Cura cu ulei... rezultate?!

Cura cu ulei... rezultate?! | Autor: ML

Link direct la acest mesaj

A facut cineva cura cu ulei (cea "veche" cu clatit cu ulei timp de 20 minute dimineata etc...)? Ati observat vreo schimbare in bine sau rau? Eu am incercat-o cu mai multi ani in urma si ma gandesc sa o reiau.
Parca dupa ce te clatesti, te speli si apoi "clatesti" si cu o lingura de malai (pt. cate minute? 10 minute?)? Imi puteti da detalii?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Mama mea tot facea cura asta. Maaare vointa! Dupa ulei nu clatea cu nimic, nci macar cu apa. Zicea ca, intr-adevar, se simte mult mai bine. Nu prea inteleg mecanismul, dar stiu ca o facea cam de 2 ori pe an. Poate o mai tine si acum, dar nu mai stiu eu.



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

cura de....? pt ce?
o Doamne, tare rau trebuie sa fie


dada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Pai, din cate stiu eu tb neaparat sa ti clatesti gura si sa ti perii cu periuta de dinti limba si de fapt toata gura - si sa nu cumva sa inghiti ceea ce elimini ca e foarte toxic!!!
Bafta nu e chiar asa de nasol, te poti obisnui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica-mica spune:

Mama facea cura asta, cu ulei de masline.Dimineata statea cu uleiul in gura 30min, nu vorbea cu nimeni,si spunea ca trebuie sa-si clateasca toata gura dar sa nu-l inghita pentru ca uleiul curata si este plin de microbi.Am inteles ca e o cura de curatare a organismului dar sincer nu m-as baga la asa ceva Dupa ce arunca uleiul se spala normal pe dinti .

"Nimic nu costa mai mult decat nestiinta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

daaaa..... mai detaliat se poate, fetelor?
ca vreu si eu sa inteleg despre ce vorbiti

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizy spune:

dupa cate stiu eu se ia dimineata o lingura cu ulei de floarea soarelui si se clateste gura timp de min.10 minute pana devine mai vascos si isi mareste volumul,Dupo aceea se clateste gura foarte bine deoarece uleiul este toxic.Se spune ca elimini toxinele din organism.Se tin 2 cure pe an ,Nu mai stiu cat timp dureaza o cura, poate 1 saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Am auzit si eu de cura asta, dar n-am avut niciodata clar cum se face. Se clateste gura imediat ce te scoli? Inainte sa bei apa sau orice, sa te speli pe dinti? Dar seara te speli pe dinti? Si dupa ce te clatesti cu ulei ce faci? Astepti un timp? Cu malaiul cum adica te clatesti?

Vreau si eu s-o fac! Cine stie cum e?

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Incerc sa va raspund de acasa am reteta intr-o carte. Oricum ideea e ca atat tb sa agiti uleiul in gura pana devine albicios. F important este ca dupa ce eliminati lichidul din gura tb sa spalati f bine si chiuveta - ceea ce veti elimina va fi f toxic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Da, eu am tinut-o si este foarte buna. Nu gasesc nimic riscant la ea decat faptul ca trebuie sa nu inghiti din uleiul plimbat in gura pentru ca contine toxine. Sotul meu a inghitit din greseala o data si a avut dureri de stomac.

Te simti foarte bine, mai plina de energie si mai putin obosita. Ar fi ideal sa o poti tine permanent,si nu numai dimineatza sa faci operatiunea cu plimbatul uleiului in gura dar si seara.

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

F interesant! Este prima data cand aud de asa ceva... O sa incerc dc ziceti voi ca da energie... Mi-am cam pierdut-o pe toata in ultima vreme si cam am nevoie!

Dana si nazdravanu' de Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

size=2]AJUTATI COPII IN SUFERINTA PARTICIPAND LA BAZARUL UMANITAR
http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59
VA RUGAM AJUTATI INIMIOARELE BOLNAVE: BELLA SI MARIUCA TEODOREI[/size=2]
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57873
http://bella.netfirms.com/ro.htm

Mergi la inceput