O MAMA DISPERATA

O MAMA DISPERATA | Autor: fairy_adina

Link direct la acest mesaj

Va scriu in numele unei mame disperate.
Baiatul ei se numeste Claudiu Cioca . Daca dati un search pe google, veti afla despre cine vorbesc. Este un geniu in muzica- a invatat singur sa cante la toate instrumentele din multe economii a reusit sa-si cumpere orga, a cantat peste tot.... pana cand a ajuns sa faca negative pentru Costi ... si alti manelisti , fiind primul care a inventat acest gen - manele pe ritm de dance

Este un baiat cuminte, saritor, un suflet nobil. Nu putea sa refuze pe nimeni care ii intra in casa. Ultimul ban din buzunar l-ar fi dat pentru cel de langa el.

Pentru el viata s-a terminat cand in noaptea de paste in somn, langa viitoarea lui sotie s-a sufocat. Salvarea a venit neechipata corespunzator. Au chemat alta . Pana a venit aceea , el deja intrase in moarte cerebrala. L-au resuscitat. A stat 10 zile in coma profunda. Dupa care au venit vestile proaste. Lipsa banilor - desi daca traiam poate in alta tara , din cate cd-uri i s-au vandut, din cata muzica compusa de el se canta inca peste tot... ar fi avut cu ce sa se trateze macar. nu i-au permis sa urmeze tratamentul prescris.

Cine credeti ca l-a vizitat, si l-a ajutat? Carmen Serban - i-a platit lumina - 3 milioana. Nicu Paleru l-a dus la Bucuresti pentru un set de analize. Si prietenii - ilustri necunoscuti care ii sunt alaturi cu inima. Costi avea sa-i mai plateasca niste negative... s-a facut ca ploua. Adi de vito la fel.... Ploua si la el. Claudiu sta in casa , paralizat, si plange ascultandu-i . Mainile care alta data alergau pe clape cantand orice- de la Bach la sarba... acum nu le mai poate folosi nici sa apese pe telecomanda. Se supara , se crispeaza. Nu are ce face. Cand i-au perforat traheea pentru a-l intuba, i-au distrus corzile vocale - nu mai poate vorbi. Mama lui inca mai spera ca va exista si pentru el un ajutor. A incercat peste tot. Lumea din jur vrea sa fie distrata - un artist, daca nu mai poate distra lumea ... este parasit. De ce oare??????????

I-am povestit despre voi. Aceasta comunitate cu inima mare. Un licar de speranta i-a inflorit in priviri. De un an si 7 luni si-a pierdut speranta. Am incercat sa o consolez. I-am promis ca va voi scrie. Sunt si eu mama. Imi imaginez ce e in sufletul ei.

El are nevoie de tratament cu cerebrolizin, macar trei luni. de un transplant de corzi sau de un aparat cu care sa poata vorbi, de un carucior cu care sa poata iesi la soare...

Cu multa speranta astept sa-i dau un raspuns bun

Va imbratisez si va felicit pentru puterea voastra de a oferi!
Adina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

OFF ,Cita durere!De carucior o sa vb eu sa vad ce pot face.
Nu ne-ai spus unde locuieste .Daca locuieste in Bucuresti ,iti pot spune sa mearga cu actele doveditoare la clinica USA DESCHISA , din prelungirea ghencea nr 27 tel 4441994,este o clinica romana -americana ,.
si de acolo i se va da un carucior .
succes si sa auzim de bine

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Locuieste la Constanta

Nu-mi vine sa cred... Mi-a raspuns cineva atat de repede?

Abia astept sa rasara soarele. O sa-i spun .

Tratamentul cu cerebrolizin o costa cam 100 mil lei vechi. Din aceasta cauza nu l-a putut cumpara.

Acest baiat l-a gazduit in vremuri de restriste pe sotul meu la el acasa. Cand am auzit ce i s-a intamplat am sunat pe la toti prietenii(muzicanti , lautari ) nu a vrut nici unul sa-l ajute...El muncea cate 12 ore pe zi in fata calculatoruilui, la orga. Nu suporta sa faca vreo greseala. Acum are 29 de ani. Pasiunea lui pentru muzica ajunsese proverbiala - nu putea sa-si tina mainile.. sa nu mai cante.

Imi pare atat de bine ca pot sa-i dau o veste buna. Poate se vor gasi si medicamente.

Acum cateva luni imi venise ideea sa vand pe la prieteni cd-uri cu piesele orchestrate de el si sa-i strang bani pentru medicamente. Nu cumpara nimeni - ca se pot lua gratuit de pe net. Nici cand au auzit despre ce e vorba nu au vrut sa ajute. Mama lui e cu adevarat disperata. Oamenii se distreaza la nunti ascultand cantecele muncite de copilul ei ore si zile in sir... iar el zace saracul fara ca ea sa-l poata ajuta cu ceva .

Ce bine ca existati
Macar speranta ca se mai poate face ceva o sa-i mai dea aripi.
Va multumesc in numele ei,
Lumina si Iubire
Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Veve, scuze ca ti-am dat de lucru...

N-am stiut...
Am schimbat semnatura
Acum e mai bine?


Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Muuult mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Nu-mi plac manelele ,dar acum nu e vorba de ele ci de un om care trebuie ajutat. Spune-mi chiar asa de grava e situatia. Stiu ca anumite medicamente sint compensate sau gratuite(fetita mea are paralizie cerebrala).Cu caruciorul nu te pot ajuta sau cu transplantul de corzi vocale. Stiu ca exista niste aparate, care ii ajuta pe cei operati in git si care au afectate corzile vocale, sa vorbeasca ,dar cred ca trebuie urmata o procedura si de depus niste acte pentru a putea intra in posesia lui.Ce concentratie ii trebuie pentru cerebrolizin, cum i se vor administra ,cite pe zi ca sa-i fie bine,da-mi detalii despre tratament si daca trebuie reteta.Ma intristeaza ce povestesti,dar din ce in ce mai des se dovedeste ca sintem rai si insensibili.Sper sa il pot ajuta cu cerebrolizinul macar 10 fiole caci intr-adevar este ingrozitor de scump.Sper sa auzim de bine.
Cu mult drag Dan.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:


Cu manelele el a fost mai cunoscut. El a mai prelucrat si compus piese latino,pentru AmoreMio, si pentru Madalina Manole, si pentru Andra, pentr Angels si prelucrari orchestrate dupa toate piesele cunoscute din muzica usoara internationala.

Tratamentul mi s-a prescris asa: sase fiole de cerebrolizin de 10 ml pe zi timp de 21 de zile apoi scazute dozele dupa un program pana se ajunge la 5 ml.

Ajutorul Dvs este Binevenit -
Daca are cineva as avea nevoie si de dantrium- medicament pentru reducerea spasticitatii

Va multumesc
Va imbratisez
Dumitra, mama lui Claudiu

El nici macar operatia pe trahee nu si-a facut-o pentru ca are un polip ... si cei de la spitalul Panduri nu au vrut nuici macar investigatii, nu vrea nimeni sa-l ajute . In biletul de externare nu au scris despre polip dar asta a iesit la fibroscop. Nu stiu de ce . Au scris Stenoza laringiana



Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Dragi ingeri cu chip de om,

Am scris in mesajul dinainte exact vorbele mamei lui Claudiu. I-am dat telefon si i-am spus. Din descurajarea si disperarea care o cuprinsesera, a izbucnit in lacrimi. Eu am scris exact ce mi-a spus ea. Pentru ca nu stiam amanunte.

M-a infiorat cazul lui pentru ca dupa ce i-au calcat pragul atatea celebritati - el zace in pat, fara sa fie ajutat de nimeni dintre ei, asta e tragedia. De la Uniunea Compozitorilor, primeste 100-200 de mii de lei la cateva luni de zile. Putin ajutor face mult bine. Mama lui nu mai spera nimic , pentru ca se gandea ca daca acesti oameni care au atatia bani nu vor sa-l ajute, cine l-ar mai putea ajuta.

Am trimis un mesaj si catre bisericile ortodoxe din America . Poate cine stie, vom primi un raspuns.

Va imbratisez pe toti
postez la resurse lista e-mailurilor bisericilor ortodoxe ca sa mai salvam din timpul celor care cautand un ajutor nu dispun de el...

Adina

Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Vesti bune!Am vb cu cineva pt carucior ,dansa sa oferit , sa il duca acasa laCta insa am nevoie de adresa .Te rog sa mio dai pe PM .
astept


nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Am trimis p[e PM dar nu a primit-o asa ca am trimis adresa pe e-mail


Iti multumesc,
O sun sa-i spun
N-o sa-i vina sa creada

Va imbratisez,
Adina

Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Draga dan D,

Iti scriu aici ca sunt noua pe forum. Am citit povestea fetitei tale. Am vazut-o in fotografii, este un copil superb, ca un inger.

Acesti copii sunt mult mai constienti decat credem noi. In privirea lor se citeste asta.

Ai citit despre copiii de Cristal?

Cosmina este un copil de Cristal

Am lucrat ca translator intr-un camin pentru copii cu dizabilitati severe. Stiu cum se manifesta Cosmina, si mai stiu ca iubirea pentru ea va inalta . Prezenta ei pe pamant este pentru a va invata pe voi, si pe noi despre iubire. O citesti in ochii ei instantaneu. Dincolo de bariera fizica exista o comunicare al carui cod trebuie sa-l invatati.

Cautati Fundatia pentru o Viata mai Buna iata un e-mail: galati@fvb.ro

kathleen@fvb.ro DACA NU VA POT AJUTA CU BANI, SIGUR VA VOR AJUTA CU INFORMATII

Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Propun sa pui aici la vedere actele doveditoare bolii, fotografii ale lui, adresa lui, tot ce trebuie. De asemenea daca e vreo fata din C-ta care sa verifice toata povestea. Nu vreau sa te simti jignita , dar au fost atatea cazuri ireale, asa ca....mi se pare normal sa fie totul la vedere.
Fiind atat de celebru, cum spui, cu atatea cunostinte in lumea vip si toata spernta lui sa fie intr-un forum despre copii?
Nu va suparati pe mine, eu ce banuieli am le spun, nu ma ascund. Si mi se pare normal.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput