Cand se pozitiveaza testele de sarcina?

Cand se pozitiveaza testele de sarcina? | Autor: ingeras26a

Link direct la acest mesaj

Dragele mele gravidutze,

Motivul pt care am postat acest subiect aici este ca...voi stiti mai bine.

Intrebarea mea este cand s-au pozitivat testele de sarcina la voi? Intreb asta pt ca eu sunt in z 36 (la un CM regulat de 28-30z) si testele din z32 si z34 au iesit negative. Maine am programare la dr. Simptome (care pot fi induse ): sani tari, sfarcuri sensibile (mai ales seara), pp des, foame continua...Este posibil sa fie sarcina si sa nu se pozitiveze inca testele? Imi doresc enorm un bb.

Va multumesc din suflet si va doresc sarcini usoare si bb-lusi sanatosi,

Ingeras

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Ingeras, eu stiu ca in jur de 3-4 saptamani de la ziua conceptiei(cand banuiesti tu ca s-ar fi intamplat)!Dar cu toate astea, testele pot fi eronate.Te sfatuiesc sa iei un test de sarcina de la farmaciile SensiBlu sau alta farmacie care sunt marca OZONE, sa le faci dimineata pe stomacul gol cu prima urina!Eu iti urez succes!Sa speram ca e un mititel la tine in burticel!Numai bine!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila
Poze cu mine, cu sotu si cu prichindel la mami in burticel,SI CU BURTICA!
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Tina, sar'na frumos pt raspuns. Pai daca este asa, de-abia ce au trecut putin peste 2 sapt, deci mai sper inca. Ozone am facut prima data (z32), dar nu am facut cu prima urina...

Sa-ti traiasca bb!!!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Eu nu am folosit testul de sarcina, am mers direct la ginecolog la 5 zile de la intarziere si nu s-a putut vedea inca la eco daca e sarcina sau nu.Era doar o pata despre care doc nu a putut preciza nimic. Mi-a recomandat sa vin dupa 10 zile si atunci s-a confirmat sarcina. Perioada sigura cred ca ar fi dupa 12-14 zile de la intarziere pentru corectitudine.
Din cate stiu, timp de 10 -11 zile embrionul nu este fixat in uter, el e independent si rezultatele nu sunt concludente.
sa fie cum doresti!

mara 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube2001 spune:

Ola!
Ingerash dragalas......si eu tot ciclu de 28 de zile(fix) aveam cand aam ramas gravi dar teste am facut inainte de ziua 28 cam de prin 26 cand testul a iesit slab pozitiv......ffff palid apoi le-am repetat si au fost mai concludente in urmatoarele zile!
Pt confirmare am fost la 6 sapt cand deja s-a vazut sacul si activitate cardiaca!Pe de alta parte prietena mea care avea ciclu mai lung de 32 de zile i s-a pozitivat prin ziua 36..........asa ca......sperante sunt!!!!!!!!!
CAnd mai faci test?


diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

In ziua in care trebuia sa-mi vina CM (la mai putin de doua saptamani de la contact) m-am dus la farmacie sa-mi iau tampoane si in loc de tampoane am venit acasa cu un test de sarcina (asa am avut eu o presimtire). L-am facut imediat si a iesit pozitiv!

rocsana si bebe chan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Draga Ingeras
Eu am facut testul in a 46a zi de intarziere. Mie imi venea de obicei la 34 de zile dar am crezut ca e intarziere. Asa ca atunci cand am simtit ca e ceva schimbat la mine (aveam ameteli si ma durea stomacul cam rau) am facut testul. Nu am facut alte teste inainte, asa ca nu stiu sa iti zic daca un test negativ se pozititveaza dupa.
Bafta multa si sa fie cu ochisori.
Anda si bebe Mark 32+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

sa nu dati cu rosii dar eu am citit undeva ca daca testul este bun poate detecta sarcina la o saptamana de la conceptie, ma gandeam sa fac un test zilele astea,au trecut 10 zile, dupa calculele mele

pupici
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Buna Ingeras26a,


Uite cam aceleasi simptome le-am avut si eu.
Mie ultimul ciclu mi-a venit pe 29 mai si primul test l-am facut pe 12 iulie, care din fericire a iesit pozitiv.
Regula e ca dupa 2 saptam de cind trebuia sa-ti vina urmatorul cilcu ,testul iti zice sigur daca esti sau nu gravida.
Eu zic ca ai toate sansele sa fii cu simptomele pe care le ai.
Un test f bun e acela Clear blue.

Bafta si sa fie asa cum vrei tu.

Ile 24+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri si incurajari!
Am vrut sa vad daca sper degeaba, dar se pare ca nu...

Va doresc sarcini si nasteri usoare si bb-lusi sanatosi!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ingeras mie trebuia sa imi vina CM pe 15 mai si am facut testul Clear Blue pe 11 mai, pozitiv!

30+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput