Pacientele dr. Niculescu Mihail

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Mura , nu stiu daca esti mamica sau nu , scuze,dar apropo de greutate si eu am avut discutii cu dr Niculescu la primul Fiv .Am slabit 10 kg inainte de a-l face si tot nu era multumit (Respectiv de la 67 la 57 la 1.60 m inaltime ) si tot n-am reusit.Am mai scris la subiectul "FIV" acum ceva vreme ca dr Dracea avea o pacienta de 100 kg cam la 1.75 m (va imaginati ca Niculescu ar fi dat-o afara din cabinet ! )care a prins din prima si are acum un ditamai baiatul . Asa ca ... ce sa mai credem ?!Tot Dmnezeu ne hotaraste soarta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Deci nu sunt singura..M-am dus la el ca la ultima speranta, si la fel, mi-a zis sa slabesc si ca sunt prea batrana ( am 37 ce-i drept..). Si am platit 700.000 ca sa aud aceste consideratii, la cabinet.

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MURA spune:

Nu sunt mamica, cel putin deocamdata dar ma pregatesc de FIV la Medsana cu Denisa Protepopescu.
Care apropo nu a considerat de cuviinta sa imi spuna ca sunt prea grasa. Am mai fost si la alti doctori si nici unu nu mi-a spus ca greutatea mea ar fi cauza infertilitatii.
Cauza este lipsa ovulatiei la mine si nr. scazut de spermatozoizi la sotz.
O doctora care il cunoaste foarte bine mi-a spus ca foloseste aceasta explicatie la toate lumea ,( "nu ai nici o sansa, arunci cu banii, du-te si infiaza un copil") ca pe o chestie psihologica. Gandeste el ca ne face sa ne detasam de problema si poate, sa ramanem insarcinate scapand de stres.
Pe naiba, poate functioneaza la femeile care nu au probleme grave dar daca eu nu ovulez si sotul nu are tot ce ii trebuie , oricat de relaxata as fi eu nu o sa reusesc in vecii vecilor sa fac un copil.
Parerea mea este ca nu poate decat sa te faca sa te simti si mai prost decat te simti, sa iti spulbere si micile sperante pe care le mai ai si de care te agati cu disperare.
Eu una m-am dus la el pregatita , stiam de la fete ca asa spune si mi-a fost relativ usor, l-am ignorat pur si simplu si am plecat acasa doar furioasa nu si demoralizata, sunt insa fete care s-au dus la el cu sperante si care au plecat de acolo cu sufletul distrus si cu moralul la pamant, una din fete(Nicole76) mi-a spus chiar ca a plans o saptamana intreaga pentru ca a crezut ca nu o sa aiba niciodata un copil al ei. Intr-adevar a facut FIV dar acum isi tine fetita in brate si e super fericita.
Sti care este problema, cand doctorii nu au ce explicatie sa iti dea gasesc tot felul de tampenii ca sa nu para ca habar nu au.

Sunt atatea femei care sunt obeze si care raman insarcinate si nasc fara nici o problema. Sunt si femei mult prea slabe.
Verisoarei mele dr i-a spus ca este prea slaba si de aceea nu poate face copii.
Aiurea.
Cand vrea Dumnezeu sa iti dea un copil ti-l da chiar daca esti grasa sau slaba sau mai stiu eu cum.

Asa ca.... multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by MURA

Parerea mea este ca nu poate decat sa te faca sa te simti si mai prost decat te simti, sa iti spulbere si micile sperante pe care le mai ai si de care te agati cu disperare.
...
Cand vrea Dumnezeu sa iti dea un copil ti-l da chiar daca esti grasa sau slaba sau mai stiu eu cum.

Asa ca.... multa bafta




MURA, ai perfecta dreptate, mai ales in cele de mai sus..

V.


veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

Iarinutza multumesc pt.raspunsul tau dar vad ca fetele care au fost la el nu au o parere foarte buna despre el cred ca trebuie sa ma mai gandesc ,eu am 48 de kg. daca ar fi sa ma duc la el as fi curioasa mi-e ce mi-ar mai spune ar fi culmea sa slabesc ???hai ca exagereaza pt.toate fetele.

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristaiana spune:

Iarinutza, si eu sunt pacienta doctorului Niculescu de 3 ani, am facut si laparoscopie si controale peste controale, insa chiar daca nu am reusit pana acum sa am copil, nu inseamna ca e vina medicului...Mie mi se pare ca este un profesionist care stie exact ce trebuie facut.
Cat despre comunicare, mie mi s-a parut ok, mi-a raspuns la absolut tot ce am intrebat.
Chiar daca nu am nici o sansa sa am copii, tot la acelasi medic o sa raman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarinutza spune:

Cristaiana,
sa nu mai zici niciodata ca nu ai nici o sansa.
Maine, poimaine ...
te pup si fruntea sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUCAREANU spune:


[font=Arial]Bine v-am gasit ! Ca debutanta , incerc de mult sa intru pe acest forum . Am facut recent HSG la dr. Niculescu si mi s-a spus sa revin pt. laparo deoarece trompa dreapta este se pare putin permeabila , am deja 35 ani... . Am auzit in spital si despre "perfuzii" care se fac dupa sau inainte de laparo . Imi poate spune cineva va rog , in ce consta operatia aceasta "laparo",daca e dureroasa , cat te tine in spital dupa , cat costa si , evident , daca are efecte benefice in vederea atingerii scopului nostru , bb cat mai curand ....
Va doresc sa auzim numai de bine !

Mergi la inceput