galbenus de ou (crud) cu lapte - ce ziceti???

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Vreau sa va spun un lucru: gripa aviara e mortala - nu exista nici un fel de tratament. Acu puneti si voi totul in balanta si cantariti... Noi am fost aici infricosati, disparuse carnea de pui si ouale din orice supermarket - va dati seama ca nici dupa ce a reaparut nu am mancat vreo luna de zile. Si cum gripa asta bantuie peste tot in lume la ora actuala, eu continui sa fierb ouale cate 5 minute si carnea f. f. bine. Nu am mai facut nici gratar de multa vreme. Ou moale nu am mai mancat de vreo 2 ani. Si asta pentru ca aici au murit oameni si in special copii. Daca voi credeti ca orice tratament pe care vreti sa il faceti isi merita riscul... sunteti niste curajoase. Eu nu am putut si nici nu pot nici macar sa recomand ou crud la cineva, darmite sa mananc eu sau sa dau la copii???
Numai bine,
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

quote:
Originally posted by mamamariana

Vreau sa va spun un lucru: gripa aviara e mortala - nu exista nici un fel de tratament. Acu puneti si voi totul in balanta si cantariti... Noi am fost aici infricosati, disparuse carnea de pui si ouale din orice supermarket - va dati seama ca nici dupa ce a reaparut nu am mancat vreo luna de zile. Si cum gripa asta bantuie peste tot in lume la ora actuala, eu continui sa fierb ouale cate 5 minute si carnea f. f. bine. Nu am mai facut nici gratar de multa vreme. Ou moale nu am mai mancat de vreo 2 ani. Si asta pentru ca aici au murit oameni si in special copii. Daca voi credeti ca orice tratament pe care vreti sa il faceti isi merita riscul... sunteti niste curajoase. Eu nu am putut si nici nu pot nici macar sa recomand ou crud la cineva, darmite sa mananc eu sau sa dau la copii???
Numai bine,
Mamamariana

http://community.webshots.com/user/mamamariana4



Sunt de aceasi parere cu tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

din cate am inteles virusul poate muta in momentul in care o pasare bolnava de gripa intalneste un om bolnav de gripa, de aceea masura cea mai buna de protectie e vaccinul antigripal. eu cred ca gainile crescute industrial au f mici sanse sa intre in contact cu pasarile migratoare si in orice caz, daca asta se ntampla, virusul e depistat si pasarile resp nu sunt puse in vanzare. asa ca eu am mancat oua moi chiar acum cateva zile. e adevarat ca aici nu au fost cazuri declarate, probabil eram mai prudenta si le faceam... tari!

You're unique. Just like anyone else.
... si bursuca 08.05.05

Mergi la inceput