cum ma pregatesc pt spitalizare

cum ma pregatesc pt spitalizare | Autor: lighty

Link direct la acest mesaj

luni trebuie sa ma internez cu puiul mic ( 11 luni)in spital pt investigatii si cum nu am mai fost pana acum nu prea stiu cum sa ma pregatesc in sensul ca nu stiu cum se procedeaza cu mancarea puiului, oare trebuie sa ii pregatesc borcanele, am unde sa prepar si sa sterilizez bibe?
cum se procedeaza cu bb care nu este bolnav dar tb sa stea internat pentru investigatii si monitorizare?
sunt atat de panicata ca nu stiu ce ma asteapta, as vrea sa fiu cat de cat pregatita, sa nu imi pun sotul sa imi aduca ulterior internarii pt ca nu se pricepesi ar fi o situatie de nervi intinsi la maxim si pui mic care sufera

spuneti-mi va rog ce imi trebuie!
si adrian


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Multa sanatate in primul rand.Puteti intreba la spital daca vei avea acces la bucatarie,daca ai unde sa iti pui sterilizatorul,daca vei avea camera separata?Si tot asa.
Succes si pupici sa treaca buba!

mamica scumpei Bibi-02/07/05
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_beberica spune:

Pana la stbilirea unui eventual diacnostic trebuie sa stati intr-o rezerva pt. a nu contacta alte boli de la ceilalti copii.In legatura cu mancarea sau sterilizarea nu pot sa-ti dau amanunte,eu cand am fost internata cu fata mea avea 6 saptamani si ii dadeam piept.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Sanatate micutului. In unele spitale exista chuiveta chiar in camera, asa ca se pot spala farfurii, bibe, etc. LA 11 luni eu zic ca nu mai e cazul sa sterilizezi (adica de ce sa sterilizezi bibe, daca farfuria si lingurita nu o sterilizezi). In spitalele de copii se prepara si mancare pt. ei dar nu m-as baza pe asta, mai ales daca e mofturos, mai bine cumpara borcanase, sau prepara tu mancare pe mai multe zile pe care o congelezi si sotul, sau altcineva o poate aduce la spital. Cred ca de incalzit se poate incalzi acolo (eventual intrebi inainte daca se poate)
Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

depinde si in ce spital mergi. Eu am fost internata cu ALex la Spitalul Budimex. am avut o rezerva super, curata, 2 paturi, frigider....insa la capitolul bucutarie.....DEZASTRU.
Niste infirmiere vai mama lor, care aveau manusile depalstic pe mana si incalzeau lapte pentru bebici. Sau incalzeau laptele in ibricul il care isi faceau ele cafea.
Aveau o mancare infecta, de o luai la fuga de scarba: piure rece , mai mult verde decat galben, pilaf beton si paine veche.
Noi nu am servit mai nimic de la bucutaria si din mainile acelor infirmiere care nu aveau ce cauta in bucutarie, insa erau persoane care faceau coada la usa bucatariei la ora de masa.

Cam astea sunt conditiile din spitalele de copii din Romania.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

[url=http://www.baby-gaga.com/][/url]

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput