hiperprolactinemie (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Roxanaz sanse sa ramai insarcinata daca ai hiperprolactinemie sunt. Dar sub tratament cu bromocriptina. Sau dostinex. Eu am hiperprolactinemie si cu tratament cu bromocriptina (chiar si pe sarcina)am reusit sa raman insarcinata. Acum am 24+ saptamani. Deci se poate.
Multa sanatate si un bebe sanatos cat mai curand!

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

eu am facut tratament cu brocriptin(sunt in a 6 a luna de tratament).am repetat analiza si mi-a iesit prolactina sub limita.dr.endocrinolog spune ca e f bine,dar eu nu stiu ce sa cred.a zis ca dauneaza doar daca e mai mare decat limita normala!a mai fost cineva in aceeasi situatie?
mentionez ca analiza la progesteron,in ziua 21 a iesit maxima,deci f buna

mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia17 spune:

bunaMara8o.si eu am prolactina sub limita si am avut o 84,intervalul era 1 27.cu doxtinex mi a scazut la 0,70 si dupa 2 luni cand am refacut analiza a iesit 0,41.dr a zis ca e f bine luna asta repet analiza si iti scriu cat e.mi a spus dr mea ca e bine ca n u mai e mare si ca nu este nici o problema daca e mai mica.mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

quote:
Originally posted by Stefi289

spuneti-mi va rog unde pot face analizele pt;anticorpi antifosfolipidici ,anticardiolipina si proteinaC?la Medsana costa 550lei!!!!!poate la Cantacuzino?grabiti-va cu raspunsul,va rog!!!!!va poop pe toate



La spitalul Fundeni.Analizele sunt gratuite.Dr.Uscatescu.
Dealfel ti-a mai raspuns cineva dar cred ca nu strica inca o confirmare

ACOLO E......
POZA INGERAS
ALEX si DIANA
SUNT TUNS SI FREZAT :)

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

Daca acest subiect vad ca inca mai este de actualitate poate ca si raspunsul meu va va ajuta putin.
Este povestea mea si daca aveti timp poate reusiti sa o cititi
poveste despre cum am reusit sa avem un copil
titlul original: minunile exista!!!!

ACOLO E......
POZA INGERAS
ALEX si DIANA
SUNT TUNS SI FREZAT :)

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verygu spune:

buna fetlor,sunt noua pe aici si asi dori si eu un sfat de la voi.am probleme cu prolactina 3300 si am si doua sarcini pierdute si o extrauterina si a-mi doresc foarte mult sa raman gravida ,in prezent i-au bromocriptin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefi289 spune:

Am facut analizele pana la urma la Medsana pt ca mi-a fost greu sa ajung la Fundeni,oricum va multumesc.Rezultatele le-am solicitat prin fax.Pt.anticardiolipina l-am primit si este de 0,16 negativ Stie cineva ce inseamna asta?Pt celelalte mai dureaza o saptamana .Preventiv ginecologul mi-a dat Aspenter.Va poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia17 spune:

buna la toata lumea,azi mi am facut prolactina si abia astept rezultatul miercuri merg sa l ridic si apoi merg la Parhon.Sper sa fie totul bine .va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

giulia , la ce dr mergi la parhon ?


O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia17 spune:

buna marynik.merg la dna dr.Mazilu Mioara.tu la cine mergi?eu merg de 6 luni acolo,8 luni am mers la o policlina si nu am fost multumita,ma simteam, rau.o prietena m a dus la parhon si acum merg din 2 in 2 luni cu prolactina.

Mergi la inceput