cu ce atzi tratat candida?

cu ce atzi tratat candida? | Autor: ancutzathree

Link direct la acest mesaj

dupa sarcina m-am trezit cu o candida,am facut deja tratament si inca nu mi-a trecut,urmeaza sa merg din nou la dr sa vad ce-mi mai da...daca v-atzi mai confruntat cu aceasta problema,va rog sa-mi spunetzi cu ce v-atzi tratat si cat costa tratamentul...si inca ceva:daca se poate face acest tratament daca alaptez.va multzumesc

__________________________________________________________________________________________


Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite inainte de a cunoaste persoana potrivita,pentru ca atunci cand o vei cunoaste ,in sfarsit sa fii recunoscator!

ancutzathree&alex***raza de lumina si fericire din viatza mea***(17iulie 2005)

poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Un medicament eficient pe cale orala erste Diflucan 150mg, e suficienta o singura doza (o pastila). Acest medicament, pentru mai multa siguranta se asociaza si cu un ovul de Lomexin (e tot doza unica)si cu asta basta. Unii medici recomanda ca si partenerul sa ia Diflucan, altii nu. Ce sa zic? Pt. siguranta, da-i si lui.

Mire-mama de fetita frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

imi spui te rog cat costa aceste pastile?




Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite inainte de a cunoaste persoana potrivita,pentru ca atunci cand o vei cunoaste ,in sfarsit sa fii recunoscator!

ancutzathree&alex***raza de lumina si fericire din viatza mea***(17iulie 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Incearca spalaturi vaginale, cu ceai de galbenele (caldutz) in care dizolvi o lingura de bicarbonat de sodiu... Se fac dimineata si seara, dar te tii de ele. Eu am mai bagat seara in vagin, dupa spalaturi, si un bulgaras de argila, care este f. alcalina, (se gas. la plafar), uns bine cu crema de galbenele (ca sa nu se lipeasca) si pe care il scoti a 2-a zi dim. (stai pe vine). In fine...daca suporti... Mie nu mi s-a parut nimic complicat, si dupa cateva zile am scapat DEFINITIV de candida, nu a mai recidivat, desi avusesem mari probleme...

In perioada asta nu consuma otzet!

Daca nu merge (desi cred ca o sa mearga), poti incerca si ovule.
Sanatate!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaide spune:

Cu afine. Pe bune. Mancam cate o jumatate de kg pe zi. Si a avut efect.Cu mentiunea ca era in sezon. Si nu era contraindicat nici la alaptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna
Am si eu aceasta problema in momentul de fata si tot cautind pe net si pe acest forum am aflat ca o varianta de tratament ar fi spalaturi locale cu Tea Tree Oil (nu stiu cum ii zice in romaneste), este o esenta puternic mirositoare, se dilueaza 3-4 picaturi intr-un lighean cu apa calda si stai acolo timp de 10 minute. Se face dimineata si seara dupa ce ai spalat bine zona cu sapun si apa. La sfirsit speli din nou. Eu am facut ieri si azi si deja ma simt mai bine. Nu m-am mai dus la doctor pentru ca acum vreo 3 luni am avut aceeasi problema si am primit o gramada de antibiotice, iar saptamina trecuta am urmat un alt tratament (tot pe baza de antibiotice) pentru o infectie la o ureche si am zis ca daca iar trebuie sa iau antibiotice fac alergie nu alta asa ca am cautat ceva naturist. Are si contraindicatii: daca suferi de epilepsie, esti gravida sau folosesti alte remedii naturiste va trebui sa consulti un doctor inainte de a aplica acest tratament.
Un antibiotic natural am aflat ca este usturoiul, asa ca eu am mincat si din asta si mai beau ceaiuri de musetel.
Am auzit si eu de ceai de galbenele dar desi am cautat pe aici nu am gasit asa ceva...
Sper ca ti-am fost de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Ancutza, daca nici cum nu scapi de candida, trimite-mi un mai si iti recomand cateva medicamente, bazate pe plante medicinale. Sunt cam scumpe, si de aia poate ar fi mai bine sa incerci la inceput cu metodele mai ieftine.
E important sa tii regim cum scrie aici: http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev=332&&codcapp=55&&numecapp=S%C3%A3n%C3%A3tate&&culoarebgr=407c58

Adelaide are dreptare: murele sunt f bune impotriva candida, asta in cazul in care nu e raspandita prea tare in organism.

Gabici
'I tried to sniff coke once...the ice cubes got stuck up my nose!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Cu ovule Tricomicon.nu am mai avut probleme apoi si din cand in cand mai folosesc cate unul preventiv dar si cu rol de curatire.la mine au fost cele mai eficiente.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Cu Flucovim am luat doza unica 300 mg.

Tana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

quote:
Originally posted by Tanaion

Cu Flucovim am luat doza unica 300 mg.

Tana



Tana, cat costa pastilele astea?

be happy!!!!!
http://community.webshots.com/user/ana_maria222

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

nu uita ca (mult spatiu ca sa evitam cacofonia ) candiada este o its (infectie cu transmitere sexuala), tratamentul se da pt. ambii parteneri de catre medic (nu se face dupa ureche, ce e bun pt o persoana nu e bun pt toata lumea) pe timpul tratamentului abstinenta iar apoi din nou vizita la doctor

Mergi la inceput