Hepatita B

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Cat despre nastere am uitat sa iti spun: eu fac cezariana cu anestezie generala. Din acelasi considerent (hepatita C).

Ideea este ca in timpul travaliului prelungit sau la ruperea membranelor e cel mai probabil sa aiba loc contaminarea...asa ca daca trebuie fa cezariana!!

Kikiriki 37+ si Luanna

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Carminabulina, acum am vazut ca si tu esti la acelasi medic ca si mine: dr Ion Ionut.
Nici mie nu mi-a explicat prea multe...mi-a zis ca doar el nu crede ca pot sa alaptez...desi i-am aratat analiza cu viremia 0....dar sunt convinsa ca dr Ceausu care este infectionist stie mai bine pentru care are cazuistica pe tema asta....
O sa vorbesc si cu un neonatolog de la Giulesti, ca se pare ca acolo ei sunt contra alaptarii in cazurile astea dar o sa le explic ce am vorbit cu dr. Ceausu.
Eu nu ii condamn ca interzic (nu e specialitatea lor) dar as merge pe mana unui infectionist ca e mai sigur.

Kikiriki 37+ si Luanna

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

kikiriki multumesc pt. incurajari!!! Vad ca mai ai putin si gata, il vei avea pe bebe acasa...si in brate nu in burta . O sa merg si eu la dr. Ceausu saptamana viitoare si o sa incerc cumva sa fac rost si de acele imunoglobuline si daca el ma va lasa sa alaptez cum oare voi proceda cu medicii de la giulesti care, din cate am inteles de la Ion Ionut, sunt impotriva alaptatului daca mama are hepatita B sau C?
Pana atunci iti urez NAstere usoare si cat mai putine neplaceri provocate de aceasta!!!


poze carmina
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Eu astazi am si fost si mi-am cumparat pompa de san si aparatoare de san pentru cazul in care voi avea ragade. Deci suntem hotarati sa o facem !!!
O sa vedem cum le explicam celor de la Giulesti!!! Nu ne pot interzice pur si simplu sa ne alaptam copii mai ales ca avem avizul unui infectionist si ei nu au dovezi clare ca alaptarea e interzisa si dauneaza copilului.
Daca mie imi arata dovezi clare, cazuri care au alaptat si au contaminat copii in acest mod, atunci imi revizuiesc parerea dar altfel....

Tine-ma la curent cu ce ai vorbit cu dr. Ceausu!

Kikiriki 37+ si Luanna

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Subiect mutat www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66917&whichpage=4#1449935" target="_blank">aici.
Continuati acolo, va rog.

Oana_B

Mergi la inceput