CRACIUN DE VIS pentru copiii dintr-un orfelinat 2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

daca sunteti de acord cutia cu bradul va sta la mine pe balcon. balconul este inchis, cred ca nu pateste nimic bradul daca sta si el la 0 grade celsius.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Gabriela, ma bag si eu in discutie, ce haine vrei sa mai cumperi pentru Lidia? Ca eu nu am inteles ce a primit si ce mai are nevoie? Poate faci o lista. Haine pentru ea daca e nevoie ii dau de la mine, daca-mi spui inaltimea si numarul de la picior.

Mie mi se pare mai bine sa lasi banii aia la o fata de incredere care sa ii cumpere lunar pampersi si ce mai are nevoie incepand cu luna martie sa aiba cca 500 mii pe luna pentru copilash.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Fetelor, dragelor, I'm back in business!!!!! Mi-a revenit netu' Promit ca peste vreo ora ma apuc si fac un review la listuta si repostez!

Va mama pe toate si va iubeste de inimoase ce sunteti!

Dana si nazdravanu' de Matei
Va rugam vizitati pe DC forumul Ajutor Umanitar! Mariuca, Bella, Robert, copiii orfani de la leaganul Sf. Maria, batranii de la camin si multi altii au nevoie de voi! Nu-i lasati chear acum in pragul Craciunului! Va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

aha..super...
Lidia poarta numarul 36 la picior..incerc sa strang..Andreea, poate ai timp sa te vezi tu cu ninab cumva, eventual da-i un tel, caci a zis ca are si ea 36 la picior si ii da si de la ea ceva hainute si incaltari..putin de aici, putin de aici si o sa fie ok. Atunci nu o sa mai luam nimic si tinem banutii sa ii luam scutece ...
Deci Andries, este asha cam ca mine, cam ca tine...mai mica de inaltime insa...
adica mai slabuta fetelor...
Banutii, chiar ar fi frumos sa fie cineva care sa mearga o data pe luna sa ii cumpere si sa ii duca scutecele.
Oricum, acum cu asociatia o sa fie altfel..mult mai organizat.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Noutati pe frontul de est!!! Adica dinspre Constanta!!
Doamna Victoria Acsan din Techirghiol - Constanta a depus pe contul meu de card 10.000.000 lei (1000 RON) bani din care sa luam un televizor cu diagonala mare pentru copiii nostri adoptivi!!
Inca o data multumim din suflet dna. Tori!!!
Tot de la Constanta, am primit telefon acum 2 minute de la dna. dr. Iulia Belc care m-a anuntat ca a cumparat special pentru Craciunul copiilor ornamente de brad in culorile rosu si auriu, adica: globuri, beteala, varful de brad (rosu) si o instalatie de 180 de beculete colorate. Multumim mult dna dr. Belc!!!

Ce ziceti de noutatile mele!!! Nu - i asa ca sunt super???

Oana si bb Eric
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61071" target="_blank">PARTICIPATI la Craciun de vis pentru copiii dintr-un orfelinat
Pozele noastre 1
Site-ul meu pentru gravidutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:




mwuah....


coooooollllllllll...sarumana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

eu voi cumpara brad cel mai probabil week end-ul viitor, pentru ca nu pot sa il car singura si in acest week end nu am forta de munca disponibila.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Fetele,va rog sa-mi spuneti daca luati perdeaua pt orfelinat.O pusesem la bazarul umanitar dar daca e nevoie de ea la orfelinat,vreau sa o scot din lista de la bazar.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

jasmine daca o dai o luam cu cea mai mare placere....mersi frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Fetelor eu postez acum de la o vecina ca de ieri mi s-a stricat calculatorul si deabia cand ajunge diseara sotul acasa sper sa-l repare.Deci pentru Lidia pana acum avem vreo 3-4 perechi de incaltari de la terry niste hainute de la mine si terry(gen fuste.plovorase,rochite)si patut pentru copil.asa ca eu zic ca daca aveti si ceva de imbracat pentru copilas ar fi bine.sper sa mai pot intra diseara daca repara calc.pana atunci sunt pe linia moarta.

andreeat

Mergi la inceput