cancer col uterin

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Adelyna, iarta-ma, am crezut ca e vorba de o displazie CIN. M-am uitat insa pe internet si am vazut ca exista cazuri de vindecare. Ai incredere. Multa sanatate si putere mamei tale sa treaca peste boala
Noi sintem aici linga tine si ne rugam pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Am intrat doar ca sa va confirm si eu, daca mai e nevoie, ceea ce a spus Kittycat. CIN3 inseamna displazie (stare pre-canceroasa) si e un diagnostic care se pune in urma examenului citologic, pe cand neoplasm de col stadiul 3B reprezinta un stadiu al bolii neoplazice, adica al cancerului, si e un diagnostic care se pune pe baza biopsiei si a altor investigatii. In privinta tratamentului nu am nimic de adaugat la ceea ce a spus Kittycat - se face intai radioterapie in speranta de a face tumora operabila. Sfatul meu este sa mergeti la un Institut Oncologic, Bucuresti sau Cluj.

_
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Va multumesc mult pentru sfaturi.De luni incepem razele la Fundeni,ne-au tot amanat pt ca erau prea multi bolnavi.Intre timp am inceput un tratament naturist la Fulga.
Mai nou datorita investigatiilor amanuntite au pus diagnosticul de stadiul IV A.Oricum noi avem incredere in Dumnezeu,mama se simte inca bine si nu prea sta in pat.
Daca ati mai auzit de cazuri vindecabile in acest stadiu va rog mult sa-mi spuneti ce fel de tratamente s-au mai folosit.
Va multumesc!

Mergi la inceput