Spumant/saruri de baie

Spumant/saruri de baie | Autor: Hayat

Link direct la acest mesaj

Fetelor, am si eu o problema cu spumantele astea: nu fac spuma ! nu reusesc nicicum sa gasesc unul sau o sare de baie care sa umple cada de spume ca-n filme . MAi ales in scopuri stiti voi de care . Voi ce folositi ? Pls help

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teutza spune:

spumantul de baie solid nu face prea multa spuma. eu sunt mult mai multumita de cel lichid. pun doua linguri de spumant si apoi scot capsula de la dus sau nush cum sa ii spun si plimb furtunul deasupra apei intr-un unghi mai mic de 45de grade. si atunci se face muuuuuuulta spuma. despre produse... sa stii ca sunt bune spumantele de la avon si cele de la kalos. parerea mea este ca cele de la kalos sunt mult mai bune, lasa si pielea catifelata nu necesita clatire si sunt suuuuper ieftine adica 1l de spumant costa 80 000lei pe cand cele de la avon costa 160 000cam asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Avon Senses - Divine Time (are culoarea rosie).
Face multa spuma si are un miros placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

eu, pentru a face spuma, folosesc gelul de dus Pur Blanca de la AVON...il pun chiar acolo unde curge apa...si face extrem de multa spuma...sa nu pui foarte mult ca risti sa faci spuma in toata baia..

Sa poti sa ierti cand altii te inseala, sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii pot s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plance Si vesel sa ramai chiar daca..afara ninge! Aceasta este arta de-a invinge....


http://community.webshots.com/user/ana_maria222
poze noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Eu folosesc de la Nivea, Bath Care Aquasoft si sint f multumita. Dau drumul la apa in vana apoi torn samponul in vana si las in continuare sa curga apa. Se face spuma f multa si e bun ptr piele.

Himmelsduft

calut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Si eu folosesc Nivea si sunt destul de multumita.Insa sora mea zice ca la Avon este un spumant care este foarte bun(nu stiu cum ii zice).
Mie imi place mai mult o sare cu aroma de vanilie si cateva lumanari de cirese si de vanilie in baie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Pai e si o problema de tehnologie. Pune spumantul la inceput exact sub jetul de apa care curge. Si nu trebuie sa fie un spumant scump, trebuie sa-ti placa cum miroase.

Mergi la inceput