ce mancare shi ce dulciuri.......in calatorie

ce mancare shi ce dulciuri.......in calatorie | Autor: greierash78

Link direct la acest mesaj

Chiar nu shtiu unde s-ar putea incadra subiectul meu, dar sa va spun despre ce e vb!Revelionul ni-l petrecem la munte, pt vreo 4 zile!
Acolo unde mergem trebuie sa ne luam mancare shi tot ce ne trebuie de acasa....iar sa stau acolo sa fac pe bucatareasa ....nu prea imi surade!Cu mancarea mai merge, dar totushi salata de boeuf...cum sa o car dupa mine...(asta e un ex)....!Ce dulciuri ash putea sa fac sa reziste...la drum lung......atatea zile de stat acolo....!Va rog datzi-mi nishte idei shi in ceea ce priveshte ce feluri de mancare ash putea sa fac.....shi ce dulciuri!
Multzumesc mult!
pupici...

ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)
pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

La capitolul dulciuri : fursecurile sunt cele mai potrivite. Prajiturile cremoase sunt dificil de transportat. Iar cozonacii ar mai fi o varianta, desi se usuca in cateva zile.
La capitolul mancare, nu prea stiu. Ai grjia cu salata boef ca se acreste la drum si caldura.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Draga mea,depinde daca acolo unde mergeti ai frigider sau nu si daca ai unde sa incalzesti mincarea. Daca nu ai nici frigider si nici unde sa incalzesti sfatul meu este sa va luati niste sandwich-uri pt. drum si in rest mincati la restaurant.Daca ai frigider si unde sa incalzesti, atunci poti lua cite ceva. In nici un caz nu lua salata de boeuf. Isi lasa zeama, curge si la urma urmei nici nu e asa de gustoasa incit sa erite efortul de a o trasporta. Ca si mincaruri ai putea sa iei conserve de pate de ficat, brinza topita, cascaval si salam de Sibiu si biscuti sarati pt. sandwich-uri + muraturi. In seara de revelion faceti sandwich-uri din biscuti (finger food, doar ce se baga in gura). Mai merg ca si aperitive placinte cu brinza si spanac (spanakopeta) pt. ca e uscata, tine la transport. Ca si mincare poti lua sarmale, friptura si garnitura din conserve (sparanghel de pilda) pe care pui doar putin unt si brinza rasa si il dai la cuptor. daca nu fa ce acasa o musaca sau placinta cu carne. Piftia este iar potrivita, rulada de pui sau porc, chiftelute marinate sau simple. Snitelele iar tin si sint bune in astfel de circumstante ca si cirnaciorii afumati si uscati. Maslinele tin, ouale fierte, zacusca la conserva. Ca si prajoturi poti sa iei prajituri genul check sau rulade cu crema de nuci, fursecuri si chiar si cozonac. daca e tinut in punga de plastic va tine. Mai poti lua gogosiIn orice caz cineva trebuie sa stea sa faca o lista de mincaruri si tot ce va trebuie pt. numarul de zile cit stati de inmultit cu 3 mese...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash78 spune:

Multzumesc pt raspunsuri!Acolo unde ma duc am shi frigider shi aragaz....deci ash mai putea face shi acolo cate ceva!

ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)
pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Mergi la inceput