vomita antibioticul

vomita antibioticul | Autor: anda

Link direct la acest mesaj

feteleee
ce sa ma mai fac???
edi al meu(3 ani)are laringita. dupa 3 zile de spitalizare si tratament intravenos, ne-au lasat acasa. e mult mai bine dar nu vindecat complet. mai avem 3 zile de antibiotic si siropele contra tusei.
problema e ca nu vrea nici in ruptul capului sa le inghita. isi provoaca singur greata, le simte in orice. si in lapte si in compot, pina si in sucul de portocale. cum le simte cum se forteaza si le vomita.
doctorita ne-a amenintat azi cu injectii...nebunesc
cum procedati cu antibioticele si siropelele? in ce sa le mai bag sa nu le simta??
mai dati idei ca-s disperat...

anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Cred ca e bine sa continui sa-i faci injectii pentru ca-i mai bine ptr. el.Chiar daca-l doare si plange si suferi si tu langa el e mai important sa-l vindeci cat mai repede.Am patit-o si eu,dar al meu pitic avea 2 luni si i-am dat 5 zile antibiotic,rezultate nu prea,dar incepuse sa le verse,asa ca am facut 3 zile injectii si am scapat.Chiar daca plangeam si eu cu el,mai ales cand vedeam cum baga tot acul in funduletul lui.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

De regula NICI UN FEL DE MEDICAMENT NU SE DA AMESTECAT IN ALIMENTE. Fie ca e vorba de lapte compot sau altceva. Eu le dau copiilor mei de cand s-au nascut medicamentele cu siringa, asta cu mult inainte sa apara siringile de la Nurofen.
Deci tragi cu o siringa de plastic sau una de Nurofen cantitatea de sirop sau antibiotic necesar. Pui copilul pe pat, ii tii mainile si incerci sa bagi siringa in gurita lui, putin mai adanc....impingi continutul in gurita si il tii de nas 1 secunda, cat sa inghita. Rezultatul e garantat...dupa ce inghite ii dai repede suc sau lapte sau compot...incearca si asa..oricum e mai bine decat sa faceti injectii!

Sanatate maxima!

Denisa,copilul Alexandru si bb Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

nu am inteles ce antibiotic, intreb ca sa-mi dau seama daca e amar sau nu... eu ii dau cu seringa de la nurofen, daca ai si siropel atunci da-i primul antibioticul si apoi siropelul ca banuiesc ca ala sigur e dulce. si pune-i seringa pe limba si el va inghiti continutul. bafta!

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Cind le voma i le-am dat injectabil.Am incercat diverse metode:cu paiul din paharel,cu canuta si cu seringa de la nurofen.Mai brutal merge tinut de nas si bagate cu seringa pe gitut.Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Aveam aceeas problema cu Julian (face 3 ani curand), si atunci am inceput sa ii amestec doza de antibiotic sau sirop de tusa, cu 4 linguri de budinca de ciocolata facuta in casa. E desertul lui preferat. Asa ca nu a mai protestat, nu a mai comentat si a mancat toata budinca cu medicamente si nici senzati de voma nu a mai avut.
Bafta si insanatosire grabnica



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA
Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITI-VA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

acuma vin de la medic....are enterocolita...luata de la spital probabil...
suntem pe injectabile...


anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Era de asteptat. E cea mai buna solutie chiar daca nu cea mai comoda. In 3-5 zile va fi Ok. Sa nu intrerupeti tratamentul pana la finalizare adica sa mergeti pana la capat cu tratamentul, pt ca altfel va faceti deservicii pe termen mediu si lung.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput