ce tip de cereale imi recomandati?

ce tip de cereale imi recomandati? | Autor: hi_lara

Link direct la acest mesaj

Horia implineste 6 luni miine si am inceput diversificarea. Deoarece,inca se trezeste noaptea pt papa doctorita mi-a spsu ca pot sa-i dau cereale seara.Cind am vazut cite tipuri de cereale sunt...am ezitat sa cumpar, fara sa ma informez. Voi ce ma sfatuiti?Am vazut ca unele sunt cu lapte..eu inca il alaptez la san...deci ce ar fi mai bine sa aleg, ce fel de cereale, ce marca?
Ligia si bb Horia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriel spune:

Nestle - cereale grau cu 3 fructe (banana-mar-caise).

Gabriel - tatic!
http://www.familia-mea.go.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Eu ii dau carinei Miluvit Mit (fulgi de orez si porumb).Tot de laMilupa mai sunt Milubrei cu banana,cu mar si morcov. Daca iti permiti ia mai multe feluri si dai din toate sa vezi care ii plac mai mult. Eu zic ca Milupa e cea mai buna marca in domeniu(parerea mea proprie si personala bazata pe experienta )

Anda si bebelusa Carina cea nazdravana
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dede spune:

fi-meu are 8 luni jumate shi ne cam chinuim cu cerealele, ca nu prea vrea sa le manance doar cu lapte/apa! mai mananca amestecate cu banana, iaurt... deci sfatul meu e sa cumperi diferite sortimente, ca sa vezi care-i plac cel mai mult! mai multe nu stiu, nici numele lor, ca noi le tot schimbam ca sa ajungem la ceva ce-i place!
Succes,


DeDe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

DD are dreptate...incearca diferite marci,vezi daca are vreo preferinta Eu am incercat absolut tot ce exista...si nu au refuzat nimic,niciodata...NESTLE,NOU-NOU, YOTTIS,NUTRICIA...

Theodora, Alexandros, Yannis(11 luni...)
Duble the joy,duble the love,twins are a blessing,from above...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucab spune:

Pe piata romaneasca, mai bune ca Milupa nu gasesti. Ti le recomand pe cele 7 Korn, care nu au adaosuri de zahar sau miere.

Alina&Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Nestleul din Romania are zahar mult, mai bine evita-l pana dupa 8 luni, pentru ca daca-l obisnuiesti din prima numai cu dulce, nici n-o sa mai primeasca altceva. Subscriu la Milubrei-Milupa, cel mai bun si cel mai de incredere de pe piata din Romania. Si Hero e bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Uite ca la marcile de cereale din tara nu ma pricep (Nestle sunt si aici si sunt bune) dar aici se recomanda ca primele cereale introduse in alimentatie sa fie cele de orez;sunt usor digerabie si tolerate si cel mai putin alergogenice.Apoi la distanta de 4-5 zile sa ii introduci cate un tip nou,ca in caz de alergie sa stii de la ce e.


Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2002 spune:

Buna!

Eu am cumparat de la inceput 3 feluri, bine am facut, ptr ca Nestle grau cu 3 fructe nu i-a placut (l-am gustat si eu si nu mi-a placut), apoi i-a placut Hero multi cereale- merita sa incerci, si in final Bebelac-grau cu babane si orez cu mere.
Lui Claudiu la 6 luni i-am dat multe alimente noi dintr-odata si a avut de ales.... ptr ca noi tot cam atunci am inceput diversificarea puternic.

Pofta buna!

Iuliana si Clauditu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

Hero - grau sau 7 cereale, Nestle - grau cu miere. Cele de fructe mi se par cam aiurea. Sa nu ii iei d-alea care au deja lapte in ele si se prepara doar cu apa!!!

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Milupa- 7 cereale sau Herro 7 cereale. Sunt complexe, se prepara cu lapte (asemenea Luizei nu le agreez pe cele care contin deja lapte si se prepara cu apa)si contin doar cereale nu si fructe...aste le poti adauga tu si e mai natural.

Raluca si Ilinca (1 an si 2 luni)

Mergi la inceput