Clubul coafezelor-stylistelor ( 1 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Michelle7 si Doris, va multumesc mult de tot si sper sa nu mai dureze atat de mult furtuna asta hormonala ca sa nu-mimai cada si mie parul.


Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Michelle7 iti multumesc din suflet pentru reteta. Mi-am pus ieri maioneza in cap, am stat 2 ore, timp in care iubi radea de mine. Dar rezultatul e SUPER. Am si eu bucle acum. E adevarat ca am aplicat si o crema pentru bucle, dar pana acum nu avea nici un efect.
Si e abia prima aplicare. Dar mai am 3 saptamani. Iar rezultatul cred ca va fi mai mult decat multumitor. Iti multumesc inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Michelle7 iti multumesc din suflet pentru reteta. Mi-am pus ieri maioneza in cap, am stat 2 ore, timp in care iubi radea de mine. Dar rezultatul e SUPER. Am si eu bucle acum. E adevarat ca am aplicat si o crema pentru bucle, dar pana acum nu avea nici un efect.
Si e abia prima aplicare. Dar mai am 3 saptamani. Iar rezultatul cred ca va fi mai mult decat multumitor. Iti multumesc inca o data.

eu iti multumesc ca mi-ai adus la cunostinta rezultatul . Ma ajuta si pe mine sa recomand in continuare cu incredere tratamentul . Dupa ce termini cura de patru saptamani daca parul o ia iarasi razna continua cu 1 masca 1 data / luna pana " va faceti bine "( nu mai tin minte dacati-am spus asta)

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by michelle7

Michelle7 iti multumesc din suflet pentru reteta. Mi-am pus ieri maioneza in cap, am stat 2 ore, timp in care iubi radea de mine. Dar rezultatul e SUPER. Am si eu bucle acum. E adevarat ca am aplicat si o crema pentru bucle, dar pana acum nu avea nici un efect.
Si e abia prima aplicare. Dar mai am 3 saptamani. Iar rezultatul cred ca va fi mai mult decat multumitor. Iti multumesc inca o data.

eu iti multumesc ca mi-ai adus la cunostinta rezultatul . Ma ajuta si pe mine sa recomand in continuare cu incredere tratamentul . Dupa ce termini cura de patru saptamani daca parul o ia iarasi razna continua cu 1 masca 1 data / luna pana " va faceti bine "( nu mai tin minte dacati-am spus asta)

michelle7



Am reusit sa pun niste poze, unde poti vedea parul meu care sta nicicum. Cum il pot aranja sa arate normal?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

wow . acum inteleg de ce iti da atata bataie de cap parul. Ce te-as sfatui e sa il cresti cat poti de lung(dar nu mai jos de jumatatea spatelui ), fara sa-l tunzi in trepte accentuate ( doar conturul tuns la 45 de grade ca sa cada frumos). In principiu parul f. ondulat arata cu atat mai bine cu cat e mai lung. Ca sa nu ai parul infoiat, nu-l usca niciodata cu uscatorul de par, lasa-l sa se usuce la liber cu spuma forte aplicata pe lungimi. Daca vrei sa-l intinzi insa , ti-as recomanda un produs pt intins parul permanent dar numai daca nu ai parul vopsit. ( ai firul subtire si se va distruge) . In ceea ce priveste culoarea, renunta la ea, te "sterge". Daca ai reveni la culoarea naturala , nu numai ca ai avea niste bucle superbe dar te-ar si contura .Personal nu sunt pt parul natural dar parul tau natural e oricum deschis la culoare asa ca nu vad sensul in a-l distruge cu nuante care nici macar nu sunt pt tine. Daca tii neaparat sa schimbi culoarea , fa-ti niste suvite subtiri mai deschise pe par natural . Tot ce-ti spun eu reprezinta viziunea mea si nu inseamna neaparat ca sunt singurele solutii pt tine. Poate isi gaseste si Doris timp sa-si spuna si ea parerea .

