Clubul coafezelor-stylistelor ( 1 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Maria (Maria2mami) in ce zona locuiesti? te-ar interesa sa faci experiente pe un par deteriorat si rar ca al meu? Eu stau in zona Dorobanti !!!

Catalina & Andrei(3ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Fetelor, ajutati-ma, please.

trebuie sa-mi tund puicuta, are 2 ani si 10 luni. Are parul foarte subtire si creste greu. Ce tunsoare imi recomandati ?

Pupici la toate, faceti o meserie excelenta !


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ceau fetelor!

Ma bucur tare mult ca ne strangem mai multe.
Si asa cum a spus si Michelle sunteti bine venite toate, atat cele care lucrati in domeniu cat si cele care sunteti pasionate de tot ce inseamna frumos, estetica.
Voi incerca sa dezbatem aici toate problemele legate de tratamente de par, tendinte noi, ce se poarta.
Asa ca va stam la dispozitie.
Maria, ma bucur ca esti printre noi, la acest subiect si zici ca ai facut un curs, si-ti coafezi prietenele, super...bravo...
Referitor la Ines, fetita mea, pot sa-ti spun ca un prieten bun impreuna cu sotul meu i-a facut portofoliul.
Pozele sunt facute de un fotograf profesionist, cu care noi lucram, deoarece Ines este fotomodel, de la 1 an si 10 luni.
Daca vrei mai multe detalii, scrie-mi pe pm.
Te pup, si te asteptam in continuare!
Asi, eu in Cluj nu cunosc pe nimeni, dar poate te ajuta fetele.
Michelle, m-ai omorat, pana in USA s-a auzit de mine?
Da asa este, predau si la SAM Timisoara,la Casa Tineretului si la inca o scoala super moderna unde cursul dureaza 6 luni si este extraordinar, conditiile sunt super fata de Casa Tineretului.
Lucrez la Extasy.
Da, stiu pe cineva care pune unghii, foarte talentata, asa ca iti scriu pe pm nr. mele de telefon, iar prietena ta ma poate suna sa o pun in legatura cu tipa.
Referitor la cealalta problema, cred ca te pot ajuta.
Lasa-mi cateva zile sa vad ce aflu...
Katty, uite ce ocazie buna sa-ti gasesti o coafeza la domiciliu.
Mik, de ce vrei sa o tunzi?
Pe Ines a mea nu am tuns-o niciodata de cand s-a nascut...dar daca vrei, iti recomand o tunsoare pana la umeri, franjurata, cu cateva trepte in spate si fara breton, astfel incat sa-i poti pune o cordeluta, sau agrafe sa nu-i intre parul in ochi.
In nici un caz nu scurt.
Fetitele sunt frumoase cu par lung, asta e pararea mea!
Te pup, daca gasesc niste adrese cu tunsori pentru fetite, iti trimit.
Va pup pe toate si va doresc o seara placuta...


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

doris draga m-am uitat la toate postarile mele si am observat ca ma omis sa precizez ca de la timisoara am plecat in sua. am auzit de tine la timi , dar n-ar trebui sa te mire ca cineva din romania e celebru peste hotare pt ca stilistii din romania sunt cu adevarat buni. la fel sunt si cei din fosta urss. de fapt daca ma gandesc bine in europa se tunde bine in general. americancele merg pe stilul casual si rar o sa o vezi pe una ca vine la salon doar pentru o freza. evident ca la categoria asta nu intra modelele acritele etc etc.

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

mik sa stii ca sunt de acord cu doris in ceea ce priveste tunsul puiului tau , mai ales ca spui ca are parul rarut. Eu in toate pozele din copilarie aveam aceeasi tunsoare cu a tatalui meu ( nu ma intreba de ce ) si crede-ma aratam ca naiba. Sa stii ca e un mit ca parul se indeseste daca il tunzi des. Numarul firelor de par, textura si grosimea lor sunt programate genetic si nu au legatura cu tunsul . Ia ca exemplu indiencele ( sau in romania fetitele rromilor) care au un par superb cu toate ca nu se tund niciodata ( sau o fac doar cand parul e exagerat de lung ) .

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Fetelor, intru rapid sa va doresc o zi buna...azi sunt tare aglomerata...ne auzim diseara....
Va pup!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Mersi ! Am tuns-o destul de lung.
I-am degajat ceafa si i-am scurtat putin bretonul.

Parul ei e foarte moale si subtire si nu statea legat cu nimic.

La coafor nu a plins, a stat imbufnata o vreme si a inceput sa rida cind s-a vazut "frumoasa".
O poza de-a fiica-mii ceva mai veche (din iunie) :
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/mihaela_mj/detail?.dir=b87f&.dnm=d082.jpg&.src=ph

Va pup pe toate !


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ceau, fetelor....

Mik, sa-ti traiasca fetita, e tare dulce, am vazut poza!
Si zici ca a ras cand s-a vazut frumoasa?

Michelle, am vorbit azi la telefon cu Dana, ramane sa ne intalnim sa discutam.
Tu ce mai faci?
Eu am avut doua saptamani grele, am avut bunica internata in spital.
Azi am adus-o acasa.
Ines imi ocupa tot timpul, e o dulce...
Va pup pe toate si va doresc un WE placut!
Si sper sa povestim mai des si mai mult, va astept!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

doris m-as bucura sa lucrezi tu acolo pt ca intodeauna am avut incredere in cei cu frica de Dumnezeu. S-ar putea sa te simti ca acasa in salonel . eu asa m-am simtit acolo 2 ani si ma doare sufletul cand vad ca cineva da cu piciorul la munca mea. multa lume m-a invidiat pt ca am avut sansa sa-mi deschid afacerea mea, insa au uitat sa observe cata munca trebuie sa depui si cat rahat trebuie sa inghiti pana ai cu adevarat succes. Eu stiu ca esti ambitioasa si muncitoare si de aia ma bucur ca te-am cunoscut ( cand vin in ro sper ca ne cunoastem personal )

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Salutare , in primul rand si pentru doamnele care se ocupa de frumusetea noastra!
Am o mare rugaminte la voi ! si anume sa ma ajutati cu un sfat pe care nu am reusit sa il primesc de la nici o coafeza la care am fost!

Eu am vreo 3 ani de cand nu m-am mai vopsit deloc din cauza unui negru de care mi-am dorit sa scap cu ardoare! Si acum ca am scapat de el , mi-as dori sa ma vopsesc din nou !

Ei, si aici e problema : vreau o culoare care sa nu imi dea batai de cap (adica mers lunar la salon), ceva care sa imi stea bine , sa fie la moda si sa fie altceva! vreau cam multe , nu?

Am sa va pun o poza cu mine sa vedeti ce fel de par am si ce culoare am la ten! Astept cu nerabdare parerile voastre !

Va pup! aici sunt eu:http://pg.photos.yahoo.com/ph/achim_oana/detail?.dir=mail&.dnm=aaab.jpg&.src=ph

Oana

Mergi la inceput