Ce stiti despre Oscilococcinum?

Ce stiti despre Oscilococcinum? | Autor: cookie

Link direct la acest mesaj

Salutare!
Am auzit de la multe persoane ca ar imuniza bebeii pe perioada iernii cu acest remediu homeopat.Am inceput sa iau si eu, cate o doza pe saptamana, dupa cum prevede prospectul. Tot in prospect scrie ca se poate administra si la sugari si copii mici, dar nu se precizeaza doza.
Stiti ceva despre asta?
Ati folosit Oscilococinum?
Cu ce rezultate?

Precizez ca bebelusa mea are 10 luni.

si sanatate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cookie, cauta in urma la "Parintii intreaba, parintii raspund", ca au mai fost postate vreo doua subiecte cu aceeasi intrebare si deja acolo s-au dat numeroase raspunsuri !
Noua pediatra ne-a recomandat un tub de oscilococcinum pe saptamina in perioada asta rece, pentru cresterea imunitatii, baietelul meu avind un an si doua luni !
Multa sanatate !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

vezi ca sunt o gramada de subiecte deschise pe aceasta tema

uite aici unul recent, mai cauta tu altele

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59995


Cristina si bebelina

bebe Maria

www.babiesonline.com/babies/g/gandacelul/" target="_blank">pagina Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Mersi mult!
Era destul de aproape, daca ma uitam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Mie mi-a spus doc. homeopat ca oscilo este foarte util in prevenirea racelilor/gripei daca iei o doza in primul sfert de ora de la primele simptome (stranut, curs nas, etc). O doza= 1 capacel de la tubulet plin. Poti sa iei si tot tubuletul, dar are fix acelasi efect. In caz de raceala instalata deja, poti sa iei 3 doze la interval de 12 ore, si atat. Altfel, cica pot sa apara dezechilibre la nivel energetic. Atentie sa nu antidotezi tratamentul, deci in perioada aceasta fara ceaiuri de menta, condimente foarte puternice, antibiotice.
Am gasit un site aseara despre principiile homeopatiei:
http://www.homeo.ro/MCimpian_Homeopatia.pdf
Sanatate maxima!

Vilma, Anca (4 ani) si Tudor (1 an si ceva)

Mergi la inceput