CRACIUN DE VIS pentru copiii dintr-un orfelinat 2

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Da, trece la Anuc aparatul foto,papusica si 20 ron daca nu sunt trecuti.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Fetelor, am plecat ca o bezmetica de la birou si am uitat afenda cu ce am notat pe ea....oricum..este votba de diagnosticul fiecaruia din cei 10 copii.
Stiu sigur ca unul de 5 ani si unul de 16 ani parca, au sindromul Down..lor nu prea ai ce le face..
sunt cam toti 10 cu retard si din ei, 3 copiii au probleme oftalmice..unul cataracta congenitala..altul oftalmie nu stiu cum, altul are cu corneea probleme..aceste aspecte eu zic ca se pot trata.
Poate dupa Craciun mai facem una alta ...si ii ajutam cumva..
au 6 copii care au nevoie de carut cu rotile..ei au la dispozitie 4, primite de pe la fundatii..si nu ii tin mereu in carut..asha ca ziua ii mai tin si pe saltele...
M-am mai gandit si Anculino fata, ajunsai la vorba ta, pentru cei mai maricei(care eu nu credeam ca exista), poate facem rost de doua PC super super usate..doar ca sa invete si ei sa umble cu ele si le mai instalam un joc doua...
am uitat , COCO, ne mai da si un covor de 4/2 dar cine merge sa il ia ca eu nu am cum...ne trebe una bucata barbat sa mearga si dus direct la orfelinat...
Leditia, imi permit a te intreba ceva...nu te supara pe mine ca indraznesc...eu nu prea scriu pe privat chestii publice...te deranjeaza cumva daca dam hainutele care le trimiti LIdiei, fetita de 12 ani cu copil? Chiar nu are cu ce se imbraca si mi se rupe sufletul..si daca mai aveti surori, verisoare,, vecine ...de 13-14 ani...poate o mai imbracam si noi pe fata asta de scoala...hai va rog mult de tot.
Inca ceva...anuntati-va pana la sfarsitul lunii cine vine si cine nu....la petrecere ma refer...de ce?
vreau ca lucrurile sa fie stranse de 2-3 persoane , nu ne putem permite sa le avem in 7 locuri. Pachetele deja s-a decis conform unicei oferte, sa fie facute la Anculina...andries, pupici bunicii tale si multumiri.
deci, Andreea tx, tu deja strangi si banuti si obiecte ...danateo vad ca si tu...
poate dtrangem macar toate ornamentele de brad intr-un loc.
Bradul, chiar daca e de plastic, fiind mare trebuie cumparat in ziua cu pricina...cine se ofera sa mearga sa il cumpere si sa il tina sa-l aduca la ora petrecerii? Cumparat din banii stransi...
am inteles ca e oferta cu 1 500 ron...daca il luam acum ca e oferta si am inteles ca e imens..unde il tinem...
dana teo, te rog sa modifici tu la pumpkin, suma si ca se ofera sa ajute cu transportul....
masina de transportat pachetele la orfelinat nu e nevoie ca eu stau vis a vis de anculina si le luam odata in drum spre petrecere.
de cumparat intime..ma gandisem la ceva..
anculina, ca tot ti au venit idei..si cein mai doreste..cat mai multe ata mai bine..
dati frate mailuri la firme de textile penteu pitici si spuneti povestea si ce nevoi au..lasati-ma pe mine sa ma ocup de incaltaminte...dar la hainute...nu costa nimik sa ii bombardam cu scrisori...
in rest...sunteti minunate...va pupic.-..
am uitatttt..ma omoara LILIANA CSAKI...da si ea 100 RON...sar na
va rog mult indurati-va si rupeti 5ron si la batrani...va rog mult..ca si noi von ajunge acolo candva si vom vrea sa se uite tinerii la noi...intrati cu curaj...sa dam exemplu altora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ma duc eu miercuri seara in carefour si chiar si in cora si studiez oferta de brazi de plastic. La Metro am vazut deja, aia de la Metro sunt suuuuperrrr, dar un pic mai scumpi (era unul de vreo 2m si jumate' cred, frumos foc si mare dar costa 330 RON)

vreau sa stiu Gabriela daca ai apucat sa mergi la orfelinat sa imi spui si mie cat este de inalta sala in care punem bradul sau unde-l punem, poate pe hol? nu stiu cum e organizat un orfelinat, marturisesc ca nu am fost in nici unul.

dupa ce va spun ce am vazut, daca suntem de acord pentru unul si pentru un pret, ma duc eu si il iau si il aduc la petrecere.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

chiar vroiam sa scriu.....maine dimineata vreau sa merg la orfelinat-...pe la 10-11...cine merge cu mine???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



fetelor..cine vrea sa vina cu mine maine..dati-mi un tel pe cell..
.0744 311 471, dar dupa ora 9.30 ca doooorrrmmmmmm....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
Originally posted by pashosha


Leditia, imi permit a te intreba ceva...nu te supara pe mine ca indraznesc...eu nu prea scriu pe privat chestii publice...te deranjeaza cumva daca dam hainutele care le trimiti LIdiei, fetita de 12 ani cu copil? Chiar nu are cu ce se imbraca si mi se rupe sufletul..si daca mai aveti surori, verisoare,, vecine ...de 13-14 ani...poate o mai imbracam si noi pe fata asta de scoala...hai va rog mult de tot.

where is a will, there is a way !!!


Daca ii vin,sigur!Ii ofer cu mare drag.O sa mai caut poate mai gasesc ceva.
Pupici cu lipici.
PS:E povestea ei cumva pe forum?Ca am stiu despre ea doar ce am citit la sub acesta.Pupici.

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61071&whichpage=1" target="_blank">Craciun de vis pentru copiii dintr-un orfelinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



nu am creat subiect special ci este inclusa aici...ca e ca si orfana si vreau sa o ajutam....problema e ca e de etnie roma si multi se feresc..dar m-am uitat in ochii ei si am vazut un copil speriat...o fata trista. e un copil si copilaria nu are culoare si rasa...toti copiii trebuiesc ajutati...iar greselile la aceasta varsta nu sunt din cauza ei ci din cauza parintilor...nu trebuie sa sufere ea din cauza parintilor..si asha are o mare cruce de dus..copil si scoala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

fetelor....vreau sa merg la orfelinat .....cine merge cu mine? n as vrea sa merg doar eu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

M-am intalnit cu CRISELU 71 si am primit 50 ron pentru copilasi.multumim.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Pasho,ma duc la Terry sa iau ce are de dat pentru Lidia? si le tin la mine pana apare o ocazie sa ne intalnim? sau le ia altcineva de la ea?

andreeat

Mergi la inceput