FLAMEXIN

FLAMEXIN | Autor: herra

Link direct la acest mesaj

buna ziua!

va rog sa ma ajutati, daca puteti, cu prospectul acestui medicament (sau un link unde il gasesc).

am luat mai putin de o cutie, am uitat sa cer prospect () si nu stiu daca pot sa-l iau daca alaptez.

multumesc!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

N-am gasit pe net strict prospectul de la flamexin, nici n-am avut rabdare sa caut in www, dar am gasit in agenda medicala, si pe net un prospect tot la piroxicam dar produs de alta firma (aceasi Marie, alta palarie). Este contraindicat in alaptare. Uite si linkul: http://www.farmaline.ro/index.php?cid=5&aid=1651&pid=2844&&e2f00fca36b65786da829fae3ed0aa02=920484829

Diana , Vladut (16.05.2004) & samburelul (11+)
pozulici: bebelus si copilas
Marea Rosie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex1971 spune:

Am acest prospect intimplator.Pentru tine am extras

"Piroxicamul trece in cantitati mici in laptele matern,iar experimental inhiba lactatia.De aceea,se evita administrarea in timpul alaptarii."


Din albumul de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Asa e,cum ti-a scris Alex.Dealtfel,specifica si la contraindicatii:"trimestrul trei de sarcina si perioada de alaptare"

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

fLAMEXIN

CONTRAINDICATII

Este interzis in trimestrul 3 de sarcina si in perioada de alaptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

va multumesc mult la toate!

cred ca voi lua doar restul tratamentului, adica amoxicilina si duphaston.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

va rog inca o data sa ma ajutati si sa-mi confirmati ca astea sunt OK, compatibile cu alaptarea.

MULTUMESC!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Sunt Ok. trec in lapte dar nu produc efecte negative pe bebe.

Diana , Vladut (16.05.2004) & samburelul (11+)
pozulici: bebelus si copilas
Marea Rosie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc pentru raspuns!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

duphaston-ul si flamexinul se dau compensat.
si eu am facut tratament cu aceste medicamente, fara sa fie vorba de o sarcina. de la flamexin am avut dureri de stomac. medicul mi-a spus ca in perioada in care iau flamexin sa mananc nesarat.

http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitza4 spune:

buna ziua!

va rog sa ma ajutati, daca puteti, cu prospectul acestui medicament (sau un link unde il gasesc).

am luat mai putin de o cutie, am uitat sa cer prospect.este ceva praf la plicuri dublu,si nustiu daca trebe preparat cu apa si cata

Mergi la inceput