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by michelle7

wow . acum inteleg de ce iti da atata bataie de cap parul. Ce te-as sfatui e sa il cresti cat poti de lung(dar nu mai jos de jumatatea spatelui ), fara sa-l tunzi in trepte accentuate ( doar conturul tuns la 45 de grade ca sa cada frumos). In principiu parul f. ondulat arata cu atat mai bine cu cat e mai lung. Ca sa nu ai parul infoiat, nu-l usca niciodata cu uscatorul de par, lasa-l sa se usuce la liber cu spuma forte aplicata pe lungimi. Daca vrei sa-l intinzi insa , ti-as recomanda un produs pt intins parul permanent dar numai daca nu ai parul vopsit. ( ai firul subtire si se va distruge) . In ceea ce priveste culoarea, renunta la ea, te "sterge". Daca ai reveni la culoarea naturala , nu numai ca ai avea niste bucle superbe dar te-ar si contura .Personal nu sunt pt parul natural dar parul tau natural e oricum deschis la culoare asa ca nu vad sensul in a-l distruge cu nuante care nici macar nu sunt pt tine. Daca tii neaparat sa schimbi culoarea , fa-ti niste suvite subtiri mai deschise pe par natural . Tot ce-ti spun eu reprezinta viziunea mea si nu inseamna neaparat ca sunt singurele solutii pt tine. Poate isi gaseste si Doris timp sa-si spuna si ea parerea .

michelle7



Iti multumesc mult. Eu nu folosesc uscatorul niciodata pentru ca mi se elecrizeaza si ma dispera. Mi se ridica in varful capului tot. Imi creste foarte greu parul. Cam 10-15 cm intr-un an. Acum mi-a crescut cam 10 cm de la vopsire.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Salutare, fetelor!

Michelle, ce mai faci?
Te astept sa-ti mai spun noutati...
Am citit pe forum multe subiecte legate de caderea parului.
M-am gandit ca ar fi bine sa puneti aici intrebarile, iar noi, cele din breasla sa va putem raspunde si bineinteles sa va ajutam...
O zi buna tuturor!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona71 spune:

buna fetelor¨!Ma bucur ca ati pus un astfel de subiect.Michelle7 esti o draguta pt ca dai sfaturi tuturor asa ca hop si eu .Chiar vineri sunt programata la coafor caci simt nevoia de o schimbare.Dar nu prea stiu ce vreau...Eu am 35 anisi acum am parul blond.Am ajuns la aceasta culoare facand mereu mese.Problema mea e ca am fff mult par alb si culoarea naturala este saten.Imi plac mesele dar facand tot timpul am cam distrus parul.Folosesc mereu produse bune zic eu Kerastase(cred ca le cunosti)masca tot.Dar cu toate astea acum e destul de deshidratat si se rupe firul la pieptanat.Nu mi s-a mai intamplat pana acum am avut intotdeuna un par des si sanatos.Intrebarea mea este Care este moda in materie de culoare?Suvite,La virsta mea e mai bine un par lung sau scurt(acum il am pana pe umeri)si nu l-am avut niciodata scurt)?Ce imi poti recomanda?Iti multumesc din suflet!Toate cele bune la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Michele,Doris ,sunteti tare dragute!Uitati de la mine o si un !

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ramona, in primul rand ma bucur ca ne-ai scris.
Sa o luam pe rand.
Mi-ar fi de ajutor o poza, ca sa-ti pot da un sfat despre un nou look.
Referitor la varsta nu e nici o problema...
Gama pe care o folosesti este intr-adevar f. buna.

Pentru parul deteriorat si uscat iti recomand:
Tratamentul pentru par uscat si deteriorat Aqua-Oleum de la Kerastase hraneste si regenereaza firele de par, avand efect imediat si de durata. Iata ce trebuie sa faci: aplici uleiul pe toata suprafata pielii capului, masand astfel incat uleiul sa acopere intreaga lungime a parului; insisti mai ales asupra portiunilor unde parul pare mai uscat sau deteriorat (cum ar fi varfurile). Lasi sa actioneze 3-5 minute, apoi clatesti parul si il usuci cu prosopul. Contine ulei de jojoba si de avocado, care fac parul matasos, stralucitor si usor de pieptanat. Foloseste-l o data pe saptamana si vei fi incantata de rezultate.

Referitor la ce se poarta iti pot spune ca cel mai des se solicita vopsirea intr-o singura nuanta.
Suvitele sunt cam vechi deja...
Culorile la moda sunt cele de castaniu, ciocolatiu.
Dar depinde de ten si de culoarea ochilor.
Ca sfat, ti-as recomanda sa faci o pauza cu blondul...de cel putin cateva luni, timp in care sa te ocupi de tratamente.
Apoi o singura culoare, iar intre vopsiri sa poti folosi un sampon colorant, acesta fiind mai putin agresiv fata de vopsea.
Si bineinteles, tunderea varfurilor regulat.
Daca mai ai intrebari, aici suntem!

Dana...multumim!


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput