A venit iarna...ajutam 9 copii sa se bucure de ea?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna

Luna asta nu a fost asa de lucru,ma gindesc cu groaza ca luna viitoare trebuie sa platim impozitul,nu ami zic de Mos Craciun care cred ca va fi ca anul trecut ,,sarac''.

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Gabi , imi pare rau pentru problemele tale .Sper ca macar copiii sa-ti mai dea puteri sa treci peste ele .



Comorile mele:http://community.webshots.com/user/nickysweet4u
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Laura pt tine

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna dimineata!.
Rog moderatorii sa inchida acest subiect .Cum saptamana trecuta i-am cumparat 2 cutii de milumil 3 fara ajutorul nimanui cred ca -i voi cumpara si de acum inainte.
Un raspuns bland la vremea potrivita ,este ca un sarut pe buze.Daca acest raspuns intelept era de la inceput nu se ajungea unde s-a ajuns.
In continuare va doresc sanatate si tot ce va doriti iar eu sa ma bucur ca am 9 copii frumosi ,destepti ,respectosi etc.
Ps .Nu am vazut pe nici una ca va bucurati de plecarea mea in Suedia.Poate am facut si eu bine fara sa ma bat cu pumnii in piept si acum sa merit aceasta plecare gratuit chiar daca am 9 copii.
Toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Gabi ne bucuram tare mult sa aflam ca pleci cu cei 9 copii in Suedia.....sau ii lasi fara mama, ca multi altii?????????Mi-e jena pt. tine...statutul de mama eroina...se pierde undeva in negura....ipocriziei!Nu ti-a cerut nimeni sa fii obedienta, fiecare om are mandria lui, dar mandria ta cum se numeste?...nerecunostinta!
Sa de-a Dumnezeu si sa-i ocroteasca ca bietii copii fara aparare si vina ca au venit pe acest pamant!

Poze octombrie!!
Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Gabi, fruntea sus si mult noroc si sanatate!

...ce inflatie de mātze fraaate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Cine azis ca -i lasa fara mama ?
Voi pleca cu fetita cea mare 2 saptamani.Ei raman aici cu mama si cu o sora de a mea ,nu raman in padure .Sunt ingrijiti ,hraniti etc.
Iar eu de acolo ,ma gandesc la ei si ma voi interesa cum decurg lucrurile .
Cred ca e timpul sa nu mai aruncati cu rosii.Daca nu ma interesa de ei nu cresteau frumos,premianti etc.Altii imi zic ca sunt prea exagerata si ca ma consum ori de cate ori se imbolnavesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Gabriela , ma bucur pentru tine ca pleci in Suedia dar , asa cum ti-am zis pe messenger , trebuie sa faci ceva sa te gandesti si la ziua de maine .Stii ca nu te invat de rau .Eu nu judec pe nimeni .Incearca sa cauti un alt mijloc de a castiga niste banuti , sa faci curat la cineva si sa-i lasi pe cei mici cu cei mari cateva ore ca nu mor , nu se intampla nimic ,chiar sa cureti o scara doua de bloc ca nu e rusine .
Nu mai pune la suflet toate vorbele rele dar nici nu mai raspunde asa cum raspunzi ca nu e bine si frumos .Te-au ajutat multe persoane de aici si poate te vor ajuta si in continuare .Le-a pasat de tine si nu zic ca ar trebui sa le saruti mainile si talpile , dar nici sa nu le raspunzi cum ai facut in alte mesaje .

Haideti , fetele .Dupa ce s-a intamplat cu Bosioc , am plecat la vanatoare de vrajitoare .Gabriela stie ce are de facut acum .Eu nu stiu care a fost faza cu orfelinatul dar cum mie mi-s tare dragi copiii si ma dau de ceasul mortii dupa ei .....


Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

M-am gandit mult daca sa intervin sa nu, citind in mare discutiile care au avut loc pana acum legat de acest caz.

As vrea sa va cer parerea fetelor care s-au implicat si implicit acordul Gabrielei.

Am un fost coleg, asistent social, care ar putea sa mearga la fata locului, sa evalueze situatia (o ancheta sociala serioasa) si in functie de rezultat sa ofere ajutor sau nu.
Nu stiu daca e o idee buna, de aceea va cer parerea tuturor celor implicati.

De asemenea imi cer scuze daca m-am bagat ca musca in lapte.



Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Gabi,eu nu inteleg ce te revolta pe tine.Totul a fost bine atata timp cat fetele te-au ajutat iar in momentul in care au descoperit ca tu ai facut o profesie din a face copii si ai baga la inaintare ca nu ai cu ce sa-i cresti ,si asta faci nu numai aici ci si pe alte forumuri,ai inceput sa le faci morala si sa ne povestesti cum ai sa te plimbi tu in Suedia.
Toate avem copii si ne spetim muncind si poate multe dintre noi am mai vrea un copil dar stim ca ar insemna sa ne confruntam cu probleme financiare si nu am reusi sa le oferim ceea ce au nevoie.Vad ca tu nu ai nici o problema in privinta asta,torni copii si astepti ajutoare de pe forumuri si cand membri isi dau seama ce faci tot tu esti cea ofuscata si arunci cu praf in ochi celor care te-au ajutat.
Nu crezi ca ar trebui sa te opresti sa mai faci copii si sa te mai duci si la munca?
E dezgustator ceea ce faci.

alina

Mergi la inceput