeni absolut. Numai Teo si Raduleasca au reusit...)
Dar mi s-a parut aiurea, ca sa nu zic altfel, ca a zis de regimul montignac ca este disociat pe zile si ca organismul sufera cumplit ca nu-i dai decat un aliment ca el nu poate produce tot ce are nevoie doar dintr-un aliment. Dar montignacul este disociat PE MESE, deci organismul primeste intr-o zi toti nutrientii necesari. Asta o data, iar in al doilea rand mi s-a parut ciudat ca "se facea" ca nu stie despre dieta montignac, dar in schimb cand a fost intrebata despre zahar l-a citat pe montignac spunand ca ar trebui scris pe paketele de zahar ce se scrie pe cele de tutun cum ca consumul dauneaza grav sanatatii. Evident, de citat l-a citat dar a "uitat" sa indice si sursa...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teutza spune:

il legatura cu zaharul care dauneaza grav sanatatii sunt de acord cu tine Androix. sincer cum a inceput emisiunea m-am uitat asa la ea...si poate or fi fost emotiile de vina nu stiu..insa nu prea stapanea arta comunicarii bine..ori nu era sigura de informatiile pe care le stapaneste sau..nu. la un momendat a inceput sa enumere alimentele ce contin amidon si ba punea cartoful ba il scotea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

eu am vazut-o pe mihaela radulescu intervievata la ea in casa in perioada in care facea cura de slabire. Printre altele a spus ca in ziua respectiva e la ziua de fructe si ca nu mananca nimic altceva. A dat niste detalii despre regimul ei , dar tin minte ca l-am ignorat pt ca era unul extrem.

Michelle 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denise spune:

Saru'mana de raspuns, teutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

faza cu alaptarea e complet falsa.pai atunci de ce raduleasca a asteptat atata pana sa slabeasca? ha?

dupa ce ca biata femeie se chinuie sa alapteze, e obosita etc sa mai tina si cura.no way...

iar faza cu cura drastuica si dupa aia control iar e eronata.Dupoa orice cura drastica organismul intra in canibalizare...si depune orice calorie.

so...



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput