O sa am fata daca mi-e foarte rau...?

O sa am fata daca mi-e foarte rau...? | Autor: Mihi

Link direct la acest mesaj

Bine v-am regasit ca-mi era dor de voi!
Sunt la a doua sarcina si mi-e groaznic de rau!
Si cu prima mi-a fost da nu in halul asta!
In plus salivez in continuu si am greturi de dimineata pana seara!
Am 11 saptamani, cat o sa mai dureze calvarul?
Macar de-as face o fetita ca un barbatus am deja!

Mihi mami lui Lori dupa o absenta de o luna!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Bine ai revenit,Mihaela!
Din cite stiu eu,nu e nici o regula sa faci fata daca iti e foarte rau.
Si mie mi-a fost foarte rau pina in saptamina 14,am vomitat si de 5-6 ori pe zi dar nu am slabit ci chiar am luat 2 kg.Si chiar am facut o fetita!
Sarcina usoara!
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

http://www.desprecopii.com/msgboard/treplies.asp?message=214&all=True

Si adaug si raspunsul meu. Mi-e mi-a fost rau doar o saptamana (prin luna a doua asa...) apoi am avut o sarcina super... E FATA!!!!

ps acolo e o alta adela....


Adela &Julia (9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriella spune:

Si mie mi-a fost rau!Greturile au fost mai rele pana pe la 4 luni jumate dupa aia m-au mai lasat putin dar oricum nu mi-au trecut de tot decat cand am nascut!!Primele 2-3 luni mancam numai pufuleti si vomama o seara da o seara nu...Tot timpul rontaiam cate ceva sa imi treaca greata!!!Sa ai o nastere usoara si...sa fim sanatosi!! Aaaa si am o dulceata de fetita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvvi spune:


Mihi sunt in aceasi situatia ca si tine, am un baitel (prima sarcina a fost ceva nemaipomenit de usor si placut) si sunt insarcinata si am niste greturi groaznice. Au fost zile cand am vomitat de dimineata pana seara. Babele asa zic: fetita, la echograf inca nu se vede (14 saptamani) dar la mine de cateva zile s-a terminat acest cosmar!!!!!!!!!! Inca nu suport toate mirosurile si nu pot manca toate mancaruruile, dar nu am mai vomitat de o sapatamana.
Asa ca ai putina rabdare si sa speram ca sunt fetite. Dar daca nu si doi baieti tot e frumos. (eu a treia oara nu mai vreu, desi asa am spus si dupa prima nastere.)

Silvia & Vlad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:


Ce pot sa-ti spun eu Mihi, este ca mie mi-a fost f.f.f. rau fix trei luni de zile si toata lumea credea ca o sa fac fetita - dar a iesit un baietel de toata frumusetea. Acum vreau sa mai incerc - si sper din tot sufletul sa iasa fetita.

I-ti doresc sarcina cit mai usoara

Mel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crenguta spune:

Mai mult ca sigur e fata!
Mai ai cam 3 saptamini si gata iti trece.Eu am doua fete si la ambele mi-a fost groazanic de rau, mai ales la ultima, si raul a tinut 14 saptamani.Eu numaram zilele , asteptind sa-mi treaca mai repede.
Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamarchezi spune:

Si eu am avut greturi pana la 4 luni jumatate.Mancam,vomam,si mancam din nou ca asa ma sfatuise medicul.Si in final dupa ce a miscat bb am scapat de greturi.Am nascut o frumusete de baiat la 3.500kg.
Deci nu este o regula ca ai fetita daca iti este rau.
Sa fiti sanatosi si sarcina usoara.

OANA si CRISTI

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=oanamarchezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina6 spune:

Sarcina usoara si bafta ...si mi-e mi-a fost rau de tot ...si eu cred ca am o fetita dar na....eu sunt la prima sarcina ...nu te alarma tare sincer iti spun ca eu una mi-am intors organismul pe dos total...
Sarcina usoara si numai bine la bebei.
Cu drag

Marina6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

greturile tin pana intri in luna a 4-a....adica pana pe la sapt 14-15. P-orma o sa fie fain ....hai ca mai ai putin :)

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Dragele fetele,
Mama m-a facut fata si n-a avut nici o secunda greata. Eu n-am avut greturi decit daca incercam sa iau vitamina dimineata pe stomacul gol, ceea ce am incetat dupa doua zile, si va tin la curent cu ce-o sa fie, pe la sfirsitul lui mai..
Curaj, ca trece..

Mergi la inceput