Cadou-prima aniversare a puiului tau!

Cadou-prima aniversare a puiului tau! | Autor: aime

Link direct la acest mesaj

S-a discutat despre cadoul la aparitia primului dintisor si sunt sigura ca si despre cadoul primei aniversari ... da' la noi se apropie acest eveniment cu pasi repezi si as fi curioasa sa aflu ce cadouri au facut (ar face) mamicile si taticii copiilor lor la prima aniversare...

mami de vladut(15 nov.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Eu una nici nu am stiut pana acum cateva zile ca se face cadou la iesire primului dintisor...deci nu i-am facut nici un cadou, cat despre cadoul de un anisor nu stiu ce sa zic, cu toate ca e mai putin de o sapt si vine "ziua cea mare".Asa ca si eu sunt interesata de idei pentru un cadou care sa ii ramana amintire.....

Mihaela si bb Amalia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaela1802/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Si eu sunt interesata, mai am doar o luna si un pic la dispozitie .
La multi ani celorlalti pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

nici eu n-am stiut de cadou pt primul dintisor...nici ca trebuie cadou semnificativ pentru 1 an.Eu i-am luat jucarii frumoase si hainute..La 2 ani i-am luat lego si nu-s ce masinute cu garaj cu 5 etaje,acu la 3 ani deja e mai complicat,strang bani la ciorap pt piste de masinute si alte dracii magnetice.
ce spuneti de mine ca fi-meu e nascut pe 1 decembrie,mos nicolai vine pe 6 si mos craciun pe 25??Si ziua lu' sotzu pe 1 ianuarie..aici proba de fantezie,nu gluma
intreb si eu..care cadou trebuie sa fie "mai greu" ..ala de ziua lui sau ala de Craciun?e mai mult retorica intrebarea..cred ca le fac pe amandoua supergrele
Anul asta mai e cum mai e,ca nu prea realizeaza ce siu cum,dar de la anul..ohoo,face 3 liste mitzu meu

cadouri semnificative,sa le aiba toata viata, stiu ca se fac la nastere,la botez..eventual la primul dinte care cade si la diferite evenimente religioase,la primul dinte care creste n-am auzit,sa fiu sincera nici nu vad motivul.

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anella spune:

La iesirea primului dintuc nu i-am facut cadou.
Cand a implinit un an i-am cumparat carti din acelea speciale pt copii,cu foi cartonate,foarte colorate,cu diferite decupaje in interior(una e vreo 200000)si vreo doua masinute.Eu observasem ca-l atrag f mult pozele si i-am luat ce am crezut ca-i va face placere si chiar am avut dreptate deoarece cartile i-au placut f mult(desi au fost folosite si la scarpinat gingiile)si inca ii plac.Deci cred ca ar trebui sa observi ce-i face lui mai mare placere(poze,masinute,jucarii cu butoane-de asemeni f preferate de cei mici etc)si sa-i cumperi.
La multi ani micilor gogosari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

La un an i-al luat Carinei o platforma Modo de la Chicco ( e cu niste cuburi divers colorate, cu cifre si expresii faciale pe ele). Multa vreme s-a jucat cu cutia :)).
Cel mai util cadou din cate i-am cumparat mi se pare un set de pestisori de la Tommy, care se pun in cada, au colacei, sunt colarati divers si cand ii apasa scot sunete cum sunt cele de nai.
Se mai pot cumpara cuburi cu gauri in care se introduc diverse forme. Am vazut ca exista si din plus.
Va dorim sarbatoare frumoasa, indiferent de cadoul ales!
Nadina si Carina-mandarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

jucarie, dar depinde de copil, de care i-ar place. Ceva de construit, sau ceva cu roti, etc. Si tort bineinteles, numai sa nu exagerezi cu musafiri, ca nu le place prea multa agitatie piticilor.

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
http://community.webshots.com/user/gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

fetelor, multumesc de promptitudine....la jucarii m-am gandit....da' fiind asa o oferta....cuburi are, masini, de toate felurile....la carte din aceea cu file groase m-am oprit si eu si....inca studiem terenul....tortul bineinteles ca va fi parte din bucuria aniversarii.

mami de vladut(15 nov.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Noi i-am luat o tricicleta foarte colorata, cu tavita pentru picioruse si cu maner pentru impins ...... nici n-a bagat-o in seama. Si cat ne-am zdrobit sa o alegem
Cred ca acest cadou la 1 an (prima lui aniversare) are valoare pentru parinti si va avea valoare sentimentala pentru el mai tarziu.
Cred ca trebuie sa-i iei ceva ce rezista in timp si o sa-i arati cand va fi mare : uite asta a fosrt cadoul tau la 1 an.


Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print
Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;
spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Noi tot jucarii i-am luat si a fost tare incintat de ele.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

noi pentru ca avem o fetita ne-am gandit sa ii luam niste cercelushi pe care sa ii aiba si ca amintire.Nu am vrut jucarie pentru ca pe astea le strica...Insa o pereche de cercei,sau o bratzarica...Cerceii pe care i-am luat sunt de la Celini si au forma de capsunica.Ii are in urechi si toata lumea ii remarca,si noi spunem ca e cadou de la mami si tati cand a implinit un an.Sper sa ii ramana ca amintire pentru toata viata,si de ce nu? poate ii va da fetitei ei mai departe

Mergi la inceput